NBA: Drama u Atlanti i Šarlotu, Hrvat se istakao u Teksasu VIDEO
Košarkaši Šarlot Hornetsa, Hjuston Roketsa i Atlanta Hoksa ostvarili su pobede u NBA ligi u noći između subote i nedelje. Beležimo i sjajno veče hrvatskog igrača Karla Matkovića.
Šarlot Hornetsi pobedili su Bruklin Netse na svom parketu rezultatom 105:102.
Bio je to sedmi poraz u nizu za Netse, a ujedno i prekid serije od devet poraza za očajne Hornetse.
Šarlot je uspeo da nadoknadi čak 17 poena zaostatka iz treće, odnosno 14 iz četvrte četvrtine, te da serijom od 12:3 dođe do neočekivane pobede.
Domaći sastav predvodio je Majls Bridžis sa 26 poena, 12 skokova i pet asistencija, a istakli su se i Smit sa 19 poena i Musa Dijabate sa 16 poena i 15 skokova.
Na drugoj strani Dianđelo Rasel je bio bolji od svih sa 28 poena, šest skokova i sedam uspešnih proigravanja.
Hjuston Roketsi savladali su Nju Orleans Pelikanse očekivano ubedljivo na domaćem terenu – 147:117.
Hjuston je potvrdio da je kriza iza njih i vratio se u foormu, popravivši svoj skor na 39-25 na petom mestu Zapada, dok su Pelikansi, jedna od najgorih ekipa lige, na 17-47.
Već posle prve deonice Roketsi su imali dvocifrenu prednost, a do kraja meča su samo nastavili da se dodatno "odlepljuju".
U pobedničkom sastavu najviše se istakao Dilon Bruks sa 27 poena, dok su po 20 ubacili Eron Holidej i Alperen Šengun, koji je imao pet skokova i šest asistencija.
Zajon Vilijamson je bio najbolji poenter na drugoj strani sa 20 poena, dok su po 17 imali Jose Alvarado i Si Džej Mekolum. Istakao se i hrvatski as Karlo Matković sa 11 poena (5/5 iz igre) i 7 skokova.
Atlanta Hoksi nadigrali su Indijana Pejserse i uspeli da ih savladaju sa 120:118.
Vodili su Hoksi ceo meč, imali 18 poena "viška", a onda dopustili Pejsersima da naprave seriju i naprasno povedu u 4/4.
Usledila je velika rezultatska klackalica, pa se ušlo u penal završnicu sa +2 za Atlantu u poslednjih 50 sekundi.
Trej Jang je pogodio oba bacanja, nakon što je Majls Tarner promašio jedno, i odveo svoj tim na +3, a Sijakam je uspeo samo da smanji na poen zaostatka na sekundu do kraja zakucavanjem.
Jang je na 0,1 do kraja fauliran, a zatim je promašio drugo bacanje i vremena da Pejsersi nešto urade nije ostalo.
Upravo je Jang bio igrač utakmice sa čak 36 poena i osam asistencija. Keris Levert je ubacio 26, a Onjeka Okongvu je imao dabl-dabl od po 16 poena i skokova.
Na drugoj strani Benedikt Mathurin je ubaico 30 poena, uz osam skokova i pet asistencija, dok je Sijakam imao 23 poena i šest uhvaćenih lopti.
NBA, rezultati
Šarlot - Bruklin 105:102 Hjuston - Nju Orleans 146:117 Atlanta - Indijana 120:118
Toronto - Vašington 117:118
Majami - Čikago 109:114
Milvoki - Orlando 109:111 Boston - Los Anđeles Lejkers 111:101 Golden Stejt - Detorit 115:110
Fudbaler Vanja Dragojević ovog leta bio je jedan od najtraženijih igrača iz Partizana, a prema pisanju škotskih medija, odbio je ponude nekoliko evropskih klubova kako bi karijeru nastavio u Glazgov Rendžersu.
Međunarodni odbor fudbalskih asocijacija (IFAB), telo odgovorno za Pravila igre, izdao je pojašnjenje u vezi sa primenom VAR tehnologije tokom Svetskog prvenstva 2026. godine, otvarajući novu debatu o jednoj od najkontroverznijih sudijskih odluka na turniru.
Sportski direktor Fudbalskog saveza Nemačke Rudi Feler (66) kaže da fudbaleri Argentine nikako ne mogu biti dobar primer uprkos velikim uspsima na prethodna dva Mundijala.
Mario Hezonja postigao je dogovor sa Klivlend Kavalirsima, ali njegov povratak u NBA ligu i dalje je pod velikim znakom pitanja zbog spora sa Real Madridom.
Partizan je posle velike borbe savladao Mačvu u Šapcu rezultatom 3:1. Zubairu je doneo vođstvo crno-belima, Vidakov izjednačio, a pobedu su u finišu overili Demba Sek i Šaka Traore.
Dušan Vlahović mogao bi karijeru da nastavi u Bešiktašu. Italijanski mediji otkrivaju detalje ponude vredne čak 70 miliona evra, kao i šta srpskog napadača očekuje u narednim danima.
Ostaje da se vidi ko će na kraju biti pobednik ovog spektakularnog trejda, ali je jasno da su obe franšize krenule potpuno različitim putem – Minesota ide u napad na titulu odmah, dok Šarlot gradi temelje za budućnost.
Međunarodni odbor fudbalskih asocijacija (IFAB), telo odgovorno za Pravila igre, izdao je pojašnjenje u vezi sa primenom VAR tehnologije tokom Svetskog prvenstva 2026. godine, otvarajući novu debatu o jednoj od najkontroverznijih sudijskih odluka na turniru.
Sportski direktor Fudbalskog saveza Nemačke Rudi Feler (66) kaže da fudbaleri Argentine nikako ne mogu biti dobar primer uprkos velikim uspsima na prethodna dva Mundijala.
Tesla Cybertruck mogao bi da uđe u istoriju kao jedan od najvećih komercijalnih promašaja auto-industrije. Iako donosi niz tehnoloških inovacija, prodajni rezultati daleko su ispod očekivanja.
Od 1. jula 2026. godine u Srbiji su počeli da se primenjuju novi usklađeni dinarski iznosi republičkih administrativnih taksi, što se odražava i na ukupne troškove registracije vozila.
Godišnje skeniranje okruženja u igri Pokémon Go iskorišćeno je za obuku AI modela kompanije Niantic Spatial, koji se kroz saradnju sa firmom Vantor sada primenjuje u navigaciji vojnih dronova bez GPS-a.
Apple se suočava sa tužbom zbog lažne aplikacije Sparrow Wallet koja je korisnicima ukrala više od 1,8 miliona dolara. Saznajte detalje kripto prevare.
Komentari 1
Pogledaj komentare Pošalji komentar