Nova vest
b92
Košarka 3

8.4.2025.

8:24

Itudis zahteva promene od Evrolige: "To je suština"

Trener Hapoel Tel Aviva, Dimitris Itudis, poziva na promenu formata Evrolige.

Autor:B92.sport

B92.sport
Itudis zahteva promene od Evrolige: "To je suština"
EPA-EFE/ANDREJ CUKIC

Iskusni strateg i dvostruki šampion Evrolige, Dimitris Itudis, zalaže se za promenu trenutnog formata Fajnal Fora elitnog evropskog takmičenja.

Trenutno se četvrtfinale Evrolige igra u serijama na tri pobede, dok se polufinale i finale igraju na jednu utakmicu. 

Itudis smatra da je vreme da se to promeni.

"Plej-of je plej-of. Imali smo dva polufinala Evrokupa koja su otišla do treće utakmice i bila su veoma uzbudljiva. Verujem da Evroliga mora ozbiljno da razmotri tu mogućnost", rekao je Itudis za SportsRabbi.

Grk je učestvovao u čak 14 Fajnal For turnira tokom svoje trenerske karijere, ali smatra da bi format sa više utakmica bolje oslikavao pravi kvalitet timova.

"Iako imam veliko poštovanje prema organizaciji i samom Fajnal Foru, i bio sam deo mnogih njih, smatram da je suština košarke – plej-of"

Itudis trenutno vodi Hapoel Tel Aviv, sa kojim je izborio finale Evrokupa nakon pobede nad Valensijom.

U finalu ih čeka Gran Kanarija, ali ulog je mnogo veći od samog trofeja – potencijalni plasman u Evroligu i meč možete pratiti UŽIVO putem našeg LIVE BLOGA.

Podsećanja radi, Gran Kanarija je osvojila Evrokup 2023. godine, ali je odbila učešće u Evroligi zbog finansijskih i logističkih problema. Ukoliko se slična situacija ponovi, Hapoel bi mogao da osigura svoje mesto u Evroligi za sezonu 2025/26.

Podeli:

loader

Komentari 3

Podeli:

U fokusu

Vidi sve
Latest Novo Sport Sport b92 Video Video Menu Menu