Saša Vezenkov je bio gost "Man to man" podkasta i govorio o svom NBA iskustvu i stvarima koje nikada neće zaboraviti, poput momenta kada je bio draftovan.
Njega su u 2. rundi sa 57. pozicije birali Bruklin Netsi 2017. godine, a u najjačoj ligi sveta je igrao u dresu Sakramento Kingsa koji su ga letos trejdovali u Toronto, odakle se vratio u Olimpijakos.
"Tokom moje prve godine u Barseloni nisam igrao dobro, a moj agent me je prijavio za NBA draft. Pitao sam se kako ću se snaći tamo kada u Evropi ne igram dovoljno dobro. Jokić me je pozvao, a to je bilo 2016. godine pre nego što je postao trostruki MVP i nije bio velika zvezda. Rekao mi je da me Denver Nagetsi žele, ali sam bio neodlučan. Imao sam 20 godina. Nakon mojih partija u Evropi, oni su odustali i često se pitam šta je moglo da se desi", rekao je Vezenkov.
Prisetio se Vezenkov koliko je emotivno doživeo odlazak u NBA.
"Osećao sam kao da to dugujem samom sebi. Bilo je veoma emotivno i nikada to neću zaboraviti. Putovao sam iz Grčke u Bugarsku i plakao celim putem. Stjuardese su se pitale šta li se to događa sa mnom", priča Vezenkov.
Poredio je izazove u Evropi i u SAD.
"Suočio sam se sa izazovima u Arisu, Barseloni i Olimpijakosu. Uvek sam hteo da se dokažem, na svakom nivou. Sumnje su konstantno tu i iscrpljujuće je što moram konstantno da se dokazujem. U NBA ligi je mentalitet drugačiji. Nije važno koliko si dobar u prvoj godini, ti si samo ruki. Nedostajalo mi je da doprinosim svom timu i da budem važan deo igre", dodao je Vezenkov.
Na pitanje o omiljenim igračima i onima koji su ga inspirisali da se bavi košarkom, rekao je:
"Dirk Novicki je na prvom mestu, a onda ide trio Spanulis, Dijamantidis i Papalukas", poručio je bugarski as.
Mlađi brat Karlosa Alkarasa, Haime, nastavlja svoj put u tenisu sa impresivnim rezultatima, osvojivši titulu na Čelendžeru u Mursiji za igrače do 15 godina.
Nekadašnji američki košarkaš Robert Ori kritikovao je reakciju Luke Dončića koja je dovela do njegovog 16. tehničkog faula ove sezone nakon što je ušao u verbalni sukob sa Gogom Bitadzeom.
Srpska reprezentativka Milica Gardašević nije uspela da se plasira u dalju fazu takmičenja na Svetskom prvenstvu u dvorani u Torunu, gde je nakon samo tri skoka zauzela 13. mesto u konkurenciji od 16 takmičarki.
Legendarni Ćiro Ferara razočaran je zbog činjenice da se njegov lik nije našao na velikom muralu podno stadiona "Dijego Maradona" uz najveća imena kluba.
Mlađi brat Karlosa Alkarasa, Haime, nastavlja svoj put u tenisu sa impresivnim rezultatima, osvojivši titulu na Čelendžeru u Mursiji za igrače do 15 godina.
Igrače Partizana nije demoralisao mali broj navijača u Areni, svega nešto preko 10.000 je bio u najvećoj dvorani na Balkanu u utorak veče, ali su svi kući otišli zadovoljni.
Grupacija Stellantis sprema se za ofanzivu na ovogodišnjem Sajmu automobila u Parizu, gde će u oktobru predstaviti nove Fiat modele, drugi Lancia automobil i novi koncept Citroena.
Iako Apple važi za jednu od najbezbednijih tvrđava u svetu tehnologije, novi izveštaji sugerišu da su hakeri pronašli novi način da "provale" u određene iPhone modele.
Iako su Microsoft i Google odavno digli ruke od starijih verzija Windows operativnih sistema, kompanija Mozilla odlučila je da pruži ruku spasa onima koji se još uvek ne odriču "sedmice" i "osmice".
Kompanija Microsoft razmatra pravne postupke protiv svog partnera OpenAI i Amazona zbog njihovog ugovora od 50 milijardi dolara, objavio je Fajnenšel tajms (FT).
Komentari 2
Pogledaj komentare Pošalji komentar