Do utakmice sa Bajernom (četvrtak 20) srpski reprezentativac je u proseku po meču u Evroligi igrao 8:11 minuta i beleži tek 1,8 poena.
Malo, premalo za igrača sa toliko iskustva, ali Zvezda ređa dobre rezultate, igra vrlo dobro, otuda ni Dobrić ne može da zameri Sferopulosu što je trenutno marginalizovan.
"Stvarno nemam problem sa tim, to je odluka trenera, ali to ne znači da sam ja manje kvalitetan od igrača koji su u rotaciji i da je neko bolji od mene", kaže Dobrić o svom trenutnom statusu.
Nadovezao se na istu temu:
"To je jednostavno tako, u ovom trenutku je najbitnije da smo tim koji izgleda dobro, da kao tim igramo dobro, da pobeđujemo, što je cilj svih koji su u Zvezdi. Radiću koliko je potrebno, koliko trener traži od mene u ovom trenutku, za sada je to tako, a kako će biti dalje, videćemo, to se nikad ne zna".
Bajern je naredni rival Zvezde, stiže u Beograd sa učinkom 8-3 i nakon "stotke" ubačene Barseloni.
"Jako kvalitetan protivnik. Pokazali su izuzetan kvalitet u ovom delu sezone, imaju najbolji napad trenutno u Evroligi, stvarno mislim da će biti teško. Ali naravno ništa nije nemoguće, igramo pred našom publikom, sve zavisi od nas. Mislim da imamo dobru ekipu koja se može suprostaviti njima u svakom pogledu i da možemo doći do pobede. Kažem, sve zavisi od nas i od toga koliko budemo fokusirani i šta budemo radili za pobedu".
Edvards je u velikoj formi, i ne samo on... Obst je protiv Barse postigao rekordnih 11 trojki, upisao se u istorijske almanahe Evrolige.
"Stvarno igra fenomenalno, ali Bajern nije samo on, kao ekipa deluju jako dobro, mnogo igrača u formi, i Obst i Valjer Beb i Buker, da ih ne nabrajam... Stvarno deluju fenomenalno kao ekipa. Opet, nije nemoguće pobediti Bajern, mislim da to možemo, sa dobrih 40 minuta možemo ih pobediti".
Dobrić kaže da mu je igranje za reprezentaciju dobro došlo da povrati samopouzdanje.
"Stvarno je bilo super, odigrali smo dve dobre utakmice protiv Dansdke tamo i ovde. Sve je izgledalo kako treba, funkcionisalo kako treba, odradili smo posao, plasirali se na Eurobasket... Svi smo bili zadovoljni, manje su tu bitni individualni učinci, to je reprezentacija, cilj je ostvaren i to je najbintije".
Aleksa Avramović je nedavno, u jednom potkastu, rekao da je morao težim putem da dođe tamo gde je sada, što je isto konstatovao i za Dobrića. Zvezdin košarkaš se saglasio sa reprezentativnim drugom.
"Sve je istina što je rekao. Malo smo težim putem išli, nije mi krivo iskreno, drago mi je da sam tim putem došao ovde gde sam i ne bih ga menja o ni zašta. Jednostavno tako sam naučio i mislim da sam zbog toga postao i bolji igrač i bolji čovek. Potrudiću se da tako ostane do kraja".
Reprezentacija Srbija završila je grupnu fazu Lige nacija i kvalifikacija za Prvenstvo sveta porazom od Danske – 4:1 (4:1) u Sportskom centru FSS u Staroj Pazovi.
Reprezentacija Gane suočila se sa ozbiljnim kadrovskim problemom pred početak Svetskog prvenstva, pošto vezisti Tomasu Partiju nije dozvoljen ulazak u Kanadu zbog sudskog postupka koji se protiv njega vodi u Velikoj Britaniji.
Košarkaši Partizana su doživeli i drugi poraz od ekipe Dubaija u finalnoj seriji ABA lige – ovoga puta je domaćin iz UAE slavio sa 86:81 i poveo sa 2-0.
Kada jednog dana završi karijeru, Lebron Džejms će ostaviti nasleđe bez presedana – ne samo kao košarkaš, već i kao globalni sportski i društveni fenomen.
Četvrta utakmica finala ABA lige donosi duel Partizana i Dubaija u Beogradu. Dubai vodi 2:1 u seriji, a crno-beli pred svojim navijačima traže pobedu i izjednačenje u borbi za titulu.
Jedanaest je igrača na terenu u fudbalskoj utakmici, pa je isto toliko novinara redakcije B92.sport, uz svog selektora (čitaj: urednika), iznelo svoje predviđanje Svetskog prvenstva.
Kako se bliži početak Svetskog prvenstva, najveća fudbalska "groznica" u ovdašnjem regionu zahvata Bosnu i Hercegovinu, koja se priprema za svoj drugi Mundijal u istoriji.
Kompanija Google podnela je tužbu protiv kineske mreže za sajber-kriminal koja je koristila njihovu veštačku inteligenciju Gemini za sprovođenje masovnih prevara na internetu.
Evropska komisija naredila je danas američkoj kompaniji Meta da konkurentnim modelima veštačke inteligencije omogući besplatan pristup aplikaciji WhatsApp.
Kanadski ministar kulture Mark Miler predstavio je novi Zakon o bezbednosti društvenih mreža kojim bi se osobama mlađim od 16 godina zabranio pristup platformama.
Komentari 1
Pogledaj komentare Pošalji komentar