Solunski tim je od samog starta nametnuo ritam i jasno pokazao da je svestan značaja ovog susreta. Ključnu ulogu u otvaranju utakmice imao je bivši košarkaš Partizana Danilo Anđušić, koji je trojkom doneo vođstvo Arisu od 10:9, a kasnije održavao ekipu u prednosti u trenucima kada su gosti pokušavali da preokrenu.
Neptunija je u prvoj deonici uspela da nakratko povede serijom od pet poena (10:15), ali su Anđušić i Pulijanitis konstantnim pritiskom vraćali Aris u egal. Upravo je Anđušić trojkom izjednačio na 21:21 i najavio dominaciju domaćih.
Druga četvrtina donela je prvo ozbiljnije odvajanje Arisa. Anđušić je ponovo pogodio za tri (24:21), a zatim je Džouns doneo +5 (26:21). Serijom 7:0 Solunjani su otišli na +9 (33:24), ali su Litvanci pokušali da se vrate i smanjili na 36:34. Ipak, Noa i Mitru-Long su u završnici poluvremena održali kontrolu i Aris je na odmor otišao sa vođstvom 40:34.
Prelomni trenutak utakmice dogodio se u trećoj četvrtini. Posle nekoliko minuta bez poena, Aris je podigao agresivnost, povećao prednost na +10 (44:34), a zatim je Forester svojim poenima pogurao domaće do ogromnih +16 (52:36). U 24. minutu Aris je napravio seriju 12:2, a potom i dodatnih 7:1 za bekstvo na +21 (59:38). Harrel je nastavio u istom ritmu, pa je Aris u poslednju deonicu ušao sa ogromnih 65:42.
U četvrtoj četvrtini domaći su rutinski priveli posao kraju. Razlika je rasla i preko 30 poena, a Kumbolkas je bio jedan od igrača koji su dodatno uvećali prednost u završnici.
Najbolji pojedinac susreta bio je Brajs Džouns, koji je poneo MVP epitet sa 16 poena, šest asistencija i ukradenom loptom. Odličan je bio i Danilo Anđušić koji je meč završio sa 14 poena ubacivši tri trojke iz četiri pokušaja. Kod poraženih se istakao Lomaz sa 19 poena, uz dva skoka i tri asistencije.
Aris sada sa velikim samopouzdanjem ulazi u odlučujući duel za plasman u narednu fazu, pošto ih već 11. februara očekuje gostovanje Klužu u Rumuniji (18.00), u meču koji će praktično odrediti nastavak njihovog evropskog puta.
Komentari 0
Pogledaj komentare Pošalji komentar