Nova vest
Euroleague 2

5.5.2025.

17:17

Evroliga oštro udarila po džepu Janakopulosa

Vlasnik Panatinaikosa Dimitris Janakopulos kažnjen je od strane Evrolige sa 100.000 evra zbog kritikovanja sudija i prvog čoveka elitnog takmičenja Dejana Bodirogu.

Autor:B92.sport

B92.sport
Evroliga oštro udarila po džepu Janakopulosa
EPA-EFE/ANDREJ CUKIC

Grk posle druge utakmice koja se igrala u Atini, gde je Efes uspeo da pobedi Panatinaikos, Janakopulos je pustio video, gde je oštro kritikovao sudije. 

Nastavio je u istom ritmu i posle četvrte utakmice, zbog čega je pokrenuta istraga.

Evrolige je izdala saopštenje, gde je poznato zbog čega i sa koliko je kažnjen prvi čovek Panatinaikosa. 

"Gospodin Dimitris Janakopulos, većinski vlasnik Panatinaikosa, kažnjen je sa ukupno 100.000 evra zbog neprimernih izjava na društvenim mrežama koje se tiču suđenja, vređanja drugih ekipa, pojedinaca i organizacije Evroliga. Kažnjen je po članovima 24.2 b), c) i d) po disciplinskom pravilniku Evrolige", saopšteno je na sajtu takmičenja.

Evroliga je odredila arbitre za peti odlučujući meč, pa će tako pravdu deliti Karlos Peruga, Robert Lotermozer i Emilio Peres

Podeli:

Učitavanje..

Komentari 2

Podeli:

NBA

Vembanjama "skratio" sebe za 50 miliona dolara

Viktor Vembanjama potpisao je novi petogodišnji ugovor sa San Antonio Sparsima vredan 252 miliona dolara, iako je mogao da zaradi čak 303 miliona. Francuz je svesno odbio veći iznos kako bi klubu ostavio više prostora za stva

ESPN

9:10

18 min

U fokusu

Vidi sve
Najnovije Novo Sport Sport B92 Video Video Meni Menu