Rokas Lukosevicius / imago sportfotodienst / Profimedia
Lonni Voker je nedavno iskoristio NBA izlaznu klauzulu u svom ugovoru sa Žalgirisom iz Kaunasa kako bi prešao u NBA i zaigrao za Filadelfija Seventisikserse.
Voker je na društvenim mrežama objavio oproštajnu poruku Žalgirisu, istovremeno izražavajući uzbuđenje zbog nove uloge u Filadelfiji:
"Prvenstveno želim da se zahvalim gradu Kaunasu i navijačima Žalgirisa što su me dočekali raširenih ruku. Količina ljubavi i podrške koju sam dobio od vas od prvog dana nešto je što ću ceniti do kraja života! Mnogo sam napredovao tokom ovog perioda samoće i ne mogu biti zahvalniji. Zauvek ću voleti Žalgiris zbog svega što je učinio za mene – od organizacije do mojih saigrača. Uvek ću predstavljati grad Kaunas. Kao što mnogi znaju, moj cilj je bio povratak u NBA. Ovo je prvi korak od mnogih, ali uzbuđen sam zbog onoga što donosi budućnost. Nikada nisam bio ovako blizu kuće, s obzirom na to da dolazim iz Redinga u Pensilvaniji. Ovo je nešto što ću ceniti i ponosno predstavljati svoj rodni kraj Presrećan sam što sam u Filadelfiji i iskreno zahvalan organizaciji Seventisiksersa što su mi pružili novu priliku u ligi. Uvek verujte u sebe – samopouzdanje je najvažnije. Najbolje tek dolazi, budite u toku," zaključio je Voker.
Košarkaši Žalgirisa će bez njega igrati protiv Crvene zvezde u 27. Evrolige, pošto 27. februara dolaze u Beograd.
REAL MADRID se aktivno priprema za budućnost, tražeći nova lica u veznom redu nakon ere Tonija Krosa i Luke Modrića, dok istovremeno pažljivo planiraju razvojni put svojih mladih talenata poput Endrika.
Košarkaši Crvene zvezde dočekuju Žalgiris od 20 sati u meču četvrtog kola Evrolige, prvom u "duploj" nedelji, a ovo je sve što treba da znate o utakmici u Beogradskoj areni.
Dosad je u B92.sport skeneru tradicija nalagala pojedinačno ocenjivanje učinka svakog košarkaša, ali nakon onoga što se dogodilo u Kaunasu – "papir" ostaje prazan.
Komentari 3
Pogledaj komentare Pošalji komentar