Nova vest
Logo
Košarka 2

29.11.2024.

9:37

Megine nade razbile Panatinaikos VIDEO

Košarkaši Mege (U18) deklasirali su vršnjake iz Panatinaikosa 93:57 u prvoj utakmici Evroliginog "Nextgen" turnira koji se igra u Istanbulu, ujedno je i kvalifikacioni za završni turnir.

Izvor:B92.Sport

Autor:B92.sport

B92.sport
Megine nade razbile Panatinaikos VIDEO
ABA/Dragana Stjepanović

Fenomenalni Ognjen Srzentić bio je centralna figura utakmice sa 29 poena, 9 skokova i 5 asistencija, indeksom 37, za samo 22 minuta!

Pavle Bačko je doprineo pobedi "roze" tima sa 12 poena, dok su Petar Ostojić i Vukašin Mušikić ubacili po 10.

Za poraženi sastav Hristos Jorgas je psotigao 12 poena, a Jason Binis je uz devet poena imao i deset skokova.

Srpski tim, šampion završnog turnira iz sezone 2021/22, nalazi se u grupi A zajedno sa italijanskom Venecijom, turskim Bahčešehirom i Panatinaikosom.

Ekipa koju sa klupe vodi trener Milan Vidosavljević u petak će igrati i protiv Venecije, taj meč je na programu od 16 časova po srpskom vremenu.


Poslednji meč grupne faze Mega će odigrati u subotu od 13 časova i 45 minuta po srpskom vremenu sa Bahčešehirom.

U grupi B su Gran Kanarija, Efes, Fenerbahče kao i tim Istanbul NextGen.

Pobednici grupa plasiraće se u finale i igraće za plasman na završni ANGT turnir juniorske Evrolige.

Ovde možete uživo pratiti turnir u Istanbulu:



 

Podeli:

loader

Komentari 2

Podeli:

U fokusu

Vidi sve
Aktuelno

"Ne napadajte nas zbog gluposti"

Američki potpredsednik Džej Di Vens oštro je reagovao na način na koji EU sprovodi svoja digitalna pravila (DSA), poručivši da Brisel ne bi trebalo da "napada američke kompanije zbog gluposti".

B92

12:18

9 h

Latest Novo Sport Sport b92 Video Video Menu Menu