Nova vest
Euroleague 0

30.10.2024.

19:21

Smit i Ponitka za novu pobedu Dejana Radonjića

Ekipa turksog Baščešehira savladala je poljski Trefl 79:67 u šestom kolu Evrokupa u okviru A grupe.

Izvor:B92.Sport

Autor:B92.sport

B92.sport
Smit i Ponitka za novu pobedu Dejana Radonjića
ABA liga/Igokea/Marija Vuruna

To je ekipi Dejana Radonjića bila peta pobeda i ostaje u samom vrhu tabele rame uz rame sa Gran Kanarijom.

Najzaslužniji za pobedu turskog sastava ovog puta bili su bivši košarkaši Partizana Džejlin Smit i Mateuš Ponitka, prvi sa 22 poena, drugi sa 12 poena, ali i najvećim indeksom korisnosti u pobedničkoj ekipi (19).

Poljak je u statističke kolone uneo i pet asistencija, dve ukradene lopte i sedam iznuđenih prekršaja.

Smit se šuterski nije proslavio, pošto je od 15 ispaljenih trojki ubacio tek pet, ali je uprkos tome bio najefikasniji akter utakmice.

Vrlo dobru partiju kod Turaka pružio je i nekadašnji centar Zvezde Marko Simonović koji je za 20 minuta trijumfu doprineo sa deset poena i tri skoka.

Domaći tim je utakmicu prelomio već u drugoj četvrtini u kojoj je akumulirao 16 poena razlike (28:12) i dalje, do samog kraja, sa mnogo kontrole priveo meč kraju.

Standings provided by Sofascore


 

Podeli:

Tagovi:

Komentari 0

Podeli:

Lige petice

Važan potpis "apotekara"

Fudbaler Bajer Leverkuzena i reprezentativac Burkine Faso Edmon Tapsoba produžio je ugovor do 30. juna 2031. godine, saopštio je nemački klub.

Tanjug

23:58

5 h

U fokusu

Vidi sve
Aktuelno

Apple ponovo izgubio

Sud je odbio zahtev tehnološkog giganta – eksterni načini plaćanja ostaju na snazi do konačne odluke Vrhovnog suda.

B92.net

19:15

10 h

Najnovije Novo Sport Sport B92 Video Video Meni Menu