Kako prenosi Basketnews, dvadesetsedmogodišnji organizator igre trenutno razmatra naredni korak u karijeri, dok za njegove usluge postoji interesovanje još nekoliko evroligaških klubova.
Frejzer već duže vreme važi za igrača koji je spreman za iskorak na evroligaški nivo, ali za sada nije poznato da li će prihvatiti ponudu Valensije.
Amerikanac je iza sebe imao zapaženu sezonu u Zenitu iz Sankt Peterburga, gde je prosečno beležio 12,8 poena, 2,0 skoka i 5,2 asistencije po utakmici, uz 40 odsto šuta iz igre.
U slučaju realizacije transfera, Frejzer bi pojačao spoljnu liniju Valensije u kojoj se već nalaze ovogodišnje veliko pojačanje Ti-Džej Šorts i jedan od najprijatnijih novajlija Evrolige u sezoni 2025/26 Omari Mur.
Valensija ovog leta prolazi kroz značajnu rekonstrukciju tima nakon istorijske sezone u kojoj je prvi put stigla do fajnal-fora Evrolige i osvojila titulu šampiona Španije.
Klub je u međuvremenu ostao bez trenera Pedra Martinesa, koji će preuzeti Real Madrid, dok su bekovi Žan Montero i Branku Badio pred prelaskom u Olimpijakos, odnosno Panatinaikos.
Budućnost mladog plejmejkera Serhija de Laree, koji je izabran na NBA draftu, i dalje je neizvesna.
Frejzer je profesionalnu karijeru započeo u FMP-u iz tokom sezone 2022/23.
Već posle odlične debitantske sezone privukao je pažnju evroligaških klubova, koji su pokazivali interesovanje za njegovo angažovanje.
Komentari 0
Pogledaj komentare Pošalji komentar