Košarka 0

6.4.2024.

8:15

Jović dao doprinos bitnoj pobedi – Majami u borbi za plej-of VIDEO

Košarkaši Majami Hita su savladali Hjuston Roketse sa 119:104, u okviru NBA lige.

Aleksandar Stajkovac
Tanjug/AP Photo/Eric Christian Smith

Roketsi su upisali i četvrti poraz u nizu i sada zaostaju četiri pobede za Golden Stejt Voriorsima koji trenutno drže poslednje mesto za plej-in na Zapadu.

Sa druge strane, Majami je sedmi na Istoku sa 43 pobede 34 poraza i uz utakmicu manje su gotovo izjednačeni sa Indijana Pejsersima u borbi za direktan plej-of.

Srpski reprezentativac Nikola Jović je za 15 minuta na terenu upisao osam poena uz šest skokova i jednu asistenciju.

Do pobede, Majami je predvodio Džimi Batler sa 22 poena uz po tri skoka i asistencije, a dvocifren je bio i Bem Adebajo, koji je ostvario dabl-dabl učinak sa 18 poena, 12 skokova i šest asistencija.

Dvocifren je bio i Tajler Hiro, koji se vratio na parket posle duže pauze. On je upisao 17 poena uz pet skokova i šest asistencija.

Kod Hjustona, istakao se Džejlen Grin sa 21 poenom, sedam skokova i četiri asistencije, pratio ga je Dilon Bruks sa 18 poena i pet skokova, a dvocifren je bio i Džabari Smit Džunior sa 15 poena i osam skokova.

Roketsi su pružili otpor u prve dve četvrtine, ali je Majami u nastavku uhvatio ritam i diktirao tok meča.

U nastavku takmičenja, Roketsi gostuju Dalas Maveriksima, a Indijana Pejsers dočekuje Majami.