Daleko od toga da Zvezda u petak od 20.15 (TV Arena sport) u Atini neće želeti pobedu protiv Panatinaikosa, aktuelnog šampiona Evrope, ali će biti i realna.
Može pobeda protiv grčkog giganta crveno-belima da donese i direktan plasman u plej-of, ali uz to je potrebno da izgube i bukvalno svi rivali za tu poziciju – Bajern, Barsa, Real, Efes i Pariz.
Trijumf, doduše, može da obezbedi sedmo mesto, koje znači prednost domaćeg terena u oba plej-in meča, ali i za to moraju da se potrefe neke stvari.
Imajući sve to na umu, uz to da je PAO ove godine kod kuće na skoru od 13-3, da je Zvezdu dobio šest puta zaredom i da je realno možda i najjača ekipa Evrope...
Realno je zaključiti da Janis Sferopulos i njegova crveno-bela četa ne trebaju previše da gube glavu u Atini, već da tu porade na stvarima koje će im biti najbitnije naredne nedelje u plej-inu.
Црвено-бели после дана одмора настављају припреме за последње коло регуларног дела сезоне у Евролиги и гостовање у Атини! 🔴⚪️#kkcz#WeAreTheTeampic.twitter.com/xQB1VnFq7Z
— KK Crvena zvezda Meridianbet (@kkcrvenazvezda) April 9, 2025
I Sferopulos i igrači svesni, Petrušev vizualizuje pobedu
U izjavama trenera Sferopulosa i igrača na treningu pred put u Atinu moglo se videti da im je više u glavi plej-in, nego nekakvo iznenađenje protiv Panatinaikosa.
Daleko od toga da neće dati sve od sebe da pobede, ali...
"Želimo da odigramo dobro u odbrani i napadu. Da budemo konstantni 40 minuta. I da se borimo tokom cele utakmice. To nam je cilj, spremićemo se za ovu utakmicu, a mislićemo i na plej-in utakmicu koju imamo naredne nedelje", rekao je Sferopulos novinarima u "Areni".
Sa druge strane, Filip Petrušev veruje u svom tim i podseća na to da su crveno-beli već jednom u Atini slavili mimo svih očekivanja – pre nekoliko kola protiv Olimpijakosa.
"Čeka nas stvarno teška utakmica. Svi znamo kakva su ekipa, kako igraju kod kuće i kakva je tamo atmosfera. Ove godine igramo dobro u gostima, tako da i te kako imamo svoje šanse u Atini", izjavio je Petrušev.
Faliće centri i jednima i drugima, definitivno jedni od najboljih igrača ovih ekipa – Džoel Bolomboj i Matijas Lesor.
Najbolji skakači i defanzivci crveno-belih i zelenih već su duže povređeni i vratiće se potencijalno tek za plej-of, tako da će i u ovom meču Sferopulos i Ataman morati bez njih.
Zvezdi je definitivno teže da nadomesti izostanak Bolomboja, jer nema Jurtsevena i Plajsa kao zamene, ali je srpski tim morao odavno da nauči kako da igra bez Bolomboja, jer mu ovo nije prva duga povreda ove sezone.
Očekuje se da u gostujućem sastavu budu Luka Mitrović i Majk Dom, ali nije sigurno koliko će i da li će uopšte igrati. Dejan Davidovac je oporavljen, ali pod znakom pitanja za ovaj meč, doduše verovatno će odmoriti. Sve to ostaje za videti do sat vremena pred meč.
Na drugoj strani, pored Lesora, najverovatnije neće igrati ni Janis Papapetru, a sigurno neće biti Marijusa Grigonisa.
U ovoj utakmici udariće jedan od najboljih napada Evrope – drugi u ligi sa 87,7 po utakmici – na jednu od najboljih odbrana Evrope – treća, sa 80,2 po utakmici.
Zanimljivo je da iako PAO jeste bolja skakačka ekipa od Zvezde (34,5 naspram 33,7), crveno-beli imaju više skokova u napadu po meču (11,1 naspram 10,2).
Biće interesantno videti koliko će Panatinaikos imati izgubljenih lopti, jer generalno to ne rade često – tek 11,5 puta u proseku, po čemu su četvrti najbolji u ligi. Međutim, Zvezda je peta u ligi po tome koliko često tera protivnike da traće napade sa 12,9 po meču.
Ono što je definitivno je da ćemo se nagledati promašenih bacanja – Grci i Srbi dele pretposlednje mesto sa 74,8 odsto šuta za jedna poen.
Jednostavan odgovor na ovo pitanje je – Panatinaikos. A, komplikovan odgovor? Isto Panatinaikos.
Sudije za ovaj meč: Karlos Peruđa, Olegs Latiševs, Alberto Baena.
Međutim, Zvezda je već mnogo puta ove sezone iznenadila, pogotovo na gostovanjima. Šta više reći od toga da pričamo o ekipi koja je razbila Fenerbahče i Olimpijakos na njihovim terenima, dve od tri najbolje ekipe ove sezone.
Treća najbolja ekipa uz ove dve je... Upravo Panatinaikos.
Igraće crveno-beli rasterećeno, radiće verovatno neke stvari koje ne bi radili da utakmica ima ogroman rezultatski značaj, a ni grčki tim neće imati neku preteranu želju da dođe do pobede.
Sve u svemu, ništa od ovoga ne znači da ćemo gledati lošu utakmicu, štaviše. Petak, 20.15, "OAKA" arena!
Bivši španski teniser Aleks Koreča smatra da bi Huan Karlos Ferero, doskorašnji trener Karlosa Alkarasa, mogao u budućnosti bez problema da sarađuje sa njegovim najvećim rivalom – Janikom Sinerom.
Vaterpolo reprezentacija Srbije je u prvom kolu Evropskog prvenstva u Beogradu savladala selekciju Holandije tek posle boljeg izvođenja peteraca – 18:16.
Crvena zvezda nastavila je impresivan niz u Evroligi i upisala svoju sedmu uzastopnu pobedu, savladavši Panathinaikos rezultatom 86:68 u punoj Beogradskoj areni, a kako ste vi videli ovaj meč?
Krilo reprezentacije Srbije Darko Đukić sada je jedan od iskusnijih igrača u nacionalnom timu, a pred Evropsko prvenstvo ima poruku za svoje mlade kolege.
U dvorištu olimpijskog šampiona ne pomaže ni kada dođete sa evropskim i svetskim oreolom, jer ako je Srbija rešena da pobedi najbolje - to će se i desiti.
Postoje igrači koji prođu kroz Beograd, "ostave" statistiku i odu. A postoje i oni koji, iako govore drugim jezikom i dolaze sa drugog kraja kontinenta, na parketu ostave i deo svoje duše. Jedan od njih je Davis Bertans.
Evropsko prvenstvo u Beogradu otvoreno je jasnom porukom branioca titule – Španija je stigla spremna da dominira i da nastavi niz medalja osvojenih na EP.
Trend iznenađuje analitičare, jer SUV segment, kod kojiih je pogon 4x4 najčešći u poređenju sa drugim klasama vozila, i dalje raste među novim automobilima.
Xiaomi je objavio listu pametnih telefona za svoje brendove Xiaomi, Redmi i POCO kojima će tokom 2026. godine biti okončana zvanična softverska podrška.
Komentari 14
Pogledaj komentare Pošalji komentar