Nagetsi su dobili poslednje dve utakmice, a za to je umnogome zaslužan povratal Džamala Mareja.
Kanađanin je propustio sedam utakmica zbog povrede kolena, a protekle noći je pokazao koliko je bitan za Denver.
Šampion je savladao Jutu Džez naizgled lako sa 111:95, ali semafor ne daje realnu sliku.
Juta je bila u igri sve do poslednja četiri minuta kada je Marej pogodio tri uzastopne trojke za 104:90 i prelomio meč.
"Samo me stavi da igram. Ušao sam, pogodio nekoliko šuteva i to je bilo to", oduševljen je Marej zbog svog nastupa.
Marej je utakmicu završio sa 28 poena i značajno olakšao posao Nikoli Jokiću (28p, 13sk, 7as, 3uk) koji proteklih nedelja nije imao adekvatnu podršku saigrača.
"On je ratnik. Očigledno, mnogo želi da igra i kada igra ne misli o tome. Srećom vratio se jer nam je potreban", rekao je Jokić.
Marej je imao ograničenu minutažu od 21 minuta, ali se nije štedeo – zakucao je pet puta u prvom poluvremenu, što mu je rekord karijere, te imao četiri ukradene lopte.
"Igram slobodno. Uvek igram pobedničku košarku. Trudim se da ne oklevam, to je najvažnija stvar, da budem agresivan celu utakmicu", dodao je Marej.
Svog pleja je pohvalio i trener Nagetsa Majkl Meloun.
"Bio je odbrambeni igrač utakmice – četiri ukradene, tri blokade, pet odbitaka. Preuzeo je odgovornost čuvanja nekih njihovih visokih igrača i želeo je taj izazov", rekao je Meloun.
Sofascore
Nagetsi sa 55-24 dele prvo mesto na Zapadu sa Minesota Timbervulvsima.
Upravo će se ova dva tima sastati u sredu uveče i verovatno rešiti tako pitanje nosioca na Zapadu pred plej-of.
"Čeka nas velika utakmica u našoj zgradi protiv divizijskog rivala i tima s kojim se borimo za prvo mesto. Ostale su još tri utakmice, a prvo mesto je još uvek u igri", istakao je Meloun.
Iako je Nikola Jokić upisao novi tripl-dabl u bogatoj karijeri, Denver Nagetsi su u dramatičnoj završnici poraženi od Klivlend Kavalirsa 119:117 u noći između ponedeljka i utorka
Pitanje budućnosti evropske košarke ponovo je u fokusu zbog interesovanja NBA lige da proširi svoj uticaj na evropsko tržište. O potencijalnom projektu, koji bi mogao značajno da utiče na postojeći sistem takmičenja, govorio je i Miško Ražnatović.
Fudbaleri Bornmuta i Njukasla ostvarili su trijumfe u mečevima 26. kola Premijer lige, dok je Čelsi ispustio dva gola prednosti te remizirao protiv Lidsa.
Košarkaši Partizana su upisali pobedu nad ekipom Dubaija u 18. kolu ABA lige rezultatom 86:76. Ipak, ovaj trijumf nije bio dovoljan crno-belima da zauzmu prvo mesto na tabeli pred Top 8 fazu.
Crvena zvezda je imala meč u rukama, kontrolisala ritam veći deo meča i odbranom držala Makabi ispod svog proseka, ali je sve stalo u poslednji napad, gde je Džordan Nvora promašio pobedu.
U utakmici koja je po rezultatu bila ubedljiva, a po utisku još ubedljivija, Partizan je protiv Panatinaikosa (78:62) pokazao kako izgleda timska pobeda u punom značenju te reči.
Košarkaši Partizana od 20 sati i 30 minuta dočekuju ekipu Panatinaikosa u meču 27. kola Evrolige, a ovo je sve što treba da znate o predstojećem susretu u Beogradskoj areni.
Redmi Note 15 Pro 5G je model koji jasno cilja korisnike koji žele što više hardvera za svoj novac, ali bez klasičnih kompromisa koji su godinama pratili srednju klasu.
Komentari 4
Pogledaj komentare Pošalji komentar