Dončićev haos: Provokacije, rekord, istorija, psovanje na srpskom – a tek je došao u Lejkerse VIDEO
Luka Dončić je odigrao maestralnu utakmicu u pobedi Lejkersa nad Pelikansima. Iako je tek došao, izgleda da mu prija nova sredina, već je stigao da upiše rekord, ali i verbalno se sukobi sa sudijom.
Slovenački as ostvario je impozantne brojke, postigavši 30 poena, uz osam skokova i 15 asistencija, a tome je dodao šest ubačenih trojki i impresivan +/- indeks od +37. Time je postao prvi igrač u istoriji franšize koji je na jednom meču zabeležio ovakve statističke brojke.
Luka Doncic vs the Pels:
30 PTS
8 REB
15 AST
6 3P
+37 (highest by a Laker this season)
Dončić se tako upisao i u istoriju Lejkersa kao tek četvrti igrač koji je imao 30 i više poena uz 15 i više asistencija. Pre njega, to su uspeli samo legendarni Medžik Džonson, Džeri Vest i Lebron Džejms. Ono što ga izdvaja jeste činjenica da je prvi koji je to ostvario uz pet i više pogođenih trojki.
Dok je Medžik imao 19 utakmica sa učinkom 30-15, Vest svega šest, a Lebron samo jednu, Dončićev tempo sugeriše da bi mogao da nastavi da pomera granice.
Luka Dončić became the 4th player in Lakers history to record 30+ PTS & 15+ AST in a game, joining:
Magic Johnson (19x)
Jerry West (6x)
LeBron James (1x)
Provocirao je svoje čuvare tražeći im da mu priđu bliže, dok se u odbrani istakao domišljatim potezom. Nakon blokade, iskoristio je trik kako bi zadržao loptu na terenu, uprkos tome što se nalazio na ivici aut-linije.
Osim toga, Dončić nije skrivao nezadovoljstvo suđenjem.
Nakon jednog faula koji sudije nisu dosudile, ostao je na parketu sa bolnom grimasom, a potom podigao glavu i sočnom psovkom na srpskom jeziku "počastio" arbitra.
Selektor ženske odbojkaške reprezentacije Srbije Zoran Terzić nije mogao u potpunosti da uživa u pobedi nad Nemačkom, pošto je posle meča najveću pažnju posvetio povredi Maše Kirov.
FK Partizan obeležio je 50 godina od jedne od najvažnijih titula u svojoj istoriji, osvojene u sezoni 1975/76, kada su crno-beli posle punih 11 godina čekanja ponovo postali šampioni Jugoslavije.
Novak Đoković nije uspeo da se plasira u finale Vimbldona, a baš kao i prošle sezone, bolji u polufinalu je bio Janik Siner. Italijan je dominantnom partijom zasluženo zakazao meč protiv Saše Zvereva.
Rui Hačimura ovog leta napustio je Los Anđeles Lejkerse i prešao u gradskog rivala Kliperse, iako je, prema pisanju američkih medija, bio jedan od igrača koje je Luka Dončić želeo da zadrži u ekipi.
Fudbaleri Vojvodine neslavno su započeli borbu za Ligu Evrope, porazom od Ferencvaroša u Novom Sadu. Potencijalno lepa premijera pretvorila se u hladan tuš koji je priredio ozbiljan tim kakav je Fradi.
Nadali smo se novom spektaklu i dobili smo ga. Đoković i Siner opet u polufinalu Vimbldona, treći put u poslednje četiri godine. Italijan je favorit, ali Srbin ima posebnu auru u Londonu.
Novak Đoković je u polufinalu Vimbldona, pao je Feliks Ože-Aljasim. Sa 39 godina, posle pet sati i 15 minuta, opet je pomerio granice. Sledeća prepreka je najbolji na svetu, Janik Siner.
Od spektakularnog dolaska 2018. i šampionske titule 2020. do predaje ključeva franšize Luki Dončiću – analiza jednog od najvažnijih perioda u modernoj istoriji Lejkersa.
Jedan bivši automehaničar podigao je ozbiljnu prašinu nakon što je javno priznao da je tokom svoje karijere lažirao stotine popravki pod garancijom. Ipak, on tvrdi da je za to imao "debeo razlog".
Tehnološki gigant Nvidia predstavio je seriju kolekcionarskih kartica "GeForce Trading Cards" koje, prema rečima kompanije, predstavljaju "najveće trenutke u istoriji GeForce PC gejminga".
Komentari 16
Pogledaj komentare Pošalji komentar