Memis je uspeo da savlada Dalas sa 102:96, ali se posle meča više pričalo o sukobu između Tompsona i Morenta nego o samoj utakmici.
Morent, koji zbog povrede lista nije nastupio, bio je izuzetno glasan sa klupe, a posle meča je rekao legendarnom beku "da je sada propalica", zbog pada u formi i igri prouzrokovanim godinama.
"Ništa inteligentno ili duboko nije rekao. Samo je pričao. Priča on već dugo. Smešno je da pričaš toliko kada sediš na klupi. To mu je nekako priča karijere do sada. Ostavi nas željne više", poručio je Tompson, očigledno iznerviran Morantovim dobacivanjima.
Tompson je završio meč sa 22 poena uz 7/17 iz igre i čak šest pogođenih trojki, ali Maveriksi su pali na skor 5-13.
"Evo, svi želimo da ga vidimo na terenu i da pruži svoj maksimum. Ali on dopušta da mu mnoge druge stvari stanu na put. Nama u NBA ligi treba da najbolji igrači budu na parketu. Kada si zvezda, to nosi veliku odgovornost. Mrzim kada vidim da se to baca u nepovrat", dodao je Klej o Morantu, jasno aludirajući na povrede i česte disciplinske probleme plejmejkera.
Sa druge strane, Morent je uzvratio kroz šalu, ubacivši se na konferenciju za medije saigrača Kema Spensera:
"Recite im ko je bio najbolji šuter večeras. Nije bio ovaj iz Golden Stejta", rekao je Morent, misleći na Spensera koji je ubacio 17 poena uz 6/10 iz igre.
Morent je ove sezone već propustio veliki broj utakmica zbog povreda, ali i zbog suspenzija liga i kluba zbog niza incidenata. Do sada je odigrao 12 mečeva, sa prosekom od 17,9 poena, 7,6 asistencija i 3,5 skokova, ali uz sve napetiji odnos sa trenerom Tomasom Isalom.
Komentari 4
Pogledaj komentare Pošalji komentar