Vašington Vizardsi se ove godine baš muče i najlošija su ekipa NBA lige, ali su u oba duela uspeli da pobede Denver Nagetse i sada su glatko poraženi od Njujork Niksa.
Kada se pogleda cela utakmica, vidi se da je u pitanju "jednosmerna ulica" i da su Niksi vodili tokom svih 48 minuta, pa na kraju slavili sa 122:103 odnosno 19 razlike.
Nakon dva ponižavajuća poraza od ekipa sa dna konferencija, Niksi su flertovali s trećim, prokockavši ogromnu prednost protiv Vizardsa koji imaju svega 15 pobeda.
Prednost Niksa je narasla i do 33 poena tokom dve i po četvrtine, a Vizardsi su nadigrali Nikse sa 35:26 u trećoj četvrtini, a potom otvorili četvrtu četvrtinu serijom 11:0, smanjivši na 92:88 sa 9:14 do kraja.
Međutim, za razliku od svojih gostovanja u San Antoniju i Šarlotu, Niksi su reagovali serijom 19:6 i stavili tačku na meč, upisavši 44. pobedu u sezoni.
Najbolji lek za dva loša poraza od slabih timova?
Dobro "prebijanje" najlošijeg tima u NBA ligi.
Niksi su igrali bez Džejlena Bransona (uganuće desnog zgloba), Majlsa "Djusa" Mekbrajda (povreda prepona) i ruki centra Arijela Hukportija, koji i dalje odsustvuje zbog pokidanog meniskusa.
Najefikasniji je bio Karl Entoni Tauns koji je upisao 31 poen i 11 skokova, dok je Mikal Bridžis imao 27, Ou Dži Anunobi 23, Kameron Pejn 13 uz 4 skoka i 7 asistencija, dok je Džoš Hart zabeležio 9 poena i 12 skokova.
Na drugoj strani, 25 poena je imao Džordan Pul i treba pohvaliti Markusa Smarta za 17 poena, kao i Kišona Džordža koji je imao dabl-dabl od 15 poena i 10 skokova.
Subotnji meč bio je prvi od pet kod kuće u narednih šest za Nikse.
Tanjug/AP Photo/Julia Demaree Nikhinson
Milvoki Baksi su se vratili iz teškog prvog poluvremena i savladali Sakramento Kingse rezultatom 114:108, zahvaljujući sjajnoj igri Janisa Adetokumba i Kevina Portera Džuniora u drugom delu meča.
Adetokumbo je dominirao u trećoj četvrtini, postigavši 22 poena i uhvativši 8 skokova, čime je pomogao Baksima da priđu na 89:86 pred poslednju deonicu. Izjednačio je rezultat na 80:80, ali su Baksi potom promašili nekoliko šuteva za tri poena, što je Kingsima omogućilo da preuzmu prednost.
Milvoki nije uspeo da ubaci 50 poena u poluvremenu treći put u poslednje četiri utakmice, a na poluvremenu su gubili od Kingsa 61:49. Bruk Lopez predvodio je Bakse sa 18 poena, dok je Adetokumbo ubacio 9 sve u prvoj četvrtini.
Nije šutirao poslednja 4 minuta i 45 sekundi druge četvrtine, tokom koje su Kingsi nadigrali Bakse 18:9.
Tanjug/AP Photo/Sara Nevis
Baksi su imali najslabiju prvu četvrtinu u sezoni, pogodivši samo 7 od 24 šuta (29,2%), pa su zaostajali 25:17. Takođe su promašili svih pet pokušaja za tri poena, iako ni Kingsi nisu blistali (1 od 10). Adetokumbo je odigrao celu četvrtinu i imao 3 od 8 šut iz igre za devet poena.
Milvoki (40-30) je u četvrtak savladao Los Anđeles Lejkerse i ostao u trci sa Indijanom (40-29) za četvrtu poziciju na Istoku, poslednje mesto koje donosi prednost domaćeg terena u prvoj rundi plej-ofa.
Adetokumbo često ističe da igranje agresivno ne znači nužno da mora da uzima najviše šuteva u četvrtini ili utakmici.
I to uglavnom važi.
Ali u subotu uveče, nakon lošeg ofanzivnog prvog poluvremena u kom nije uputio nijedan šut u drugoj četvrtini, Adetokumbo je izašao sa mentalitetom egzekutora. Pogodio je 9 od 11 šuteva iz igre i 4 od 5 slobodnih bacanja za 22 poena, uhvatio osam skokova, imao jednu ukradenu loptu i blokadu, čime je vratio Bakse u igru.
Tanjug/AP Photo/Sara Nevis
Prodor kroz zid Kingsovih defanzivaca kojim je izjednačio na 80:80, praćen snažnim stiskom pesnice i tajm-autom Kingsa, bio je prelomni trenutak.
Ipak, nakon pauze, Baksi su promašili otvoren šut za tri, dopustili dva ofanzivna skoka Kingsima i promašili još jedan otvoren šut, pa su zaostajali 89:86 pred četvrtu četvrtinu dok je Adetokumbo odmarao.
U poslednjoj četvrtini šutirao je samo jednom, ali je taj promašaj možda bio ključan potez meča i pokazao njegovu neverovatnu atletiku.
Adetokumbo je krenuo ka košu pri vođstvu Baksa 110:108, ali mu je Kigan Marej izblokirao šut. Međutim, Adetokumbo je uspeo da iz te situacije izbaci loptu u korner do Gerija Trenta Džuniora, koji je pogodio otvorenu trojku za, praktično, rešavajući pogodak (113:108).
Nakon toga, Adetokumbo je pogodio dva ključna slobodna bacanja sa 20 sekundi do kraja, čime je zapečatio pobedu.
Utakmicu je završio sa 32 poena (12 od 20 šut iz igre), uz 8 od 13 sa linije slobodnih bacanja, 17 skokova i 3 asistencije.
Kao što je rečeno, Bruk Lopez je imao 21, Porter 18, a Torijan Prins 15 poena, dok je Kajl Kuzma imao dabl-dabl sa 14 poena i 14 skokova, a dvocifren je još bio Geri Trent sa 11 poena.
Na drugoj strani, 22 poena je ubacio Demar Derozan, 20 Kion Elis, 18 Jonas Valančijunas, 16 Zek Lavin, a 13 maločas spomenuti Kigan Marej.
NBA, subota na nedelju
Indijana - Bruklin 108:103
Atlanta - Golden Stejt 124:115 Njujork - Vašington 122:103 Sakramento - Milvoki 108:114 LA Lejkers - Čikago 115:146
Košarkaška ABA liga saopštila je da će regionalno takmičenje od naredne sezone imati novog sportskog direktora, pošto je sporazumno raskinuta saradnja sa Milijom Vojinovićem.
Nekadašnji trener Liverpula Arne Slot potvrdio je da je razgovarao sa predstavnicima Fudbalskog saveza Holandije, ali je poručio da trenutno nije zainteresovan za posao selektora.
Situacija oko vlasništva Monaka dobila je novi obrt, pošto se legendarni Ronaldinjo pojavio kao potencijalni investitor u košarkaški klub iz Kneževine.
Trener Crvene zvezde Dejan Stanković nije krio razočaranje posle poraza od Hapoel Ber Ševe (1:0) u prvom meču trećeg kola kvalifikacija za Ligu šampiona.
Uz svo poštovanje prema Hapoelu, ali i potencijalnom narednom rivalu Orhusu ili Sabahu, bila bi prava šteta za Zvezdu, zašto ne reći i neuspeh, ako se plasman u elitno takmičenje ne bi dogodio ovog leta.
Nik Vajler-Beb nije klasičan plejmejker čiji se uticaj na igru meri time koliko dugo drži loptu u rukama. On je mnogo više kombo bek, igrač koji može da preuzme različite uloge u zavisnosti od potreba ekipe.
Diskovi i doboši kočnica izrađeni su od legure čelika sa minimalnom antikorozivnom zaštitom, zbog čega nakon nekoliko sati u vlažnom okruženju na njihovoj površini može da se pojavi tanak sloj rđe.
Na prvi pogled deluje neobično, ali ovi valjci imaju važnu bezbednosnu ulogu. Holanđani ih postavljaju na saobraćajne znakove kako bi sprečili sove da sa njih love plen.
Londonska policija zaplenila je 90 automobila vrednih više od 10 miliona dolara, a među njima se našao i izuzetno redak Ferrari Monza SP2. Vozač je navodno imao samo probnu dozvolu i nije imao osiguranje.
Italija je na vrhu liste zemalja sa najagresivnijim vozačima, dok su Velika Britanija i SAD takođe visoko rangirane. Istraživanje je otkrilo i koje vozačke navike najviše nerviraju druge učesnike.
Google menja način imenovanja hakerskih grupa i ukida stare APT kodove. Saznajte kako novi sistem funkcioniše i zašto je prepoznavanje sajber-napadača postalo ključno za bezbednost na mreži.
Zbog rasta cena memorije, novi pametni telefoni poskupeli su za 13%, pa kupci sve više prelaze na obnovljene i polovne uređaje čija prodaja beleži rast.
Komentari 0
Pogledaj komentare Pošalji komentar