Braun je u Evropi od 2016. kada je prvo zaigrao za Virtus Romu, a potom je preko Treviza i Brindisija stigao do UNIKS-a.
Nakon kratke epizode u Breši, prethodne dve godine je proveo u ekipi Monaka.
Tu ga je dobro upoznao srpski trener Uroš Dragićević, koji je bio pomoćnik Saši Obradoviću.
"Definitivno je igrač sa karakterom, energijom i pre svega – hrabrošću. Njegovi defanzivni kvaliteti su nesporni. I prošle i pretprošle godine umalo je bio najbolji odbrambeni igrač Evrolige, ozbiljna je stvar biti u toj konkurenciji u ligi i košarci koja je pretežno ofanzivno orijentisana. Sve svoje limite napadačke kompenzuje u odbrani. Veliki je borac i radiće sve ono što drugi igrači možda neće. Što je najvažnije, ne štedi se, igrao je i kroz povrede", opisao je Dragićević Brauna u razgovoru za "Sport klub".
Kakav je Braunov karakter, Dragićević je najbolje ilustrovao kroz jednu specifičnu situaciju.
"Prisustvovao sam kada se pet puta postavio za faul u napadu, a to nisu nimalo jednostavne stvari, stati ispred čoveka koji ima 100 i više kilograma i ide u punoj brzini ka košu, a ti se postaviš pet puta… I šesti put bi to isto uradio, time se hrani, čini ekipu boljom i sebi daje dodatnu motivaciju. Zvezdi će sigurno biti defanzivni plus i siguran sam da će se uklopiti u ono što će trener Sferopulos tražiti".
Iako je specijalista za odbranu, Braun nije potpuno neupotrebljiv na ofanzivnom planu.
"Znamo da ima problem sa motorikom šuta i da nije neki vrsni strelac, ali zna da se kreće u reketu, zna da čita situacije i voli igru u tranziciji. U visokom procentu i završava ispod koša, zna da koristi svoje telo i ima dugačke ruke, tako da je često i na ofanzivnom skoku".
Zvezda je ugovor sa Braunom potpisala tek nakon što je medicinski tim utvrdio da povreda ramena koju je imao ne predstavlja problem.
"Znajući koliko je uporan, ne sumnjam da će uspeti. Nije bila lagana povreda, ali sanirana je, operisan je. On je kroz povredu igrao i protiv Fenerbahčea i protiv Burga, siguran sam da će njegova istrajnost presuditi", zaključio je Dragićević.
ATP je objavio zvanični kalendar za 2027. godinu, a nova potvrda stigla je i za ono što smo već znali – ni Srbija (Beograd), ni Atina nemaju svoje mesto u rasporedu turnira u naredne dve godine.
Aktuelni evroligaški košarkaš Antonio Blekni našao se u centru velikog skandala – američko tužilaštvo ga tereti da je učestvovao u širokoj šemi nameštanja utakmica u NCAA i kineskoj ligi, za šta je navodno inkasirao 200.000 dolara.
Trener Crvene zvezde Dejan Stanković rekao je da je zadovoljan generalnom probom na kraju priprema u Antaliji, uprkos porazu od Salcburga rezultatom 2:0.
Vaterpolo reprezentacija Srbije je u prvom kolu Evropskog prvenstva u Beogradu savladala selekciju Holandije tek posle boljeg izvođenja peteraca – 18:16.
Evroliga ulazi u još jednu duplu nedelju – 10. kolo počinje u utorak, a ljubitelji košarke ponovo će imati priliku da prate i srpske predstavnike u važnim mečevima. Za fantazi menadžere – vreme za pravljenje timova ističe.
Aktuelni evroligaški košarkaš Antonio Blekni našao se u centru velikog skandala – američko tužilaštvo ga tereti da je učestvovao u širokoj šemi nameštanja utakmica u NCAA i kineskoj ligi, za šta je navodno inkasirao 200.000 dolara.
U dvorištu olimpijskog šampiona ne pomaže ni kada dođete sa evropskim i svetskim oreolom, jer ako je Srbija rešena da pobedi najbolje - to će se i desiti.
Evropsko prvenstvo u Beogradu otvoreno je jasnom porukom branioca titule – Španija je stigla spremna da dominira i da nastavi niz medalja osvojenih na EP.
Večni grad sledi primer evropskih prestonica kao što su London, Brisel, Pariz i Helsinki, koje su uvele sporije i bezbednije kretanje uprkos snažnom protivljenju vozača.
Američke bezbednosne agencije (FBI i CISA) izdale su hitno upozorenje svim korisnicima pametnih telefona. Problem je ozbiljniji nego što se mislilo, a meta su vaši najprivatniji podaci.
Komentari 27
Pogledaj komentare Pošalji komentar