Nova vest
Euroleague 0

25.6.2026.

19:10

Fenerbahče otpustio četvoricu košarkaša

Fenerbahče se rastao sa četvoricom igrača – Brendonom Bostonom Džuniorom, Armandom Bejkotom, Artursom Žagarsom i Žilsonom Bangom.

Autor:B92.sport

B92.sport
Fenerbahče otpustio četvoricu košarkaša
ahmetozkanphotography / Alamy / Profimedia

Klub iz Istanbula nastavlja sa sklapanjem rostera za narednu sezonu, a nakon završetka takmičarske godine ozvaničio je odlaske pomenutog kvarteta.

Američki ruki igrači u Evroligi, Brendon Boston Džunior i Armando Bejkot, napuštaju Fenerbahče posle samo jedne sezone provedene u klubu. Zajedno sa njima odlaze i letonski plejmejker Arturs Žagars, kao i angolski centar Žilson Bango.

Boston je tokom sezone odigrao 28 utakmica u Evroligi i prosečno beležio 4,8 poena i 1,6 skokova za oko 12 minuta na parketu.

Bejkot je imao još manju ulogu, pošto je nastupio na 26 mečeva elitnog takmičenja, uz prosek od 2,4 poena i 1,8 skokova za 10 minuta igre.

Žagars i Bango bili su deo šampionskog sastava Fenerbahčea koji je prošle sezone osvojio Evroligu, ali su ove godine imali mnogo problema sa povredama.

Letonski reprezentativac je odigrao svega pet utakmica u Evroligi i prosečno postizao 3,4 poena po meču.

S druge strane, Bango nije upisao nijedan nastup tokom sezone, pošto je prošlog leta doživeo tešku povredu kolena od koje se još oporavlja.

Podeli:

Učitavanje..

Komentari 0

Podeli:

U fokusu

Vidi sve
Najnovije Novo Sport Sport B92 Video Video Meni Menu