Košarkaši Igokee pobedili su u Laktašima posle produžetka ekipu Mornara rezultatom 101:97 u prvom meču 15. kola regionalne ABA lige.
Izvor: Vijesti.me
ABA liga/Igokea/Marija Vuruna
Najefikasniji u ekipi Igokee bio je Terel Karter sa 26 poena, dok je Bris Džons dodao 20.
Kod gostiju, najbolji su bili Lovre Runjić i Čiko Karter, koji su ubacili po 20 poena.
Ekipa Mihaila Pavićevića pogodila je čak 16 trojki, ali je ipak doživela novi poraz.
ABA liga/Igokea/Marija Vuruna
Košarkaši Igokee su u dosadašnjem delu sezone u ABA ligi zabeležili devet pobeda i šest poraza, dok Mornar ima skor 1/14.
I ovog puta je Mornar loše ušao u meč, brzo je gubio 11:2, ali je zahvaljujući trojkama Lovra Buljevića, Brendena Dženkinsa i Lovra Runjića stigao do 15:15.
Dženkins i Džejden Bedijako držali su Mornar u igri do sredine druge četvrtine (30:28), a potom je Igokea do odmora prvi put otišla na (44:34) i dugo održavala prednost.
ABA liga/Igokea/Marija Vuruna
Imao je klub iz Bosne i Hercegovine i maksimalnih 54:40, ali se Mornar nije predavao...
U finišu treće četvrtine nakon trojke Čika Kartera zaprijetio je na 61:57, dok je u četvrtoj, posle novih pogodaka Dženkinsa van linije 6,75, stigao i do 71:69, pa 82:78...
Poslednja dva minuta donela su veliku borbu, Runjić je smanjio na 86:82, zatim se u odbrani izborio za loptu, nakon čega je Karter ubacio 14. trojku Mornara za samo minus jedan (86:85).
Do toliko čekanog izjednačenja klub iz Bara stigao na 11 sekundi do kraja, naravno ponovo novom triojkom kada je još jednom pogodio Karter (88:88), uspeo da se odbrani nakon toga i meč odvede u produžetak.
Pavićevićev tim je možda uspeo da stigne do izjednačenja, ali ne i da prvi put na meču povede u dodatnih pet minuta.
ABA liga/Igokea/Marija Vuruna
Imao je domaćin plus šest, ali Mornar ni tada nije odustajao, sa dve kontre stigao je do 99:97, ipak bez snage za preokret.
Igokea će u narednom, 16. kolu regionalnog takmičenja dočekati Split, dok će Mornar gostovati ekipi Budućnosti.
Košarkaši Partizana su upisali pobedu nad ekipom Dubaija u 18. kolu ABA lige rezultatom 86:76. Ipak, ovaj trijumf nije bio dovoljan crno-belima da zauzmu prvo mesto na tabeli pred Top 8 fazu.
Pitanje budućnosti evropske košarke ponovo je u fokusu zbog interesovanja NBA lige da proširi svoj uticaj na evropsko tržište. O potencijalnom projektu, koji bi mogao značajno da utiče na postojeći sistem takmičenja, govorio je i Miško Ražnatović.
Posmatrač suđenja sa liste Superlige i Prve lige Srbije, Dejan Nedić, suependovan je do daljeg od strane Disciplinske i etičke komisije Fudbalskog saveza Srbije.
Nakon eliminacije iz Lige šampiona, Napoli je sinoć u četvrtfinalu eliminisan i iz italijanskog Kupa, jer je nakon penala izgubio od Koma (7:6, 1:1 u regularnom delu).
Košarkaši Partizana su upisali pobedu nad ekipom Dubaija u 18. kolu ABA lige rezultatom 86:76. Ipak, ovaj trijumf nije bio dovoljan crno-belima da zauzmu prvo mesto na tabeli pred Top 8 fazu.
Uoči početka nove sezone ABA lige, koja prema najavama nikada nije bila jača i uzbudljivija, čelnici regionalnog takmičenja održaće Skupštinu – ovog puta u onlajn formatu.
Finalna serija ABA lige je završena trijumfom Partizana, ali za čelnike regionalnog takmičenja nema vremena za predah. Uveliko se priprema predstojeća Skupština lige, na kojoj bi trebalo da budu donete revolucionarne odluke koje će uticati na budućnost.
Dodela višegodišnjih licenci Partizanu i Crvenoj zvezdi za učešće u Evroligi otvorila je pitanje kakva je budućnost ABA lige i da li ovo regionalno takmičenje i dalje ima značaj za klubove sa prostora bivše Jugoslavije.
Crvena zvezda je imala meč u rukama, kontrolisala ritam veći deo meča i odbranom držala Makabi ispod svog proseka, ali je sve stalo u poslednji napad, gde je Džordan Nvora promašio pobedu.
U utakmici koja je po rezultatu bila ubedljiva, a po utisku još ubedljivija, Partizan je protiv Panatinaikosa (78:62) pokazao kako izgleda timska pobeda u punom značenju te reči.
Košarkaši Partizana od 20 sati i 30 minuta dočekuju ekipu Panatinaikosa u meču 27. kola Evrolige, a ovo je sve što treba da znate o predstojećem susretu u Beogradskoj areni.
Povećanom cenom satnice za održavanje električnih automobila, servisi očigledno pokušavaju nadoknaditi gubitke koji nastaju zbog nižih cena održavanja tih vozila.
Komentari 0
Pogledaj komentare Pošalji komentar