Partizan se osvetio Baskoniji za poraz iz prvog kola Evrolige i na čudan način odneo trijumf pred svojim navijačima u Beogradskoj Areni.
Ovoga puta Arena nije bila skroz puna jer je Partizan kažnjen zbog ponašanja svojih navijača i 20 odsto praznije hale se i te kako osetilo.
Što se same utakmice tiče, Partizan je bio prilično dominantan, a onda se previše opustio i strahovao za trijumf u samom finišu meča da bi uspeli da savladaju španskog rivala.
Partizan je predvodio Karlik Džons sa 21 poenom i po 6 skokova i asistencija, dok je 19 poena uz 4 skoka i 3 asistencije bio učinak Sterlinga Brauna. 9 poena imao je Ajzea Majk, a po 8 Brendon Dejvis i Ife Lundberg.
Na drugoj strani, videli smo da su po 11 poena imali Nikos Rogavopulos i Timoti Luvavu, 10 je postigao Šamanić i toliko imao Forest uz 7 skokova i 6 asistencija.
Starsport
Partizan je od starta zaigrao kvalitetnu odbranu, ali je trebalo malo vremena dok nije potpuno proradila jer je bilo problema na skoku u crno-belom timu.
Baskonija je imala nekoliko ofanzivnih skokova preko kojih je kaznila Partizan i držala egal rezultat kada je uglavnom Sterling Braun bio raspoložen.
Tek u poslednjem minutu je Partizan počeo da "davi" Baskoniju. Pokuševski je imao neke blokade, a onda i Tajrik Džons i igrači Baskonije nisu mogli da "kupe" koš.
Kada je Luka Šamanić pogodio flouter pod faulom za 18:18, malo ko je očekivao ono što je usledilo: brutalna serija crno-belih od 27:2!
Ne zna se da li je bolje funkcionisao napad ili odbrana Partizana jer su sa 7 brzih poena zatvorili četvrtinu sa 25:18.
Odmah na startu druge Karlik Džons pogađa, a onda i Tajrik Džons i serija raste, pa je za tren oka bilo 35:20 nakon trojke Vanje Marinkovića i ni tajm-aut Pabla Lasa nije mogao da im pomogne.
Starsport
Pogađali su igrači Partizana iz svih pozicija i došli do ogromnih 45:20. Baskonija nije mogla da odgovori na preuzimanja domaćih, a ogromnu seriju 27:2 je prekinuo Rogavopulos trojkom u finišu četvrtine.
Baskonija je imala tek 7 poena u drugoj deonici, a na poluvremenu su izabranici Želimira Obradovića imali 45:25 i utisak je bio da je prednost mogla biti i veća.
U trećoj i četvrtoj četvrtini smo videli drugačije stvari na terenu. Baskonija je uspela da se vrati u meč i da ozbiljno rani Partizan.
Čak toliko da su imali tek 5 poena zaostatka u jednom trenutnu poslednjeg kvartala, a tada je Željko Obradović morao da povlači "keca iz rukava" kako utakmica ne bi otišla u neželjenom smeru.
Greške Partizana u odbrani, promašeni otvoreni šutevi, sve se to gomilalo, a rezultat je trpeo. Baskonija je na krilima Markusa Hauarda napravila ključnu seriju i prišla na jednocifreni zaostatak koji je viđen prvi put posle prve deonice.
Na kraju se Hauard i povredio kada je nezgodno doskočio, a Ajzea Majk je ključnim šutevima u finišu meča prelomio utakmicu, a i nekim ukradenim loptama što su navijači Partizana znali da cene.
Naredne nedelje će Partizan igrati protiv Olimpijakosa i ovakav meč bi mogao da im bude dobra lekcija pred teško gostovanje u Pireju.
Povremeni brazilski fudbalski reprezentativac Renan Lodi dogovorio je petogodišnji ugovor sa Atletiko Mineirom, saopštio je večeras klub iz Belo Horizontea.
Kapiten Mančester Junajteda Bruno Fernandeš i njegov saigrač Kobi Mejnu neće igrati u petak protiv Njukasla, saopštio je trener "crvenih đavola" Ruben Amorim.
Endi Rodik, nekadašnji najbolji teniser sveta, izrazio je sumnju u sposobnost tela Novaka Đokovića da izdrži sve napore koje mu predstoje u 2026. godini.
Sve je izglednije da će Dejan Stanković preuzeti tim Crvene zvezde u prolećnom delu sezone, tačno šest godina nakon što je istu ulogu nasledio od Vladana Milojevića.
Nekadašnji turski reprezentativac Bariš Hersek, koji je sa Željkom Obradovićem sarađivao u Fenerbahčeu od 2015. do 2019. godine, podelio je fascinantne detalje o radu sa najuspešnijim evropskim trenerom svih vremena.
Dosad je u B92.sport skeneru tradicija nalagala pojedinačno ocenjivanje učinka svakog košarkaša, ali nakon onoga što se dogodilo u Kaunasu – "papir" ostaje prazan.
Mnoge već hvata praznična euforija - u redu je da se opustite, ali je važno da ne sedate za volan ako ste popili "čašicu više". Pre svega zbog bezbednosti sebe i drugih, a onda, u krajnjoj meri, i zbog kazni.
Iako FBI tvrdi da je odluka doneta zbog uštede za poreske obveznike, izbor inostranog vozila umesto američkog brenda ponovo je otvorio pitanje "America First" politike u praksi.
Već nekoliko nedelja 5G mreža dostupna je korisnicima kod srpskih operatora. Isprobali smo kako radi u A1 Srbija i koje konkretne benefite donosi - rezultate pročitajte u nastavku teksta.
Novi eksperiment pokazuje da neki napredni AI modeli aktivno ignorišu ili sabotiraju naredbe za gašenje zbog opsesivne potrebe da završe zadatak. Stručnjaci upozoravaju da je ovo vrlo opasno.
Komentari 1
Pogledaj komentare Pošalji komentar