Počećemo sa domaćinom, ekipom Crvene zvezde, koja je na evroligaškom proseku ove sezone i prema podacima sa "hackastat" ima osmi najbolji napad sa 115,5 poena na 100 poseda i osmu najbolju odbranu sa 112,6 primljenih poena na 100 poseda, a takve podatke šalje i "3stepsbasket".
Statistika kaže da Zvezda protivnicima 80 poena u proseku i da njihovi protivnici imaju 7. najbolji ofanzivni rejting 113,3 na 100 poseda, a NET rejting je 9. najbolji u ligi i iznosi +2,9 (razlika između ofanzivnog i defanzivnog rejtinga).
Postižu 82,5 poena po meču (9. tim Evrolige) i takođe su 6. po broju asistencija i 4. po procentu asistiranih koševa.
Što se šuta tiče, Zvezda je odlična bila iz desnog kornera za tri poena, pa iz skraćenog kornera sa te strane, a kompletnu grafiku njihovog šuta i uspešnosti možete videti i sami:
Zvezda je 14. tim Evrolige po broju pogođenih dvojki (19,1) i po pokušanim šutevima za dva (35,1), a 9. po procentu uspešnosti (54%), dok im je šut za tri poena veoma dobar i druga su najbolja ekipa po procentu (40%), 3. po broju ubačenih (10,3) i 6. po broju šutnutih trojki po utakmici (25,9).
Oni su 10. po broju koševa po utakmici (29,4), a 5. su po procentu šuta iz igre (48%). Po broju datih slobodnih bacanja je Zvezda tek 15. tim Evrolige sa 13,4 datih bacanja, a po broju pokušaja su 11. sa 18 po utakmici i to je 13. najbolji procenat (74%).
Sa 10,1 ofanzivnim skokom je Zvezda 10. tim Evrolige, a 13. najbolji po defanizivnom skoku sa 22,7 u proseku, dok su po broju skokova po meču 15. tim sa 32,8 skokova.
Po broju izgubljenih lopti je Zvezda 6. najlošiji tim sa 12,8 po meču, a 14. su po broju ukradenih sa 5,9, a sa 3 blokade u proseku su 15. najbolji u tom segmentu i drugi su po broju faulova sa 21,8 napravljen po meču.
Ekipa Janisa Sferopulosa igra u 14. najbržem ritmu i 6. su najefikasnija ekipa lige po TS% koji gleda šut iz igre i šut sa linije za slobodna bacanja.
Sa 11% su 12. ekipa po napadu na obruču sa uspešnošću od 26,4% i po učestalosti i uspešnosti šuta sa polu distance su 8. ekipa Evrolige, što se može videti i po onoj grafici gore pokazanoj.
Srđan Stevanović/Starsport
Partizan
Da krenemo sa tvrdnjom da po prvi put u karijeri ekipe Željka Obradovića imaju problema u napadu, da igraju najsporiju košarku, da nemaju mnogo poena iz tranzicije i da im je broj stvorenih šansi za koševe drastično opao nakon šestog kola Evrolige.
Bili su 6. najbolja ekipa Evrolige u ovom segmentu, a sada su na 18. poziciji, odnosno poslednji, prema statistici sa "hackastat".
Ofanzivni rejting Partizana je 12. najbolji u Evroligi sa 113,3 poena na 100 poseda, dok imaju 14. rangiranu odbranu sa 117,5 primljenih poena na 100 poseda i to donosi NET rejting od -4,2 što je takođe retkost.
Crno-beli postižu tek 79,1 poen po utakmici, a imaju samo 69,8 poseda što je najmanje u Evroligi, a TS% im je 10. najbolji u ligi, dok problemi leže u efikasnosti odbrane pošto protivnici Partizana jako dobro šutiraju protiv njih i daju im 82,5 poena po meču.
Srdjan Stevanovic/Starsport
Po broju ličnih grešaka, Partizan je 9. ekipa Evrolige sa 20,5 napravljenih faulova po utakmici, ali odbrani crno-belih treba skinuti kapu jer su peti po broju iznuđenih izgubljenih lopti prema "3stepsbasket" statistici.
Ono što svi znaju, Partizan je skakački gledano najslabija ekipa Evrolige, ali su zato 9. najbolji u ligi po ofanzivnim skokovima sa 10,5 po utakmici i to najčešće posle promašenih trojki jer su po tome 3. najbolja ekipa takmičenja.
Po broju blokada su 5. najbolja ekipa Evrolige (2,9) i tu je dosta doprineo Aleksej Pokuševski, dok su po broju ukradenih lopti 8. ekipa Evrolige sa 6,4 po meču.
Kada pogledamo broj ubačenih dvojki, Partizan je odmah iza Crvene zvezde na 15. poziciji sa 18,7 pogođenih, dok su 13. po broju pokušaja (36,2) i po procentu sa 52%.
Segment u kome je Partizan takođe pao su pogođene trojke jer su sada na 9. mestu u Evroligi pošto pogađaju 9,3 trojke, a šutiraju 25 (10. u ligi) i procenat od 37% je 8. najbolji u Evroligi.
Dušan Tadić, nekadašnji srpski reprezentativac, poveo je navijanje gostujućih pristalica u Novom Sadu nakon prvog meča drugog kola kvalifikakcija za Ligu konferencija.
Dušan Vlahović mogao bi karijeru da nastavi u Bešiktašu. Italijanski mediji otkrivaju detalje ponude vredne čak 70 miliona evra, kao i šta srpskog napadača očekuje u narednim danima.
Golman reprezentacije Zelenortskih Ostrva Voznija postigao je dogovor sa čileanskim velikanom Kolo-Kolo. Predsednik kluba Anibal Mosa potvrdio je da ga uskoro očekuju lekarski pregledi i promocija.
Lebron Džejms će nakon prelaska iz Los Anđeles Lejkersa u Filadelfiju imati platu od četiri miliona dolara po sezoni, što je manje od iznosa koje danas zarađuju pojedine najveće koledž zvezde.
Povratak Džejmsa Nanelija u Partizan ovog leta delovao je kao jedna od mogućih opcija, ali kako stvari stoje, iskusni američki bek mogao bi karijeru da nastavi na drugoj adresi.
Leandro Paredes nagovestio je da je Lionel Mesi možda već doneo odluku da završi reprezentativnu karijeru posle poraza Argentine od Španije u finalu Svetskog prvenstva.
Španija je novi prvak sveta! Gol Ferana Toresa u 106. minutu doneo je pobedu nad Argentinom (1:0) posle produžetaka, dok je Lionel Mesi u, po svemu sudeći, poslednjem nastupu za reprezentaciju ostao bez odbrane svetske titule
Fudbaleri Engleske osvojili su treće mesto na Svetskom prvenstvu, pošto su u potpuno ludoj utakmici u Majamiju savladali Francusku rezultatom 6:4 (4:0).
Crvena zvezda opravdala je ulogu velikog favorita i deklasirala Larn sa 4:0 u prvom meču drugog kola kvalifikacija za Ligu šampiona. Dvostruki strelac bio je Bruno Duarte, a mrežu domaćina pogađali su još Kostov i Čam.
Partizan i Crvena zvezda su i ovog leta neko u manjoj, a neko većoj meri promenili sastave i doveli zanimljiva pojačanja u cilju što boljeg plasmana u narednoj sezoni Evrolige.
Golman reprezentacije Zelenortskih Ostrva Voznija postigao je dogovor sa čileanskim velikanom Kolo-Kolo. Predsednik kluba Anibal Mosa potvrdio je da ga uskoro očekuju lekarski pregledi i promocija.
Lebron Džejms će nakon prelaska iz Los Anđeles Lejkersa u Filadelfiju imati platu od četiri miliona dolara po sezoni, što je manje od iznosa koje danas zarađuju pojedine najveće koledž zvezde.
Vojvodina je sastavila prilično jak tim za narednu sezonu, ali se protiv Ferencvaroša nije proslavila. Uoči dolaska još jednog velikana, Ajaksa, "lale" su deklasirale OFK Beograd.
Fudbaleri Crvene zvezde potvrdili su status favorita i pregazili Larn u gostima (4:0). Najbolji na terenu je bio Abu Fani, Bukari je upisao prve minute po povratku i zadovoljio, dok su strelci opet bili Duarte i Kostov.
MG je predstavio novu fastback limuzinu MG 07, koja će biti dostupna u električnoj i plug-in hibridnoj verziji. Početna cena na domaćem, kineskom tržištu iznosi oko 20.000 evra.
Mercedes će 29. jula zvanično predstaviti potpuno novu, treću generaciju modela GLA, jednog od svojih najprodavanijih SUV vozila. Novi GLA nastavlja borbu sa rivalima kao što su BMW X1 i Audi Q3, ali donosi i inovacije.
Sve veći broj novih automobila isporučuje se bez rezervnog točka, a umesto njega vozači dobijaju set za reparaciju gume i mali kompresor. Iako to mnogima smeta, proizvođači za ovu odluku imaju nekoliko važnih razloga.
Mitsubishi nastavlja da zagreva atmosferu pred svetsku premijeru novog Pajera, koja je zakazana za jesen 2026. godine. Nakon što je objavio prve tizere, japanski proizvođač je organizovao zatvorenu prezentaciju novog terenca.
Google menja politiku skladištenja i počinje da ubraja sve Android rezervne kopije (SMS, pozive i podešavanja) u prostor Google naloga. Korisnici imaju 45 dana da prilagode memoriju pre pauziranja bekapa.
Apple je zakrpio bezbednosni propust u iCloud+ funkciji Hide My Email koji je razotkrivao prave adrese korisnika. Ipak, stručnjaci upozoravaju da bi podaci i dalje mogli ostati izloženi u starim dnevnicima.
Meta je počela da gasi Instagram naloge koji koriste njene pametne naočare za tajno snimanje i uznemiravanje ljudi. Zbog sve učestalijih zloupotreba, kompanija je uvela i softverske blokade za hakovane uređaje.
Komentari 14
Pogledaj komentare Pošalji komentar