Zvezda je upisala i drugi poraz u nizu, duplo kolo je završila sa 0/2. Posle teškog poraza od Valensije, usledio je i od Žalgirisa.
Kontrolisao je Žalgiris meč od početka do kraja i upisao ubedljivu pobedu.
Kod Zvezde je jedini dvocifren bio Čima Moneke sa 18 poena, pet skokova i tri asistencije, pratio ga je Donatas Motiejunas sa devet poena i tri skoka, a Semi Odželej i Nikola Kalinić su ubacili po sedam poena.
Kod Žalgirisa se istakao Tubelis sa 17 poena i pet skokova, pratio ga je Silvejn Fransisko sa 15 poena uz po šest skokova i asistencija.
Dvocifreni su bili i Arnas Butkevičius i Maodo Lo sa 12, dok su Mozes Rajt i Sirvidis imali po 10 poena.
Crveno-beli su meč otvorili poenima Čime Monekea, potom je Tubelis pogodio za tri poena, a onda Čima bio polovičan sa penala.
Onda je usledila 10:0 serija Žalgirsa, predvođena Tubelisom i brzo je domaći tim došao do dvocifrene prednosti.
Usledili su poeni Monekea i Motiejunasa, a onda nova serija Žalgirisa, 12:0 za velikih +17. Potom su Batler i Izundu pogodili i vratili Zvezdu na -14 pred start druge četvrtine – 26:12.
Problem je bio otvoreni šut za tri poena crveno-belih. Ništa nisu uspeli da pogode crveno-beli 0/11 su imali.
Na startu druge četvrtine se pojavio Motiejunas, ali brzo je usledio novi pad Zvezde. U jednom momentu nesportska Odželeja, potom i tehnička Batlera.
Pokušali su crveno-beli da se vrate, ali nije išlo bez šuta za tri poena. Sa druge strane Žalgiris je sve pogađao. Na kraju, na poluvremenu Zvezda na -19 (47:28).
Imali su crveno-beli osam izgubljenih lopti i 1/14 za tri poena. To je najviše uticalo na rezultat u prvom poluvremenu.
Sofascore
Zvezda je bolje zaigrala u trećoj četvrtini, sredinom kvartala je uspela da napravi 7:0 seriju dobrom igrom Monekea i Odželeja, potom i na kraju treće četvrtine. Isti momenat i Zvezda je bila na -18 (68:52).
Ipak, nije se nastavila dobra igra Zvezde na startu četvrte četvrtine. Žalgiris je napravio 9:0 seriju i gotovo sve je bilo rešeno.
U poslednja tri i po minuta, Žalgiris je napravio 11:0 seriju i došao do ubedljive pobede +32 (99:67).
Zvezda se nalazi na 10. mestu elitnog takmičenja sa 11 pobeda i 10 poraza, dok je Žalgiris osmi sa skorom 12-9.
U nastavku sezone, već 15. januara Zvezdu očekuje gostovanje Armaniju, u okviru 22. kola Evrolige.
Novak Đoković nije uspeo da se plasira u finale Vimbldona, a baš kao i prošle sezone, bolji u polufinalu je bio Janik Siner. Italijan je dominantnom partijom zasluženo zakazao meč protiv Saše Zvereva.
Kontroverza sa četvrtfinalne utakmice Svetskog prvenstva između Engleske i Norveške dobila je novi epilog nakon što se oglasio nekadašnji svetski šampion u šahu Gari Kasparov.
Trener Boston Seltiksa Džo Mazula izjavio je da klub mora da prođe kroz proces žaljenja nakon trejda Džejlena Brauna, ali je istakao da Boston istovremeno može mnogo da dobije ovom promenom.
Novak Đoković nije uspeo da se plasira u finale Vimbldona, a baš kao i prošle sezone, bolji u polufinalu je bio Janik Siner. Italijan je dominantnom partijom zasluženo zakazao meč protiv Saše Zvereva.
Fudbaleri Vojvodine neslavno su započeli borbu za Ligu Evrope, porazom od Ferencvaroša u Novom Sadu. Potencijalno lepa premijera pretvorila se u hladan tuš koji je priredio ozbiljan tim kakav je Fradi.
Nadali smo se novom spektaklu i dobili smo ga. Đoković i Siner opet u polufinalu Vimbldona, treći put u poslednje četiri godine. Italijan je favorit, ali Srbin ima posebnu auru u Londonu.
Novak Đoković je u polufinalu Vimbldona, pao je Feliks Ože-Aljasim. Sa 39 godina, posle pet sati i 15 minuta, opet je pomerio granice. Sledeća prepreka je najbolji na svetu, Janik Siner.
Od spektakularnog dolaska 2018. i šampionske titule 2020. do predaje ključeva franšize Luki Dončiću – analiza jednog od najvažnijih perioda u modernoj istoriji Lejkersa.
Volkswagen grupa najavila je da će se ubuduće fokusirati na one segmente tržišta koji donose najveći profit, kao i da će značajno smanjiti broj modela u svojoj ponudi.
Mercedes-AMG iskoristio je ovogodišnji Festival brzine u Gudvudu kako bi predstavio novi CLA 45 4MATIC+, koji stiže u verzijama limuzine i Shooting Brake.
Apple je podneo tužbu protiv OpenAI-ja, tvrdeći da je više od 400 bivših zaposlenih pokralo poverljive fajlove i delove neobjavljenih uređaja. Uprkos sukobu oko hardvera, saradnja na Apple Intelligence sistemu se nastavlja.
Komentari 1
Pogledaj komentare Pošalji komentar