U "Blaugrani" crno-beli nisu uspeli da pariraju domaćinu, koji je tokom većeg dela meča kontrolisao ritam i bez većih problema upisao ubedljivu pobedu.
Najefikasniji u redovima Partizana bio je Dvejn Vašington sa 20 poena, ali ni njegov učinak nije bio dovoljan da se izbegne novi težak poraz. Barselona je koristila slabosti gostiju, posebno veliki broj izgubljenih lopti, što je presudno uticalo na konačan ishod.
Posle meča, Vašington nije krio razočaranje, ali je naglasio da ekipa mora da pronađe snagu da nastavi dalje.
"Nemam previše reči posle ovakvog meča. Samo moramo da nastavimo da se borimo i budemo bolji", rekao je Vašington u razgovoru za Mozzart Sport.
Upitan gde vidi glavni problem u igri Partizana, američki bek je priznao da ni sam nema jasan odgovor.
"To je dobro pitanje. Mislim da svi to pokušavamo da shvatimo. Nastavićemo da naporno radimo, budemo profesionalni, sledi nam brzo nova utakmica."
Jedan od ključnih momenata utakmice bio je pad u igri tokom kojeg su crno-beli u kratkom vremenskom periodu napravili seriju grešaka.
"Krenuli smo da previše prodajemo loptu, za dva minuta smo sa minus šest došli do minus 15. Moramo još da naučimo neke stvari sa novim trenerom, ali ćemo ih naučiti. Sledi nam meč u ABA ligi gde želimo da budemo bolji i tako sebe dovedemo u bolju poziciju pred novi duel u Evroligi", istakao je Vašington.
Uprkos lošim rezultatima, bek Partizana i dalje veruje u kvalitet ekipe i naglašava da problemi nisu samo na parketu.
"Mislim da smo zajedno kao grupa najbolji igrači u Evroligi. Samo smo imali težak period, mnogo promena i dešavanja van parketa koje nismo mogli da kontrolišemo. Veoma neobična i komplikovana situacija. Pohvaliću sve momke što pokušavaju da budu pozitivni i profesionalni. Na kraju dana, ovo je ono što radimo. Pokušavamo da budemo bolji, profesionalni i nastavimo da radimo."
S obzirom na sve težu situaciju u Evroligi, fokus Partizana se sve više prebacuje na regionalno takmičenje.
"Borimo se za titulu u ABA ligi i to je uvek lepa stvar. Prošli smo među osam i fokusiramo se na naredne utakmice", zaključio je Vašington.
Regionalna košarkaška i novinarska scena ostale su bez jednog od svojih najprepoznatljivijih glasova – Edin Avdić preminuo je iznenada u 47. godini života, a trag koji je ostavio se definitivno nikada neće izgubiti.
Partizan je nadomak angažovanja Artjoma Šumanskog, 21-godišnjeg napadača CSKA iz Moskve, koji bi u Humsku trebalo da stigne na jednogodišnju pozajmicu.
Košarkaši Partizana imaju priliku da izjednače finalnu seriju ABA lige, ali i da naprave možda ključan korak ka šampionskom prstenu, kada u subotu od 18 časova gostuju ekipi Dubaija u drugom meču.
Fudbalska reprezentacija Srbije doživela je težak poraz u prijateljskom meču u Lisabonu, pošto su Zelenortska Ostrva slavila rezultatom 3:0 i pokazala zašto će igrati na Svetskom prvenstvu.
Fudbalska reprezentacija Srbije pretrpela je težak poraz u prijateljskoj utakmici odigranoj u Toluki, a meč su obeležila dva autogola izabranika Veljka Paunovića.
Partizan je nadomak angažovanja Artjoma Šumanskog, 21-godišnjeg napadača CSKA iz Moskve, koji bi u Humsku trebalo da stigne na jednogodišnju pozajmicu.
Košarkaši Partizana imaju priliku da izjednače finalnu seriju ABA lige, ali i da naprave možda ključan korak ka šampionskom prstenu, kada u subotu od 18 časova gostuju ekipi Dubaija u drugom meču.
Košarkaši Partizana imaju priliku da izjednače finalnu seriju ABA lige, ali i da naprave možda ključan korak ka šampionskom prstenu, kada u subotu od 18 časova gostuju ekipi Dubaija u drugom meču.
Apsolutni heroj Niksa bio je Džejlen Branson koji je ubacio 30 poena, a na drugoj strani je Viktor Vembanjama bio najefikasniji sa 26 poena i 12 skokova.
Dubai ima priliku za istorijski rezultat, ali Partizan stiže sa jasnim zadatkom – odbranom trona ABA lige i potvrdom kvaliteta u jednoj od ključnih utakmica sezone.
Nadolazeći Mundijal biće drugačiji od svih prethodnih i zbog novih pravila: Ovo su samo neka: brži poluautomatski ofsajd, proširena VAR ovlašćenja, pravilo o izlasku u roku od 10 sekundi...
Iako Bentley svoj prvi serijski EV planira tek za narednu godinu, jedan mali nezavisni studio iz Velike Britanije već uveliko pravi "strujaše" sa ovim znakom - ali na potpuno jedinstven način.
Kompanija Hisense nagovestila je povratak na tržište E-Ink pametnih telefona predstavljanjem modela Hisense A10, uređaja koji bi mogao da nasledi popularni A9 predstavljen još 2022. godine.
Anthropic upozorava da se razvoj AI odvija toliko brzo da bi u doglednoj budućnosti mogao da dovede do sistema koji su sposobni da razvijaju sopstvene naslednike, i zato predlaže pauzu.
Google istražuje novu tehnologiju koja bi mogla da pretvori običan telefon u osnovni zdravstveni "merač", bez potrebe za pametnim satom ili fitnes narukvicom.
Komentari 45
Pogledaj komentare Pošalji komentar