Hoksi su bili bolji od Seventisiksersa rezultatom 132:123.
Iako su prilično ujednačeno započeli borbu, ključnu prednost je Atlanta ostvarila već početkom drugog kvartala kada je napravila seriju od 12:0 i povela sa 42:37.
Plus domaćina se samo povećavao. U poslednjem kvartalu je otišao na čak 22 poena razlike, ali se Filadelfija koliko-toliko konsolidovala i retzultatski približila. Ruku na srce, to je bio njihov maksimum.
Najefikasniji u redovima pobedničke ekipe bio je Danijels sa 25 poen, šest skokova i devet asistencija, Rizašer ga je pratio sa 22 pogodaka i osam skokova, dok je Man upisao 19 poena i šest skokova.
Najbolji u Filadelfiji bio je neverovatni Grajms sa 35 poena i sedam skokova.
Vrlo sličnu utakmicu odigrali su i Boston Seltiks i Juta Džez – 114:108. Seltiks je serijom 7:0 u drugoj četvrtini stvorio prvu osetniju prednost koja je krajem treće i početkom četvrte četvrtine otišla i na preko 22 poena razlike.
Međutim, Juta se prilično neočekivano izdigla iz ambisa i uvela meč u pravu dramu. Pri kraju poslednjih 12 minuta rezultat na semaforu je bio izjendčen – 103:103, ali nažalost nije imala snage da napravi potpuni preokret.
U ekipi Bostona su najbolji bili Hauser sa 33 poena i šest skokova, Braun sa 26 pogodaka i osam skokova, dok je sa dabl-dabl učinkom meč završio Vajt (18p, 10as).
Jutu su predvodili Kolins, Sekston i Kesler sa dabl-dablovima – 28 poena i 10 skokova, odnosno 16 poena i 13 asistenija i 11 poena i 10 skokova.
Šarlot Hornetsi su posle velikog preokreta savladali Majami Hit sa 105:102.
Uprkos ranom dvocifrenom vođstvu Majamija koji su uspevali da zadrže maltene do samog kraja meča, Šarlot se nije predavao i serijom od 10:0 u finišu uspeo da izjednači, a potom i preokrene rezultat.
Ekipu su do pobede predvodili Bridžis sa 35 poena i po pet skokova i asistencija, odnosno Vilijams i Bol sa dabl-dabl učincima od 24 poena i 10 skokova, odnosno 15 pogodaka i 10 asistencija.
Najbolji u timu Hita je bio Adebajo koji se zaustaviop na 23 poena, 14 skokova i osam asistencija.
Čikago Bulsi su ubedljivo savladali Indijanu Pejserse rezultatom 121:103.
Domaći tim je svoj ritam nametnuo od samog starta, u potpunosti preuzeo kontrolu već u drugih 12 minuta i održavao dvocifrenu razliku do samog kraja.
Gidi je ostvario dabl-dabl sa 29 poena i 10 skokova, Vajt je meč završio sa isto toliko poena, dok je dabl-dabl učinak upiusao i Nikola Vučević – 11 poena i 11 skokova.
Na drugoj strani je Tarner predvodio Pejserse sa 15 poena, Siakam je upisao dva manje, Šepard 12, a Topin 11 pogodaka.
Vlade Đurović, nekadašnji trener košarkaša Zvezde, analizirao je drugi evroligaški "večiti" derbi ocenivši da je Partizan stigao do zaslužene pobede (89:82).
Predsednik Asocijacije italijanskih fudbalera "AssoCalciatori" Umberto Kalkanjo pokrenuo je inicijativu da italijanski klubovi budu u zakonskoj obavezi da pruže šansu većem broju domaćih igrača.
Italijanski teniser Janik Siner otvoreno je govorio o ključnim momentima svoje karijere, ali i o tome kako je njegov život mogao da krene potpuno drugačijim putem.
Predsednik Asocijacije italijanskih fudbalera "AssoCalciatori" Umberto Kalkanjo pokrenuo je inicijativu da italijanski klubovi budu u zakonskoj obavezi da pruže šansu većem broju domaćih igrača.
Italijanski teniser Janik Siner otvoreno je govorio o ključnim momentima svoje karijere, ali i o tome kako je njegov život mogao da krene potpuno drugačijim putem.
Pratila je naša javnost kako će izgledati A selekcija Srbije pod vođstvom Veljka Paunovića protiv Španije i Saudijske Arabije, ali je na kraju sav fokus prešao na omladinsku i kadetsku selekciju naše zemlje.
Učinak po segmentima igre i individualne brojke ogolile su prednost Partizana u odlučujućim trenucima u derbiju i pobedi nad Zvezdom u 35. kolu Evrolige.
Kadeti Srbije nisu uspeli da obezbede plasman na Evropsko prvenstvo, ali su bili pravi kada je bilo najpotrebnije i kupili su sebi kartu za Mundijalito u Kataru.
Hyundai je na sajmu automobila u Njujorku prikazao kako bi mogao da izgleda njegov dugo najavljivani pikap sa klasičnom šasijom, a premijerni nagoveštaj stiže kroz atraktivni Boulder Concept.
Proizvođači automobila nude širok izbor boja za svačiji ukus - stručnjaci, međutim, naglašavaju da kupci polovnih automobila imaju nešto drugačije prioritete prilikom izbora polovnog vozila.
Iako su mnogi očekivali da će Apple uskoro potpuno "sakriti" senzore ispod ekrana, najnoviji izveštaji sugerišu da će prepoznatljivi Dynamic Island (dinamičko ostrvo) krasiti prednju stranu iPhone uređaja još neko vreme.
Kompanija TP Vision, koja stoji iza brenda Philips, donela je neočekivanu odluku koja će značajno promeniti korisničko iskustvo na njihovim predstojećim TV modelima.
Komentari 1
Pogledaj komentare Pošalji komentar