Milvoki Baksi savladli su Njujork Nikse na svom terenu sa 121:111 u noći između utorka i srede.
Dobar otpor pružila je kipa iz Njuojorka, a delovalo je kao da će uspeti da dođe do pobede posle prvog poluvremena i druge deonice koju su rešili u svoju korist sa 45:32.
Međutim, Adetokumbo i družina uspeli su da se vrate već u trećem kvartalu, a pomoglo im je i to što je Grku bilo dozvoljeno da korača... i korača, i korača...
Na kraju nije bilo ni neizvesne završnice, iako je bilo maksimalnih +17 za Nikse u jednom trenutku a i vodili su u 4/4, te je Milvoki mirno priveo meč kraju.
Adetokumbo se istakao sa 37 poena, osam skokova i sedam asistencija. Rajan Rolins je upisao 25 poena, a Trent je imao 11.
Na drugoj strani Branson je ubacio 36, Bridžis je imao 24 uz 11 skokova i šest asistenciaj, a Tauns je potpuno podbacio sa osam poena na 2/12 iz igre.
Oklahoma Siti Tander pobedio je Sakramento Kingse sa 107:101.
Dobar otpor pružili su Kingsi oslabljenim šampionima, koji su bili bez Vilijamsa i Holmgrena, ali to nije bilo dovoljno da naprave iznenađenje.
MVP Gildžes-Aleksander je meč završio sa 31 poenom i devet skokova, na 14/26 iz igre i uz samo dva poena sa linije penala iz isto toliko pokušaja.
Dvocifreni su bili i Mičel i Vigins sa po 18 poena, kao i Dort sa 13.
Na drugoj strani Lavin je ubacio 23, Derozan 19, a Vestbruk 16 uz devet skokova. Sabonis je imao dabl-dabl od deset poena i 18 uhvaćenih lopti.
Zanimljiv meč odigrali su Vizardsi i 76ersi, a na kraju su gosti iz Filadelfije slavili pobedu posle produžetka rezultatom 139:134.
Viđen je i ogroman preokret, pošto je Vašington vodio sa 18 razlike, a u poslednjoj četvrtini, na samo 2.40 do kraja, imao čak deset poena prednosti (126:116).
Usledila je serija File od 1:0, na 38 sekundi do kraja Grajms je dao trojku za nerešeno, a zatim je Adam Bona izblokirao Mekoluma.
U produžecima je Fila preuzela kontrolu, pre svega preko Tajrisa Meksija, i privela meč kraju.
Meksi je bio igrač utakmice sa 39 poena i deset asistencija. Embid, koji je opet bio limitiran, ovog puta na 23 minuta, imao je 25 poena, sedam skokova i pet asistencija, dok je Grajms ubacio 23 poena.
Aleks Sar odigrao je meč sezone i imao 31 poen, 11 skokova i pet asistencija, a najbolje ga je pratio Kajšon Džordž sa 20 poena, devet skokova i sedam asistencija.
Nekoliko američkih doktora javilo se kako bi prokomentarisalo povredu Nikole Jokića, a svi su saglasni šta su najbolji i najgori scenario za reprezentativca Srbije.
Nemanja Matić govorio je o rivalstvu Srbije i Švajcarske, ali i o tenzijama koje su obeležile duel sa Mundijala 2018. godine, kada je Srbija poražena rezultatom 2:1 golovima Džake i Šaćirija.
Menadžer Oleksandra Usika, Egis Klimas, potvrdio je da su pregovori oko potencijalnog meča protiv bivšeg svetskog prvaka Deonteja Vajldera u toku, a kao mogući termin spominje se proleće naredne godine.
Utakmica 21. kola Evrolige između Hapoela i Pariza pomerena je sa 9. januara na 3. mart jer trenutno ne postoje direktni letovi iz Istanbula za bilo koji izraelski grad.
Menadžer Oleksandra Usika, Egis Klimas, potvrdio je da su pregovori oko potencijalnog meča protiv bivšeg svetskog prvaka Deonteja Vajldera u toku, a kao mogući termin spominje se proleće naredne godine.
Kakva su bila očekivanja i koliko je bilo skepticizma kada je Partizan letos formirao tim, teško da su i najveći optimisti verovali da će proći kao prvi kroz cilj na kraju 2025. godine.
Aktuelnu sezonu u Superligi Srbije, osim jesenje titule Partizana i posrnuća Crvene zvezde, bez svake sumnje je obeležio Železničar iz Pančeva, kojim kormilari poznato ime – Bojan Šaranov.
Srpski reprezentativni fudbal je u godini za nama napravio značaj, pa čak i tektonski zaokret. Ali, sa ozbiljnim kašnjenjem koje ćemo platiti gorčinom u grlu dok budemo gledali Mundijal bez "Orlova".
NBA liga pokušava da reši problem "tankovanja" sistema da ekipe namerno gube da bi imale što bolji pik na draftu, a čini se da predloženo rešenje stvara još veće probleme.
Komentari 2
Pogledaj komentare Pošalji komentar