Nakon što su pre dve večeri slavili na domaćem terenu, košarkaši Bilija Donovana ponovili su uspeh protiv istog rivala, savladavši Klivlend Kavalirse u gostima rezultatom 136:125.
Bila je to još jedna impresivna napadačka predstava u kojoj je ključnu ulogu odigrala širina sastava i izuzetno visok procenat šuta iz igre.
Utakmica nije počela idealno za goste, koji su se na samom startu suočili sa deficitom od 11:0. Ipak, rani zaostatak brzo je anuliran zahvaljujući neverovatnoj energiji mladog Matasa Buzelisa.
On je preuzeo odgovornost postigavši sedam od narednih 13 poena svog tima, čime je podigao moral ekipi i postavio ton za ostatak večeri. Agresivnost u tranziciji i raznovrsnost u završnici omogućili su Bulsima da preuzmu kontrolu i do poluvremena izgrade solidnu prednost od 11 poena razlike.
Posebno značajan momenat za tim iz Čikaga bio je povratak Aja Dosunmua, što je treneru Donovanu prvi put ove sezone omogućilo da koristi punu rotaciju od 11 igrača.
Dok su se Bulsi radovali kompletiranju redova, Klivlend je bio desetkovan povredama i bolestima. Pored ranije odsutnih Moblija, Merila i Nensa, Kavalirsi su neposredno pred meč ostali i bez Donovana Mičela i Krejga Portera Džuniora.
Iako su domaći rezervisti pružili snažan otpor i u trećoj četvrtini čak nakratko poveli nakon serije 14:2, Bulsi su uspeli da odbiju taj nalet čim su fokus ponovo vratili na igru u reketu umesto forsiranja šuta za tri poena.
Individualno, utakmicu su obeležili Matas Buzelis i Nikola Vučević koji su zajedno postigli 48 poena uz odlične procente šuta. Buzelis je sa 24 poena i ključnim defanzivnim reakcijama u finišu pokazao da izlazi iz krize, dok je Vučević potvrdio klasu dominacijom u poslednjoj deonici, postigavši 11 poena kada se meč lomio.
Veliki doprinos sa klupe dao je i Tre Džons, čiji je ulazak doneo potrebnu stabilnost u organizaciji napada, dok su Džoš Gidi i Kobi Vajt svojim asistencijama i kretnjama osigurali da čak sedam igrača završi meč sa dvocifrenim učinkom.
Na kraju, statistika od 34 timske asistencije i 52% šuta iz igre najbolje oslikava trenutnu formu Čikaga. Iako je bilo perioda u igri gde su se previše oslanjali na šuteve sa distance, Bulsi su u završnici pametno koristili prednost u visini i snazi, rešavajući većinu napada direktno na obruču ili sa linije penala.
Vaterpolo reprezentacija Srbije je u prvom kolu Evropskog prvenstva u Beogradu savladala selekciju Holandije tek posle boljeg izvođenja peteraca – 18:16.
Trener najveće senzacije dosadašnjeg dela FA Kupa Maklsfilda je Džon Runi (38), u fudbalskom svetu mnogo poznatiji kao mlađi brat slavnog Vejna Runija (40).
Vaterpolo reprezentacija Srbije je u prvom kolu Evropskog prvenstva u Beogradu savladala selekciju Holandije tek posle boljeg izvođenja peteraca – 18:16.
Deset godina je prošlo od trenutka kada je Beograd slavio evropsko zlato, a Dejan Savić sa klupe vodio jednu od najvećih generacija u istoriji svetskog vaterpola.
U poslednjoj deceniji je kroz rukometnu reprezentaciju Srbije prodefilovao izrazito veliki broj igrača, ali ne i na golu, gde je uvek na usluzi naciji stajao Vladimir Cupara.
Apple navodno ima više od 20 novih proizvoda u razvoju koji su planirani za 2026. godinu, a među njima se posebno izdvajaju čak četiri nova iPhone modela.
Komentari 0
Pogledaj komentare Pošalji komentar