Njujork Niksi su izgubili od Los Anđeles Lejkersa u četvrtak uveče, rezultatom 113:109.
U tom meču su imali i dvocifrenu prednost u jednom trenutku da bi u drugom poluvremenu Dončić i ekipa napravili veliki preokret i posle produžetaka odneli trijumf.
Ono što je bilo još gore od poraza jeste činjenica da se plejmejker Džejlen Branson povredio u finišu utakmice i da ga potencijalno čeka duža pauza.
Povreda Bransona (sedmi najbolji strelac NBA lige) nije mogla da dođe u gorem trenutku za Nikse jer su upravo krenuli na turneju od pet uzastopnih utakmica na Zapadnoj obali.
Oni su trenutno treći na Istoku sa 40 pobeda i 22 poraza. Trener Njujork Niksa, Tom Tibodo, rekao je nakon utakmice da medicinski tim još uvek procenjuje povredu Džejlena Bransona.
"Težak udarac za nas. Očekujemo da će biti van terena neko vreme," izjavio je krilni igrač Džoš Hart.
Branson, koji je sedmi najbolji strelac lige (26,3 poena po utakmici) i osmi u asistencijama (7,4 po meču), izvrnuo je desni zglob 1:24 pre kraja produžetka nakon što je doskočio na nogu bek šutera Lejkersa Ostina Rivsa.
Incident se dogodio nakon što je Branson bio fauliran prilikom prodora ka košu.
Iako je bilo jasno da je u bolovima, Branson je uz pomoć saigrača ustao, ostao u igri i pogodio oba slobodna bacanja kako bi izjednačio na 107:107. Nakon toga, otišao je u svlačionicu na dodatne preglede.
Branson je bio najbolji igrač Niksa sa 39 poena i 10 asistencija, a upravo je njegov koš uz dodatno slobodno bacanje odveo meč u produžetak nakon što su Lejkersi uspeli da nadoknade dvocifreni zaostatak u završnici četvrte četvrtine.
"Njegova mentalna snaga je neverovatna. Uopšte me ne iznenađuje način na koji je igrao celu utakmicu. Nikada ne odustaje i nastavlja da se bori," dodao je Hart.
Crvena zvezda bi do kraja letnjeg prelaznog roka mogla da doživi ozbiljne promene u sastavu, a poslednje informacije iz Italije donose i potencijalno veoma zanimljivo ime kao pojačanje. Srpski šampion pokazao je interesovanje za Petra Ratkova.
Vanja Milinković-Savić ostaje u Napoliju! Juventus je rešio pitanje golmana dovođenjem Giljerma Vikarija iz Totenhema, čime su praktično zatvorena vrata za transfer srpskog reprezentativca.
Tiknizjan je odličnim partijama prošle sezone skrenuo pažnju na sebe i bilo je jasno da će ga Zvezda teško sačuvati. Levi bek će put Grčke za sedam miliona evra (5+2).
Kalinić postao šampion Evrope, reprezentativac Srbije, svetski i olimpijski vicešampion, MVP ABA lige i jedan od igrača koji su obeležili evropsku košarku u prethodnoj deceniji.
Više od 13.000 vozača prošle godine završilo je na trežnjenju u policijskoj stanici. Evo ko obavezno ide na zadržavanje, kako izgleda procedura i kakve kazne slede za vožnju pod dejstvom alkohola.
Komentari 0
Pogledaj komentare Pošalji komentar