Vučević za B92.sport otkrio detalje Dončićevog trejda: "Luki je to..."
Crnogorski centar i prvotimac Čikago Bulsa Nikola Vučević je govorio za B92.sport o novoj sezoni, ali i o trejdovima koji izazivaju sve veće "zemljotrese" u košarkaškom svetu.
Evrobasket se završio, Crna Gora nije uspela da obezbedi plasman u nokaut fazu tog takmičenja, a kako je video čitavo prvenstvo koje je bilo poslednje za njega u dresu nacionalnog tima pročitajte OVDE.
Pred novu sezonu Nikola Vučević je istakao za B92.sport da se oseća spremno i da je imao dovoljno vremena da se odmori i uđe u trenažni proces.
"Imao sam vremena malo da se odmorim i, što ću, kažem, ušao sam već u trening proces polako pred kamp. Nama tek kamp počinje krajem septembra, tako da je dosta vremena to da se i odmoriš i malo vratiš kroz trening i sve. Verujem da će me klub malo čuvati u početku, dosta sam igrao tokom leta, ali dobro, već sam iskusan i znam kako da se spremim i odmorim i sve znam šta mi je potrebno, tako da ću biti spreman", siguran je centar Čikago Bulsa.
Cilj još uvek nije kristalno jasan.
"Videćemo, opet slična ekipa kao prošle godine, dosta mlada. Videćemo kako će to sve izgledati kad krenemo. Istok je dosta otvoren zbog nekih, nažalost, povreda tih nekih bitnih igrača – u Bostonu Tejtum, pa u Indijani Haliburton. Tako da videćemo. Polako, nemamo nekih sad očekivanja, nekih ciljeva, ali videćemo korak po korak", rekao je on.
Imagn Images / ddp USA / Profimedia
Komentarisao i je brojne spekulacije da bi tokom leta mogao da napusti Čikago i bio je prilično iskren.
"Navikao sam više iskreno. U današnje vreme jednostavno, manje-više bilo ko može napisati šta hoće. To eksplodira ili ne, zavisi da li drugi preuzmu. Tako da, ja iskreno ne čitam mnogo to, više ako mi pošalje neko iz društva ili ovako. Znam da u 99% slučajeva te stvari nisu istinite, da nije to baš tako i onda ne obraćam mnogo pažnje. Ali s druge strane, opet i svestan sam da je meni ovo poslednja godina ugovora sa Čikagom, moguće da se desi da dođe do nekog trejda, moguće da oni odluče da idu u nekom drugom pravcu, da ne nastave sa mnom. To je sve normalno, to je sve deo posla kojim se bavim, tako da ne obraćam pažnju", bez dlake na jeziku je odgovorio Vučević, pa se posebno dotakao jedne situacije.
"Tokom leta je izašlo da će da mi otkupi ugovor Čikago, pa su kod nas preneli kao da će se to sve desiti baš tad u tom trenutku i da ću ja da se vraćam u Evropu. To mi je bilo malo naporno jer su me svi živi pitali, pa sam morao malo da objašnjavam da to nije slučaj. Inače, kad je to izašlo, meni se bukvalno sutradan javio generalni menadžer kluba koji mi je rekao da to uopšte nije istina, da je to neka glupost. Mada to je više bilo glasina, ako bude možda tokom sezone, ali ne znam iz kog razloga su kod nas preneli da će to biti baš tokom leta i onda su pričali da ću se vratiti. Ali dobro, to je tako u današnje vreme, na internetu možeš da napišeš šta hoćeš, a da li je realno ili ne, niko ne zna", objasnio je.
Dotakao se i šire teme trejdova u NBA ligi priznavši da jeste malo "surovo", ali da je to deo posla.
"Pa ja mislim da su igrači toga generalno svesni da u bilo kom trenutku može 99,9% igrača da bude trejdovano. Vrlo mali broj njih su, što kažu ovde, nedodirljivi, nema šanse. Ako ih ima, ima ih četiri ili pet. Tako da mi smo svesni toga. Mi znamo da je to tako, mi shvatamo da je to biznis. Nije uvek lako kad čuješ svoje ime, mislim ja kad sam, kako sam sad stariji, iskusniji, pa to mene ne dotiče, ali kad si mlađi i čuješ te neke priče, verovatno razmišljaš, 'a vidi oni me neće', onda možda ti malo smeta, ali opet, ja gledam iz druge perspektive, kad smo mi slobodni agenti, mi biramo gde mi hoćemo, tako da to je jednostavno tako napravljeno, takav je sistem. Malo jeste surovo", naglasio je Vučević pa se dotakao i slučaja Luke Dončića koji je ozbiljno uzdrmao košarkaški svet.
"Sada u Lukinom tom slučaju... On je toliko dao za Dalas, toliko mu je stalo do Dalasa i hteo je baš da osvoji tamo titulu, bili su blizu... Njemu je to mnogo teško palo. Mislim da mi evropski igrači to malo drugačije gledamo nego američki, zato što smo mi više vezani za neke klubove. Kod nas je takva neka kultura, imaš jedan klub, navijaš za njega i tako – ovde je to više gledano kroz biznis".
Imagn Images / ddp USA / Profimedia
Onda se prisetio i svog dolaska u Čikago.
"Nije ni meni bilo lako kad sam trejdovan iz Orlanda jer sam bio tamo devet godina i stvoriš sa te neke ljudske strane velika prijateljstva sa saigračima, sa ljudima iz kluba, ljudima koje gledaš svaki dan, s kojima provodiš veliki broj sati, s kojima si prošao poraze, pobede. S te strane je teško i kad imaš porodicu pa moraš da ih seliš, imaš decu koji idu u školu ili suprugu koja ima određene prijateljice, neki svoj isto život u tom gradu gde si. S te strane jeste teško stvarno, meni je prelazak iz Orlanda u Čikago bio baš težak, iako je Čikago sjajan grad i oni urade sve da ti olakšaju tu promenu".
Na kraju je podvukao – teško da će se ponoviti ono što se desilo sa Dončićem.
"Malo surovo zna da zvuči, ovo u Lukinom slučaju je baš bilo... To je nešto što se desilo i ne znamo da li će se opet baš tako desiti nekom igraču tog kalibra", zaključio je Vučević za B92.sport.
Selektor ženske rukometne reprezentacije Srbije Hose Ingasio Prades Pons rekao je da njegova ekipa u utakmici protiv Farskih Ostrva nije bila na očekivanom nivou.
Selektor fudbalske reprezentacije Engleske Tomas Tuhel najavio je neobičnu taktiku za nastup te selekcije na Svetskom prvenstvo 2026. u SAD, Kanadi i Meksiku.
Košarkaši Filadelfije pobedili su Golden Stejt kod kuće rezultatom 99:98, zahvaljujući blokadi Tajriza Meksija nad Dientonijem Meltonom – uz zvuk sirene.
Košarkaši Boston Seltiksa ostvarili su jednu od najubedljivijih pobeda u NBA sezoni, pošto su u gostima savladali Vašington Vizardse rezultatom 146:101.
Košarkaška reprezentacija Srbije savladala je Bosnu i Hercegovinu u Sarajevu rezultatom 74:72 u utakmici drugog kola grupe C kvalifikacija za plasman na Svetsko prvenstvo 2027. godine.
Sutrašnja sednica Upravnog odbora KK Partizan zakazana za 11 časova biće ključni trenutak za budućnost kluba – ali i za konačnu odluku Željka Obradovića, čiji ostanak ili odlazak drže crno-bele u stanju potpune neizvesnosti.
Selektor ženske rukometne reprezentacije Srbije Hose Ingasio Prades Pons rekao je da njegova ekipa u utakmici protiv Farskih Ostrva nije bila na očekivanom nivou.
Selektor fudbalske reprezentacije Engleske Tomas Tuhel najavio je neobičnu taktiku za nastup te selekcije na Svetskom prvenstvo 2026. u SAD, Kanadi i Meksiku.
I u osmini finala Kupa Srbije nije bio kraj iznenađenjima. Motivisano su delovali klubovi iz Prve lige Srbije, te su pred njima na kolena padali superligaši.
Jedna od najboljih košarkašica Evrope svih vremana i reprezentativka Jugoslavije Razija Mujanović najavila je meč BiH i Srbije u kvalifikacijama za SP 2027.
Postoje trenuci kada sport prestane da bude igra, kada rezultati izblede pred jednom mnogo snažnijom stvari: pred ljudima. I ne, to ne znači da su oni iznad bilo čega. Ko to želi da razume – razumeće.
Fordova Bronco porodica ponovo se širi. Dok su standardni Bronco i Bronco Sport već dostupni u SAD, a Bronco EV postoji samo u Kini, uskoro stiže i novi plug-in hibrid - samo za Evropu.
U Srbiju je stigla 5G mreža, pa korisnici i dalje imaju dosta pitanja o tome čemu služi, kako da je aktiviraju i da li će ih ovo dodatno koštati. Evo svih odgovora.
Komentari 1
Pogledaj komentare Pošalji komentar