Sezona u NBA ligi se bliži kraju, a po njenom završetku sledi NBA draft, na kojem Srbija za sada ima tri prijavljena predstavnika, a to su Bogoljub Marković iz Mege, Asim Đulović i Lazar Gačić iz OKK Beograda.
Najveći fokus je na mladom košarkašu iz Užica, koji ove sezone blista u Megi sa samo 19 godina.
Svojim partijama je oduševio mnoge skaute, kao i ljude NBA ligi, koji su ga pozvali na važan događaj pred Draft.
On ima tu čast da se preko NBA Draft Combine treninga predstavi ekipama NBA lige, tu će prisustvovati samo najtalentovaniji mladi košarkaši iz čitavog sveta.
Marković je među retkima koju je ovu šansu dobio, a da se ne nalazi na nekom od najboljih američkih koledža. Treba istaći da je sličnim putem ka NBA ligi išao i naš najbolji košarkaš, Nikola Jokić.
Kako se navodi na sajtu NBA lige, svi igrači koji su pozvani na NBA Draft Combine moraju da prisustvuju ili da ga u slučaju obaveza odrade nešto kasnije.
To je posebno zanimljivo u Markovićevom slučaju, jer se Mega plasirala u plej-of ABA lige u kojem će se sastati sa ekipom Budućnosti iz Podgorice u četvrtfinalu. Drugi meč serije "pada" baš za vreme Draft Combinea.
Marković ove sezone u ABA ligi prosečno beleži 13,8 poena po utakmici, uz 6,9 skokova i 2,6 asistencija.
Pored toga, imao je i zapaženo učešće na Nike Hoops Summitu u Portlandu pre manje od mesec dana, kada je bio jedan od najboljih igrača u Timu sveta.
Mnogi specijalizovani sajtovi predviđaju da će Bogoljub Marković biti izabran pred kraj prve ili početkom druge runde na ovogodišnjem NBA draftu, koji je na programu 25. i 26. juna.
Vaterpolo reprezentacija Srbije je u prvom kolu Evropskog prvenstva u Beogradu savladala selekciju Holandije tek posle boljeg izvođenja peteraca – 18:16.
Trener košarkaša Olimpijakosa Jorgos Barcokas izjavio je pred utakmicu 22. kola Evrolige da Partizan ima dobar tim čiji kvalitet ne pokazuje stanje na tabeli.
Rukometna reprezentacija Slovenije doživljava ozbiljne pehove pred početak Evropskog prvenstva, toliko da u tamošnjim medijima situaciju karakterišu "katastrofalnom".
Vaterpolo reprezentacija Srbije je u prvom kolu Evropskog prvenstva u Beogradu savladala selekciju Holandije tek posle boljeg izvođenja peteraca – 18:16.
Bogoljub Marković, najnoviji predstavnik Srbije u NBA ligi, dao je prvu izjavu posle drafta u kojoj je objasnio kada je znao da će košarka biti njegov životni poziv.
Krilo reprezentacije Srbije Darko Đukić sada je jedan od iskusnijih igrača u nacionalnom timu, a pred Evropsko prvenstvo ima poruku za svoje mlade kolege.
U dvorištu olimpijskog šampiona ne pomaže ni kada dođete sa evropskim i svetskim oreolom, jer ako je Srbija rešena da pobedi najbolje - to će se i desiti.
Postoje igrači koji prođu kroz Beograd, "ostave" statistiku i odu. A postoje i oni koji, iako govore drugim jezikom i dolaze sa drugog kraja kontinenta, na parketu ostave i deo svoje duše. Jedan od njih je Davis Bertans.
Evropsko prvenstvo u Beogradu otvoreno je jasnom porukom branioca titule – Španija je stigla spremna da dominira i da nastavi niz medalja osvojenih na EP.
Sjedinjene Američke Države upozorile su britanske vlasti nakon što je regulator Ofcom pokrenuo istragu protiv društvene mreže X, u vlasništvu Ilona Maska, zbog AI alata Grok.
Četbot za veštačku inteligenciju Grok, u vlasništvu Ilona Maska, pridružiće se Google-ovom generativnom sistemu veštačke inteligencije unutar mreže Pentagona.
Komentari 5
Pogledaj komentare Pošalji komentar