Ataman je na konferenciji posle meča analizirao viđeno.
"Naravno da sam srećan zbog pobede, iz poštovanja prema 20.000 ljudi koji su došli ovde da nas podrže u utakmici čiji rezultat nije bio bitan za tabelu. Ali, sa druge strane, veoma sam zabrinut i ljut jer je situacija veoma opasna. Sa ovakvom odbranom koju igramo u poslednjim kolima na domaćem terenu, nećemo imati prednost domaćeg terena u plej-ofu", rekao je Turčin i dodao:
"Večeras smo pobedili, pogodili smo neke srećne šuteve, bili dobri u napadu, ali neće ovako biti u plej-ofu. Sada imamo deset dana da se pripremimo mentalno, fizički i tehnički. Ako ne uspemo da napravimo neku razliku, nećemo postići naše najveće ciljeve. To je realnost onoga što sam video večeras, ponovo. Naravno, ja sam odgovoran za ovakve situacije".
Još jednom je zatim istakao nezadovoljstvo zbog odbrane.
Naravno, igrači su srećni jer su dali 111 poena, ali ja nisam srećan jer sam ja trener ekipe koja je katastrofalna u odbrani!".
PAO, koji je završio regularni deo sezone kao treći na tabeli, sada očekuje plej-of serija protiv šestoplasiranog Efesa.
"Efes je najbolji tim u Evroligi u poslednja dva meseca! Posle poraza od nas ovde, mislim da su pobedili sve utakmice. Devet u nizu. Oni su u najboljoj formi pred plej-of, tako da će biti baš teško. Za mene nije trenutak da razmišljam o bek-tu-bek Fajnal-foru, već moramo da budemo fokusirani na prvi meč", podvukao je Ataman.
Selektor Nemačke Alfred Gislason je u završnici meča protiv Srbije na Evropskom prvenstvu napravio grešku o kojoj će se tek pričati i koja je možda i koštala "pancere".
Nakon što je Rafael Nadal prošle godine završio igračku karijeru, samo nekoliko meseci kasnije u prvi plan je iskočio mladi teniser iz Madrida koji je ovog utorka ostvario jedan od svojih snova.
U meču poslednjeg kola druge faze Evropskog prvenstva u vaterpolu sastaju se Srbija i Crna Gora (20.30), nekada zajednička selekcija, a u poslednje dve decenije veliki sportski rivali.
Partizan u meču 23. kola Evrolige gostuje Bajernu u Minhenu (20.30) u trenutku kada se dve ekipe nalaze na potpuno različitim putanjama, iako im je položaj na tabeli sličan.
Samo osam novih kamera sa veštačkom inteligencijom postavljenih u Atini zabeležilo je skoro 29.000 saobraćajnih prekršaja tokom testnog perioda koji je trajao manje od mesec dana.
Nove slike za Volvo EX60 procurile su manje od tri dana pre zvanične premijere, pružajući do sada najjasniji uvid u izgled jednog od najvažnijih budućih modela ove marke.
Dok milioni gejmera širom sveta nestrpljivo iščekuju jesen 2026. godine za premijeru najambicioznijeg projekta u gejming industriji, Rockstar Games još jednom je pokazao svoju humanu stranu.
Komentari 0
Pogledaj komentare Pošalji komentar