"Veoma bitna pobeda za mene. Mogli smo bolje u odbrani, to uvek kažem, ali smo srećni što smo ostvarili pobedu u ovako hladnom Kaunusu. Ponosan sam što se nismo opuštali, držali smo gas sve vreme, sem u par navrata. Igrali smo ako tim, bili smo nesebični i to je najbitnije".
Sledeća utakmica u Kaunasu je tek u februaru, slede četiri gostovanja.
"Najbitnije je, kao i uvek, da igramo čvrsto, da se držimo zajedno i da ne verujemo u čuda. Da verujemo u nas i da uživamo u košarci i životu. To je najbitnije u našem poslu", podvukao je Masiulis.
Utiske su u TV intervjuima sumirali i Maodo Lo i MVP utakmice Ažulas Tubelis.
"Velika pobeda. Posle svakog poraza u Evroligi je bitno pobediti. I to kod kuće. Jedina utakmica naša kod kuće u ovom mesecu, tako da stvarno velika stvar. Uvek jedno ide uz drugo. Dobra odbrana znači i dobar napad, jer možete da bolje trčite kontre. Sigurno da je tako", rekao je Lo.
"Zadovoljan sam svojom partijom, ali najbolje se osećam zbog pobede. To je najbitnije bilo večeras. Mislim da je to kako smo počeli utakmicu, pre svega odbrambeno – dali su nam 28 poena u poluvremenu – to bilo najbitnije. Okej, imali su nekoliko serija, ali smo dobro igrali i dalje i kontrolisali utakmicu", rekao je Tubelis i dodao:
"Mislim da ova pobeda može da nam usadi dodatno samopouzdanja. Bili smo nesebični. Nekada smo sebični, pa izgledamo glupavo na TV-u. Ali sada moramo da uživamo u ovom momentu. Kada smo nesebični sve funkcioniše".
Komentari 17
Pogledaj komentare Pošalji komentar