Nova vest
b92
Košarka 22

2.12.2025.

22:17

ŽOC nije hteo da ga pusti, ali je ipak otišao i procvetao VIDEO

Kanadski košarkaš Ajzea Majk igra sezonu karijere u evropskoj košarci.

Autor:B92.sport

B92.sport
ŽOC nije hteo da ga pusti, ali je ipak otišao i procvetao VIDEO
EPA/Teresa Suarez

Nakon debitantske u Evroligi u dresu Partizana gde se nije proslavio, Majk je dom pronašao u Minhenu i ekipi Bajerna.

Njegov poenterski doprinos se u razmaku od jedne sezone gotovo utrostručio. U crno-belom dresu je ubacivao 3,9 poena po meču, dok za nemači tim beleži 11,2 poena posle 13 utakmica. Razlika u minutaži naravno to prati, kako je na parketu po sedam minuta više.

Sa većom ulogom Majk ruši sve lične rekorde u Evroligi. Tek je decembar, a on je od 14 statističkih kategorija svoju verziju iz Partizana (kako je još samo tamo igrao u elitnom takmičenju) nadmašio i u dobrom i u lošem u čak 11.

Tako je u Bajernu zabeležio najveći indeks (30), broj poena (29), skokova (8), asistencija (4), ukradenih lopti (3), ali i izgubljenih (4), te napravljenih faulova (4).

Iz ere u Beogradu su ostali samo rekordi u pogledu minutaže (33), ofanzivnih skokova (5) i postignutih trojki (4).

Podsetimo, u obraćanju Željka Obradovića nakon odlaska iz Partizana pominje se ime kanadskog košarkaša.

"Hteo sam da ostavimo Majka, ali morali smo da razmišljamo o petici, gde nigde nije bilo igrača", rekao je Obradović. 

Podeli:

loader

Komentari 22

Podeli:

U fokusu

Vidi sve
Latest Novo Sport Sport b92 Video Video Menu Menu