Ismail Šenol, sportski direktor Anadolu Efesa, demantovao je pisanja srpskih medija u kojima se navodilo da bi Igor Kokoškov u svom timu rado video Bongu.
Ipak, neodlazak u Tursku ne znači nužno i nenapuštanje Srbije. Kako prenosi "Sportklub", pozivajuće se na neimenovane pouzdane izvore, skauti Hjuston Roketsa dugo prate nastupe krilnog košarkaša crno-belih.
I sam Bonga je nedavno pričao o želji da se vrati u NBA.
"Da, želim. Mislim da je mnogim klnicima san da odu u NBA ligu, ali opet sa druge strane, vidite napredak košarke na globalnom nivou. Uostalom pogledajte ko su MVP-evi u NBA ligi prethodnih godina. Sa druge strane, nije lako ni igrati u Evroligi. Uvek kažem da moraju da se sagledaju svi aspekti i da postoji i nešto drugo van NBA lige", rekao je Bonga po osvajanju titule u ABA ligi.
Partizanu bi u svakom slučaju sledovalo obeštećenje. Bonga je potpisao ugovor na godinu dana uz klauzulu produžetka na još jednu. Ako bi je aktivirali, to bi barem značilo da će u najmanju ruku novčanu kompenzaciju dobiti zauzvrat.
Bonga je bio jedan od ključnih šrafova za osvajanje ABA lige, gde je uvršten u idealnu petorku. Nemački reprezentativac je u finalnoj seriji u proseku imao 9,2 poena, 7,7 skokova, 1,2 asistencije, 1,2 ukradene i 0,5 blokada po meču.
U Evroligi je u proseku beležio 7,7 poena i 4,5 skokova uz 1,1 asistenciju.
Komentari 10
Pogledaj komentare Pošalji komentar