Crveno-beli su savladali Hapoel rezultatom 87:75, u 26. kolu Evrolige.
Košarkaši Crvene zvezde ostvarili su peti trijumf zaredom u Evroligi i sada su na skoru 16-10.
Ognjen Dobrić je odigrao 9 minuta i ubacio 6 poena 2 skoka i 2 lične greške, a nakon utakmice je rekao:
"Dobra utakmica iskreno, prvo poluvreme smo kontrolisali, dobro igrali. Veliki pad je bio posle u trećoj četvrtini. Ratnički smo izašli u četvrtoj četvrtini, ona borba za loptu, videli ste, to je verovatno i odredilo tok utakmice. Kalinić se dva puta bacio na pod, to je trenutak kada smo shvatili da je to način da pobedimo. Nastavilo smo u tom ritmu, dali su šest poena u četvrtoj četvrtini i to dva teška šuta. Fenomenalna utakmica, idemo dalje, nema mnogo vremena za slavlje, u petak je nova utakmica. Znate njega, nije to ništa novo, to se ne meri statistički, ta energija i kako vidi igru i oseća teren, to se ne nalazi u statistici. Mnogo je bitan igrač za ekipu, zato ga Saša koristi i to je prepoznao. Jako je bitan za ekipu", rekao je Dobrić.
Hapoel je igrao odlično u prve tri četvrtine, a onda za 10 minuta ubacili 6 poena.
"Mislim da je to normalno, ne možemo da odigramo 40 minuta bez greške, normalno je to. Imali smo padove i u prošlim utakmicama, pa smo pobeđivali. Ekipa nađe način da se izbori i izađe iz toga. Znali smo da ne možemo posle deset loših minuta da odigramo još deset loše. Velika energija nam je dala rezultate, pokazali smo karakter i to se vidi. Iskreno, pogađali su dosta, nismo mi baš to zaustavili najbolje, ali kada je bilo najbitnije nisu pogodili. Gradili smo celu utakmicu, znamo da imamo bolju klupu i rotaciju, samo da verujemo u pobedu", kaže Dobrić.
Saša Obradović, trener košarkaša Crvene zvezde, osvrnuo se na nesvakidašnju plejmejkersku situaciju u njegovom timu nakon pobede nad Fenerbahčeom (79:73) u meču 31. kola Evrolige.
Iskusni plejmejker Hjuston Roketsa Fred Vanvlit smatra da je prerano San Antonio Sparse proglašavati ozbiljnim kandidatima za šampionsku titulu, uprkos njihovoj odličnoj sezoni.
Košarkaš Partizana Aleksej Pokuševski posle duela i pobede protiv Cedevita Olimpije govorio je o predstojećem večitom derbiju, koji se igra u narednom kolu.
Košarkaši Huventuda priredili su veliko iznenađenje u 22. kolu ACB Lige, pošto su pred svojim navijačima ubedljivo savladali Barselona rezultatom 84:72.
Crvena zvezda će u 16. kolu Evrolige ponovo nastupiti znatno oslabljena, pošto je pred gostovanje u Izraelu potvrđeno da Saša Obradović neće moći da računa na dvojicu važnih igrača.
Crvena zvezda u petak od 20 časova i 30 minuta gostuje Partizanu, u okviru prvog ovoseznoskog "večitog" derbija, ali je pitanje u kom sastavu će tim Saše Obradovića da izađe.
Iskusni plejmejker Hjuston Roketsa Fred Vanvlit smatra da je prerano San Antonio Sparse proglašavati ozbiljnim kandidatima za šampionsku titulu, uprkos njihovoj odličnoj sezoni.
Košarkaš Partizana Aleksej Pokuševski posle duela i pobede protiv Cedevita Olimpije govorio je o predstojećem večitom derbiju, koji se igra u narednom kolu.
Selektor Poljske i strateg grčkog velikana Arisa Igor Miličić je u intervjuu za B92.sport govorio o fenomenu Mateuša Ponitke, "procvatu" Danila Anđušića, tajni uspeha sa nacionalnim timom, ali i o tome kako se košarkaški svet prilagođava novim porecima.
Dvostruka pobeda nad Interom, one protiv Atletika i Sitija, jesu bile čuvene, slavne i nezaboravne, ali ova protiv Portugalaca u prvoj utakmici 1/8 finala Lige šampiona bila je zaista nešto posebno.
Dok se svet i dalje bavi upotrebom dronova, na ratištu u Ukrajini pojavljuje se nova, futuristička pretnja. Kompanije za robotiku ubrzano testiraju humanoidne mašine koje bi uskoro mogle da zamene vojnike u najopasnijim misijama.
Indeks slobode interneta meri koliko ljudi mogu da govore, pristupaju informacijama i dele mišljenja onlajn bez cenzure, nadzora ili političkog pritiska.
Kompanija Anthropic zatražila je od američkog apelacionog suda odlaganje sudskog postupka, nakon što je Pentagon saopštio da ta kompanija predstavlja rizik u lancu snabdevanja.
Komentari 0
Pogledaj komentare Pošalji komentar