Micić je za nepune dve sezone u NBA ligi promenio tri tima, pa je tako u nedavnom trejdu završio u Finiks Sansima, gde je poslat iz Šarlot Hornetsa.
Idealan scenario za Micića je bio da se pridruži saigraču iz reprezentacije Nikoli Jokiću u Denveru, ali od toga nije bilo ništa, pa će sreću morati da traži u Arizoni.
Međutim, tamo je verovatno neće naći, jer se ne očekuje od Sansa da Miciću daju bitne minute, ako ikakve, već da ga što je pre moguće otpuste.
Ako se to ne desi sada, izgledno je da će se desiti na leto, jer Micićevih 8,1 milion dolara u ugovoru za sezonu 2025/26 ne nije garantovano, već su pod timskom opcijom.
To znači da će bivši MVP Evrolige najverovatnije ostati bez kluba na kraju sezone, a sve ukazuje na povratak u Evropu.
Kako piše "Eurohoops", Micićevi predstavnici su već u kontaktu sa Efesom i Panatinaikosom oko toga, a njegova želja je jasna – da postane najplaćeniji igrač "Starog kontinenta".
Trenutno najplaćeniji igrač Evrope je Saša Vezenkov, koji u Olimpijakosu ima 4,1 milion dolara, ali, piše pomenuti portal, Micić može da dobije i okrugo 5 miliona neto, što je ekvivalent plate od 10 miliona u NBA ligi.
Bilo kako bilo, zvanični pregovori između Vase i Panatinaikosa i/ili Efesa nisu još počeli, a razlog zašto je iskusni plej naciljao baš ta dva tima je jasan – sa Efesom je osvojio dve EL titule, a u ekipi "zelenih" bi ga vodio bivši trener Ergin Ataman.
Specijalizovani portal se osvrnuo i na spekulacije da bi Micić mogao da se vrati u Crvenu zvezdu ukoliko se odluči za Evropu, ali "te informacije nisu mogli da potvrde izvori Eurohoopsa".
Micić će svakako po povratku u Evroligu biti potpuno slobodan agent i svi timovi će moći da se takmiče za njegovim potpisom.
Samo jedan dan deli nas od prvog večitog derbija između košarkaša Partizana i Crvene zvezde u Evroligi (20.30), a Stefan Birčević smatra da najveća svetkovina srpske košarke može da bude prelomni trenutak za sezone oba rivala.
Trener Crvene zvezde Saša Obradović je u poslednjem intervjuu za B92.sport koji je dao pre nego što je seo na klupu crveno-belih ispričao anegdotu sa gostovanja "kneževa" beogradskom Partizanu, kada ga je najveća srpska dvorana dočekala – aplauzima.
Košarkaši Partizana od 20 sati i 30 minuta u Beogradskoj areni dočekuju Crvenu zvezdu u prvom večitom derbiju ove sezone koji se igra u 15. kolu Evrolige. Ovo je sve što treba da znate o crno-belima pred ovaj susret.
Zanimljiv primerak Lade pojavio se na ruskom sajtu Avto.ru. Naime, u Podmoskovlju se prodaje VAZ-2107 (Lada 2107, Lada Nova), ofarban u crnu boju koja je veoma retka za ovu seriju modela.
Kanadska kompanija Geotab razvija telemetrijske sisteme. Analizirala je više od tri miliona putovanja EV kako bi otkrila šta najviše utiče na autonomiju: brzina ili korišćenje klima-uređaja.
Kvačica je postala skoro univerzalni simbol na većini društvenih mreža, mada se njeno značenje može razlikovati. Sada se Reddit "pridružuje klubu" i počinje da testira verifikaciju za javne ličnosti.
Američki predsednik Donald Tramp potpisao je naredbu kojom se poziva na uspostavljanje jedinstvenog regulatornog okvira za AI, nauštrb mogućnosti saveznih država da to samostalno regulišu.
Mark Zakerberg mesecima najavljuje da se povlači od open-source AI modela, ali najnoviji pravac Mete u oblasti AI tek sad počinje da dobija jasan oblik.
Komentari 37
Pogledaj komentare Pošalji komentar