Zvanično, potvrđene su čak četiri greške u poslednja dva minuta utakmice, što, naravno, upućuje na zaključak da je sudijska trojka u sastavu Džoš Tiven, Bil Kenedi i Nik Bušert, katastrofalno odradila posao.
Dve su se desile u poslednjih 37 sekundi meča.
NBA "Izveštaj u poslednja dva minuta" je nedvosmisleno utvrdio da nije postojao prekršaj Brandina Podziemskog na Skotiju Pipenu Džunioru, prilikom pokušaja igrača Memfisa da napadne obruč i poentira.
U pitanju je bila čista blokada.
Pipen je iskoristio jedno slobodno bacanje potom i smanjio vođstvo rivala na 117:114.
Na 7,3 sekunde pre kraja sudije su još jednom pogrešile u proceni situacije.
Tada su dodelile loptu Golden Stejtu nakon duela Dža Morenta i Stefa Karija. NBA je utvrdila da je plej Voriorsa poslednji igrao loptom pre nego što je ona završila u autu - te je shodno tome morala da pripadne gostima.
Jedina ispravna odluka u samom finišu desila se na 5.4 sekudne pre kraja - tada su arbitri dodelili loptu igračima Golden Stejta nakon što je košarkaš Memfisa nije ubacio u igru u predviđenih pet sekundi.
Ipak, sudije su generalno podbacile u poslednja dva minuta.
Još dve greške su napravile u tom periodu utakmice, prvu na 01:29 minuta pre kraja kada nisu svirale prekršaj Drejmonda Grinu na Skotiju Pipenu Džunioru što bi mu bio šesti, isključujući.
Arbitri su takođe pogrešili i nešto kasnije, nisu poništili poene centra gostiju Zeka Idija, a morali su, jer je ovaj dirao loptu dok je ona bila u zamišljenom cilindru i pogodio za prilazak 114:111.
Voriorsi su do kraja sačuvali prednost i plasirali se u plej-of, dok Memfis ima još jednu šansu da ispuni taj cilj - duel "biti ili ne biti" sa Dalasom.
Komentari 0
Pogledaj komentare Pošalji komentar