Tim iz Berlina posle 14 kola imaju svega tri pobede, a u narednom meču će se sastati sa ekipom Partizana koja se nalazi u dobroj formi posle četiri trijumfa u nizu.
Čelnike kluba ne dotiče toliko stanje na tabeli, njima je jedino bitna budućnost kluba u Evroligi za naredne godine.
O tome je govorio generalni menadžer Albe Marko Baldi, koji je uzgred i prokomentarisao poslednju odluku Evrolige da se fajnal-for održi u Abu Dabiju.
"Mislim da način na koji Evroliga ovo radi jeste tako što pita samo one koji imaju A licencu, odnosno deoničare, među kojima je i CSKA. A one koji u teoriji mogu da igraju fajnal-for – a mi svakako nismo u tom društvu – uopšte ni ne pitaju. Sa strane navijača, ovo definitivno nije najbolje, ne moramo mnogo da pričamo o tome. Moram ovo da kažem jasno. Osim onih koji imaju A licencu, niko nije uključen u konsultacije ili donošenje odluka. Čak ni neformalno. To je, najblaže rečeno, diskutabilno“, rekao je Baldi.
U nastavku je govorio o tome da ima veliku želju da Alba ostane član Evrolige.
"Reći ću ovo veoma jasno – volimo Evroligu i želimo da budemo tu! Ali ako ne postoji jasna strategija kako zapravo želimo da se pozicioniramo u budućnosti, teško nam je da jasno izjavimo: ’Ništa nam drugo nije važno, sve dok igramo Evroligu’. A jasna strategija se u ovom momentu ne vidi. Ne možemo da se posvetimo cilju, ako ne znamo kuda idemo.“
Baldi ističe da Alba ima velikih problema sa povređenim igračima i da se razmišlja o radu sa psihologom.
"To nudimo igračima već godinama. Mnogi i koriste usluge, neki ne. Sve više i više razgovaraju – ne zbog trenutne situacije, već uopšteno. Počeli smo to da primenjujemo sa mladim timom.“
Nova drama potresa Virtus u završnici sezone. Ekipa koju sa klupe predvodi Nenad Jakovljević doživela je i drugi uzastopni poraz od Trenra u četvrtfinalu plej-ofa italijanskog prvenstva sa 102:85, čime je Trento stigao na korak do velike senzacije.
Nova drama potresa Virtus u završnici sezone. Ekipa koju sa klupe predvodi Nenad Jakovljević doživela je i drugi uzastopni poraz od Trenra u četvrtfinalu plej-ofa italijanskog prvenstva sa 102:85, čime je Trento stigao na korak do velike senzacije.
Analiza bolnog poraza Crvene zvezde od Partizana u polufinalu ABA lige (2-0). Statistički krah na parketu, skandiranje u Pioniru i bizarna reakcija Saše Obradovića.
Kako je kontroverzni Vil Vejd zbog praznog rostera odlučio da "baci" pet miliona dolara na bivšeg pleja Partizana Jama Madara i zašto mu preti administrativna rampa od strane NCAA?
Nekoliko minuta pre kraja utakmice za treće mesto, trener Šoprona traži izmenu. Ka aut liniji ide broj 32, a parket poslednji put u karijeri napušta Jelena Bruks.
Korisnici aplikacije Microsoft PowerPoint od sada mogu da koriste moć veštačke inteligencije direktno unutar svojih prezentacija, jer je OpenAI pokrenuo integraciju ChatGPT-ja i ove aplikacije.
Komentari 5
Pogledaj komentare Pošalji komentar