Košarkaši Partizana slavili su u 25. kolu ABA lige protiv Budućnosti (89:83).

Crno-beli su ovim trijumfom osigurali drugo mesto posle ligaškog dela ABA lige.

Do ove pobede Partizan je predvodio Zek Ledej sa 22 poena, Kevin Panter je upisao 17 poena i devet asistencija, dok je Džejms Naneli dodao 15 poena.

Kod ekipe Budućnosti Flečer Megi je bio najefikasniji sa 17 poena.

U posledenjem kolu ligaškog dela ABA lige Partizan će se sastati sa ekipom Zadra, dok Budućnost će igrati protiv Studentskog centra.

Ova pobeda je dobra uvertira za narednu utakmicu koju će Partizan igrati u Evroligi protiv ekipe Albe, koja je od velike važnost u svrhu borbe za plej-in.

Otvorio je Partizan utakmicu dosta nesigurno sa dve izgubljene lopte koje su prouzrokovale lake poene za domaće, koji su imali prednost od 6:3.

Ali je onda sigurnost u napadu uneo Kevin Panter koji je dobro otvorio utakmicu i već posle prve deonice imao osam poena na svom kontu. Nije kapiten crno-belih izlazio iz igre sve do sredine drugog perioda.

Partizan je u prvoj deonici kada je imao priliku preko Doužera napadao Ferela na niskom postu, i tu naterao jednog od najboljih košarkaša Budućnosti da uđe u probleme sa faulovima.

Na sredini prvog perioda je prvi put na parketu bio i Zek Ledej, i odmah je krenuo da pravi razliku na terenu. Partizan je igrao dosta strpljivo u napadu i čekao da se otvore pozicije na šutu za tri, i upravo je te pozicije dobro koristio Ledej.

Tako da su crno-beli posle prvog perioda imali prednost od 23:21.

Dobro je krenuo Partizan u drugoj deonici, gde je igrom preko Balše Koprivice dolazio do lakih poena i najveće prednost od 32:28. Pred kraj prvog poluvremena smo gledali pravi trojkaški obračun, gde je na jednoj strani bio Flečer Megi, a na drugoj Naneli i Ledej, koji su održavali svojim pogotcima van linije 6,75 minimalnu prednost crno-belih. Ali je na kraju posle sjajnog prvog poluvremana na semaforu stajao rezultat od 44:44.

Drugo poluvreme je Partizan dobro otvorio tako što je igrao u sjajnom napadačkom ritmu, gde je prednjačio Pi Džej Doužer, koji je sjajno delio lopte u napadu. Od tih lopti je najviše profitirao Frenk Kaminski, kao i Zek Ledej, koji je pravio najviše problema odbrani Podgoričana.

Partizan je konstatno povećavao svoju prednost u trećem kvartalu, tako da je ubrzo ona narasla na sedam poena prednost 48:55. Mučila se Budućnost sa napadačkim ritmom, Partizan je mogao i ubedljivije da vodi, ali je na kraju treće četvrtine imao prednost od 63:70.

Igrali su crno-beli u trećem kvartalu baš onako po ukusu Željka Obradovića, gde je lopta brzo išla u napadu, i gde su se nalazili otvoreni šutevi.

Ali onda je stigla poslednja četvrtina, gde su se vratile neke slike sa utakmice protiv Olimpijakosa.

Umalo da se ponovo situacija sa meča u Evroligi.

Partizan je opet olako ispustio sigurnu prednosti i to svojim  greškama, tako da je od komotnog vođstva 65:74, došlo se do svega tri poena prednosti 77:80.

I tu je nastala drama na parketu Morače. Publika je podigla atmosferu posle zakucavaja Makundua, koji je sveo vođstvo crno-belih na svega poen prednosti. Imao je Partizan dosta sreće kada Budućnost nije dva napada iskoristila na minus jedan, tada nije bio od pomoći najbolji igrač Podgoričana Flečer Megi.

A onda je junak pobede Partizana Zek Ledej pri rezultatu 83:84, pogodio trojku, kojom je obezbedio pobedu crno-belima.

21:17

40' Pobeda Partizana

Ledej iz svoje pozicije pogodio za dva 81:84

Megi za dva 83:84

Ledej za tri 83:87

Posle dobre odbrane Partizana, Panter na liniji penala 83:89.

21:12

39' Sreća za Partizan

Imala je Budućnost dva napada za vođstvo, ali to nije iskoristila, što je Partizan pogodio na drugoj strani za prednost od 79:82.

Makundi snažno zakucavanje i to uz faul Ledeja 81:82

21:10

38' Nova greška

Neverovatno šta se dešava, ponovo Partizan je stao u poslednjoj deonici, sada je Doužer izgubio loptu, da bi onda Ferel sa linije penala spustio prednost Partizana na koš prednosti 79:80

21:07

21:07

37' Ledej čuvar Partizana

Kaminski je bezpotrebno srljao u napadu i izgubio loptu, koju je vratio Ledej, da bi onda izborio faul i stao ne liniju penala. 75:80

Sada je Kaminski u problemu jer je napravio četvrti faul, a Kamenjaš ide na liniju penala. 77:80

21:05

36' Topi se prednost

Vratila se Budućnost sada je samo dva razlike za Partizan. 74:76

Trojka Frenka Kaminskog u vrlo bitnom trenutku 74:79

21:04

35' Bonus domaćih

Posle faula nad Panterom, Budućnost izašla iz bonusa. ali je Panter izgubio loptu posle koje je Kamenjaš došao do lakih poena. 72:76

21:02

34' Trojka za domaće

Nova trojka za Budućnost čime je spuštena prednost Partizana na sedam razlike. 67:74

Odmah je Obradović zatražio tajm-aut.

Pogađa Pi Džej Doužer. 70:76

20:57

33' Faul nad Ledejem

Novi faul nad Zekom Ledejem, novi penali za košarkaša Partizana 65:74

20:54

20:54

32' Faul Megija

Loš napad Partizana, Trifunović nije pogodio iz teške pozicije.

Greši Makundu, da bi zakucao Ponitka za novu najveću prednost 63:72

20:49

30' Faul nad Ledejem

Posle skoka u napadu lopta je stigla do Ledeja koji je prosledio Ponitki, a pri šutu Poljaka Ledej ja fauliran i on će ponovo stati na liniju penala. 63:70

20:46

29' Panter siguran

U neobičnoj poziciji se našao Panter koji je pogodio za dva. Partizan se odbranio i trčao u napad, gde je Frimen napravio faul nad Ledejem, koji je stao na liniju penala. 60:67.

Neverovatan je Megi, peta trojka.

Naneli lagano do koša 63:69.

20:45

27' Opet Megi

Sada Megi kažnjava lošu odbranu Partizana. Ali Naneli je večeras u svom ritmu i upisuje svoj 13. poen.

Frimen je sam i precizan iz konera za tri. 58:63

20:43

26' Ledej ništa

Šteta za ove trenutke utakmice, gde Partizan mora da bolje koristi napade i da ovaj loš period igre Budućnosti maksimalno iskoristi. Sada je Panter odigrao dobru odbranu na Megiju, ali to crno-beli nisu predočili u poene na drugoj strani.

20:40

25' Dobar Doužer u odbrani

Dobro se postavio Doužer u odbrani, čime je iznudio faul Tanaskovića.

Potom greši Partizan u napadu, a lopta se odbija Rajtu kojeg je Doužer faulirao i pri tom je plej Budućnosti i pogodio za dva. 52:56

Ali se sada ispravio Doužer koji je sjajno zasekao odbranu Budućnosti i lagano došao do koša i pri tom je bio i fauliran. 52:59

20:36

24' Kaminski

Sada je Kaminski bio odlučniji u napadu i pogodio je za tri, koja Partizan odlepljuje na sedam razlike 48:55

Kamenjaš posle tajm-aut dolazi do lakih poena. 50:55

Kaminski posle dobre saradnje sa Panterom dolazi do slobodnih bacanja. 50:56

20:34

23' Kaboklo greši

Nije se najbolje snašao Kaboklo u napadu, Papović beleži prve poene na drugoj strani za Budućnosti.

Partizan posle dobrog pasa Pantera poentira preko Nanelija, potom Doužer nastavlja u dobrom ritmu i Partizan dolazi do nova najveće prednosti  46:52.

20:25

21' Ipak poeni

Neodlučan je bio Frenk Kaminski koji je bio sam, ali je odlučio da pošalje loptu ka Doužeru, koji je došao do poena. 44:46

Faul Rajta nad Doužerom pri šutu, tako da će Pi Džej imati dva slobodna bacanja. 44:48

20:18

20:12

20' Trojkaški obračun

Serija trojki na obe strane, Flečer Megi je za dva minuta pogodio tri trojke. Težak šut Pantera koji nije dodirnuo ni obruč.

U poslednjem napadu u prvom poluvremenu, Naneli nije prošao do koša, ali su crno-beli imali novi napad na tri sekunde do kraja je Obradović zatražio tajm-aut. Nije Partizan došao do poena u poslednjem napadu, Kaminski je promašio trojku. 44:44

20:10

18' Loša odbrana

Sam je bio Megi za tri što je i kaznio. Ali svoju treću trojku je pogodio Ledej, međutim sada opet pogađa i Megi za novo izjednačenje. 41:41

20:08

17' Dobar napad

Još jedan dobar napad Partizana za trojku Nanelija za vođstvo crno-belih, koje nije dugo trajalo, jer je Džouns u brzoj realizaciji došao do poena. 35:35

Naneli opet cepa mrežicu 35:38

20:05

ABA liga/Budućnost

20:04

16' Trojka domaćih

Brendon Pol je bio precizan za tri, proklizao je Rajt koji je potom zakačio Doužera, odmah je Amerikanac izašao iz igre, ali deluje da neće biti nikakvig problema što se tiče nastavka igre.

Avramović iz otvorene pozicije nije pogodio za dva. Ali zato jeste Tanasković za novu prednost Budućnosti. 33:32

20:01

15' Opet faul

Novi faul Balše Koprivice, Budućnost ne dolazi do poena. Ali zato prave prvi timski faul u ovoj četvrtini i to nad Panterom.

Opet je Partizan bio strpljiv u napadu, dobar pas Pantera ka Ledeju koji je posle finte šuta izborio faul za slobodna bacanja.

Panter je tek sad prvi put izašao iz igre, ali za sada ima učinak od 13 poena.28:32

19:59

13' Nova greška gostiju

Novi loš napad domaćih posle tajm-auta.

Onda strpljiv napad Partizana za novu najveću prednost posle poena Koprivice. Potom je u odbrani Balša napravio faul.

Sjajan potez Rajta koji je iz teškog ugla podelio pas Kamenjašu koji nije imao problema da dođe do poena. 28:30

19:57

12' Panter je u seriji

Novi poeni Pantera, na drugoj strani Brendon Pol pogađa trojku za novu prednost Budućnosti. Ledejeva nova trojka. 26:28

19:54

19:54

11' Faul Pantera

Faul kapitena Partizana na niskom postu. Frimen nije pogodio otvoreni šut.

19:51

10' Avramović malo pre sirene

Pogodio je Aleksa trojku uz zvuk sirene za kraj prvog perioda i prednost crno-belih od 21:23.

19:50

9' Koprivica vraća loptu

Balša Koprivica posle skoka u napadu vraća loptu u koš, ali Partizan brzo prima koš. A kapiten Partizana je ve sakupio 11 poena, jer je bio precizan za tri. 21:20

19:48

8' Panter odličan

Opet je probleme napravio Kevin Panter odbrani Budućnosti, sada je iznudio dva slobodna bacanja.  17:15

19:46

7' Kaminski zakucava

Dobra akcija Partizana posle kratkog otvaranja Kaminskog posle kojeg je lako zakucao, Budućnost uzvraća preko Rajta, a onda je faul napravio jedan košarkaš Budućnosti koji je poslao Avramovića na liniju penala. 14:13

Frimen posle skoka u napadu pogađa trojku za novu prednost domaćih. 17:13

19:43

19:42

6' Trojka Ledeja

Prvi poeni Zeka Ledeja po povratku u ekipu i to je pogodio za tri. 10:10

Posle ovog napada se otišlo na televizjski tajm-aut. Budućnost je posle tajm-auta ponovo došla do prednosti sa linije penala. 12:10.

19:39

5' Ledej na terenu

Prvi put Ledej na terenu, Ferel opet nije pogodio za tri. Doužer na niskom postu je opet napao Ferela i time iznudio njegov drugi faul.

A onda je Panter pogodio za tri i to uz faul Marvina Džounsa. 6:7

Slavković posle skoka u napadu dolazi do novih poena.

Doužer se okliznuo i time pomogao Tanaskoviću da dođe do lakih poena . 10:7

19:37

4' Kaboklov faul

Novi faul Brazilca, puno prostora za Slavkovića koji je pogodio za dva  iz desnog kornera. Potom Popović pravi faul.

Nova greška Partizana u napadu, sada je Ponitka napravio korake. 6:3

19:36

3' Mekano Panter

Kevin Panter sa svoje pozicije pogađa za dva, Budučnist greši u napadu, ali srećno dolazi do lopte, posle koje Ferel nije pogodio za tri. Budućnost preuzima u pik en rolu, sada je Popović faulirao Kabokla.

19:34

2' Snašao se Doužer

Lepo je Doužet uvukao Ferela ispod koša, gde je izborio dva slobodna bacanja iz kojih je bio polovično uspešan. 2:1

Greši Partizan u napadu što otvara kontru Budućnost za prednost domaćih od 4:1.

19:33

1' Prednost za domaće

Prvi napad je Budućnost brzo realizovala, Partizan nije to uspeo, Kaminski nije pogodio ispod koša. 2:0

19:32

Minut ćutanja

Pre početka utakmice održan je minut ćutanja u znak žrtava terorističkog napada u Moskvi.

19:31

Startna petorka Partizana

19:07

Ledej u sastavu

Košarkaš Partizan Zek Ledej trebalo bi da bude u sastavu za ovaj meč. On je posle pauze posle porodićne tragedije bio odsutan, ali bi sada u najvažnijem meču u dosadašnjem delu ABA lige  trebalo da bude na terenu.

18:27

18:25

Rasprodata hala

Sve ulaznice za utakmicu Budućnosti i Partizana su rasprodate, a organizatori utakmice su zamolili sve navijače koji budu prisutni u hali da navijaju sportski i ne vređaju protivnički tim.

18:23

Andrej Žakelj

Očekujem da momci pruže maksimum. Glavni su pristup, energija i koncentracija. Ako u tim elementima budemo dobri, onda imamo šansu. Imali smo vremena da se spremimo taktički, ali prije taktike su ovi elementi bitni. Partizan će biti na nivou, bitna je utakmica i njima. Ali, više brinemo o sebi. Siguran sam da ćemo uz pomoć vernih navijača pokazati pravo lice”.

18:23

Međusobni susreti

Trenutno u dvorani Morača Budućnost ima jednu pobedu više 10:9, ali su crno-beli slavili na poslednja dva duela u regularnom delu sezone.

U prvom meču ove sezone u Štark areni, Partizan je slavio sa 96:83.

18:22

Željko Obradović

"Znamo da je utakmica veoma značajna za nas i Budućnost, pobednik osigurava drugu poziciju. Probali smo ova dva dana da se spremimo. Znamo da igramo u pravoj košarkaškoj atmosferi, protiv veoma dobrog tima. Na nama je da probamo da odigramo najbolju moguću utakmicu".