Košarka 98

24.3.2024.

18:59

Partizan oborio Studente u Podgorici

Košarkaši Partizana upisali su 18. pobedu u ABA ligi, jer su u dvorani "Morača" savladali Studentski centar rezultatom 84:78.

SC Derby/Filip Filipović

Do nove pobede u ABA ligi, crno-bele su predvodili Balša Koprivica koji je upisao 20 poena uz osam skokova, Naneli je imao 17 poena, dok je Kevin Panter utakmicu završio sa 16 poena.

Kod Studentskog centra najbolji je bio Obri Doukins sa 21. poenom.

Posle ove pobede crno-beli su došli do drugog mesta na tabeli, jer imaju isti učinak kao Budućnost, ali su u prednosti, jer su slavili u njihovom međusobnom duelu.

Upravo će u sledećem kolu Partizan igrati protiv Budućnosti u istoj hali i to će biti direktan duel za drugo mesto posle ligaškog dela ABA lige.

Dobar start utakmice košarkaša Partizana koji su sa tri dobra napada stekli uvodnu prednost. Fluidan je bio napad crno-belih i to su izabranici Željka Obradovića dobro znali da iskoriste i tako dođu do prednosti od 5:0.

Ipak taj nivo igre u napadu crno-beli nisu znali da dugo zadrže, pa su domaći polako krenuli da preuzimaju primat na utakmici.

Usledila je potom serija domaćih od 9:0, koja ih je odvela na prednost od osam poena.

Partizan je do kraja prve deonice uspeo da taj minus smanji na šest razlike, tako da je rezultatom 26:20 završena prva četvrtina.

Nastavio je Studentski centar u istom ritmu i u drugom periodu, prednost je rasla do maksimalnih 33:24, ali je onda Partizan naglo digao nivo odbrane i za tren napravio seriju od kojom je potpuno anulirao vođstvo Studentskog centra. Nisu crno-beli mogli do prednosti, ali su uhvatlili rezultatski prikljućak, tako da je na kraju prvog poluvremena na semaforu stajalo 41:38 za domaće.

Partizan je u drugo poluvreme ušao sa visokim nivoom odbrane, gde je posle minuta igre uspeo da dođe do prednosti. I u trećoj deonici se rasplamsala borba na terenu, gde je blistao Balša Koprivica koji je pogađao iz svih mogućih pozicija.

Ubrzo je centar Partizana došao do deset poena, dok je treći period završio sa 16 koševa.  Partizan je uspeo da podigne prednost do šest poena prednosti i na taj plus je održavao većim delom ove četvrtine.

Nisu domaći dozvoljavali da se Partizan dodatno odlepi, te su uglavnom poentirali preko Ivišića koga je posle preuzimanja čuvao Smit. Ali je Partizan posle tri četvrtine imao prednost od 63:58.

U poslednjem periodu meča Partizan je držao kontrolu, gde nije dozvoljavao domaćima da ugroze prednost. Dosta su crno-belima značili laki poeni Pantera i Nanelija, odličnu borbenost je pružio Alen Smailagić koji je kupio skokove u napadu i tako otvarao leke poene za svoje saigrače.

Na polovini poslednje deonice posle poena Koprivice kada je Partizan prvi put otišao na dvocifrenu razliku bilo je jasno da će pobeda biti crno-bela.

Na kraju je Studentski centar minus od 13 poena prednosti sveo na šest, ali više od toga nije mogao, tako da je Partizan boljom igrom u drugom poluvremenu na kraju zasluženo slavio u Morači sa 84:78.

18:56

40' Pobeda Partizana

Kapusta pogađa za tri, a Trifunović nije pogodio u poslednjem napadu na utakmici.

Kraj meča

18:52

39' Velika borba Koprivice

Borio se Koprivica i izborio za loptu i slobodna bacanja. On je najefikasniji na ovom meču, a pogotovo posle dva bacanja koje je pogodio za 71:84

18:49

37' Dobar prodor Pantera

Laki poeni Partizana posle prodora Pantera, domaći potom ne dolaze do poena. Srljaju sada gosti i deluje da je Partizan u dobroj poziciji na ovom meču, pogotovo posle poena Koprivice, gde je Partizan prvi put otišao na dvocifrenu prednost 69:80

18:48

36' Greše domaći

Posle faula u napadu Vasilije Baćović pravi petu ličnu grešku. Naneli siguran za dva 68:76

18:45

35' Novi dobar potez Smailagića

Pogodio je Smailagić za dva i to uz faul, tako da je Partizan došao do tri poena iz ovog napada za najveću prednost na ovom meču. 66:74

Ali na drugoj strani Drobnjak pogađa za dva uz faul. Četvrti faul je napravio Smailagić. 68:74

18:41

35' Mali problemi

Na nekoliko trenutaka je nestajalo svetlo u hali, ali nije prekid utakmice dugo trajao. Na obe strane nismo videli poene, tako da Partizan drži taj plus šest.

18:39

34' Dobar potez Smailagića

Skok u napadu Smailagića koji je onda uposlio Pantera, a kapiten Partizana je sa poludistance bio precizan tako da Partizana sada ponovo ima maksimalnih šest poena prednosti 65:71

18:36

33' Nesportska

Nesportsku ličnu grešku je dobio Alen Smailagić, potom su domaći imali dva slobodna bacanja koje su iskoristili i onda je ponovo posle faula stali na liniju penala i tu bili precizni oba puta, tako da su minus sveli na samo dva poena. 65:67.

Naneli dolazi do poena posle prodora. 65:69-

18:31

32' Faul nad Panterom

Fauliran je kapiten Partizana na prodoru, u novom napadu Naneli nije pogodio otvorenu trojku.

18:28

31' Elegantno Naneli

Lepo je završio akciju Partizana Džejms Naneli, potom Bogavac pogađa za tri. Panter za dva 61:67

18:27

18:20

30' Sjajni Koprivica

Novi dobar potez Balše Koprivice, koji je došao do skoka u napadu posle promašaja Pantera za tri. Pogodio je Balša oba bacanja, koji je došao do 16 poena.

Ivišić je potom dobio dva bacanja, sada Studentski centar dobro koristi podatak da posle preuzimanja Smit čuva Ivišića i preko viskog centra domaći pokušavaju da dođu do lakih poena.

Smit nabacio Smailagiću za nove poene. 58:63

18:19

28' Trojka kapitena

Kakva trojka Kevina Pantera i to preko Ivišića na isteku napada, vraća trojku Doukins. Nije Partizan došao do poena, a domači preko Ivišića dolaze do novih poena. 56:57

18:15

27' Faul Koprivici

Problem za Partizan je treća lična greška Koprivice, Baćović je potom pogodio jedno bacanje. Lopa lopta Ponitke ka Smirtu, Partizan gubi loptu.

18:14

26' Šta radi Koprivica

Novi poeni Koprivice, raste prednost Partizana. Potom domaći dolaze do poena posle zakucavanja.

18:12

25' Naneli cepa mrežicu

Sam je bio Naneli na šutu za tri, dobio je loptu u pravo vreme i pogodio za tri poena, raste prednost crno-belih sada je 46:52

18:11

24' Ponovo Koprivica

Novi dobar napad Partizana, koji je rešio Balša Koprivica, raste prednost crno-belih. Doukins sada nije pogodio za dva. A Balša još jednom pogađa za dva i već je sakupio deset poena 44:49

18:09

23' Tehnička

Obri Doukins je uspeo da upiše dva poena, ali će dobiti tehničku zbog ispužene noge posle šuta. Potom je Partizan došao do poena sa linije penala, Koprivica sa leve strane terena sa dosta osećaja pogađa za dva za novu prednsot crno-belih. 44:45

18:05

22' Faul Nanelija

Nije Partizan poentira, a na drugoj stranie je Naneli napravio drugi faul, uspeo je Ivišić da doše do skoka u napadu i faula posle kojeg je stao na liniju penala. 42:42

17:53

21' Brani se Partizan

Dobrom odbanom je Partizan krenuo u drugom poluvremenu, a Naneli pogoađa za dva, dobra reakcija u odbrani i onda zakucavanje Koprivice za prvu prednost crno-belih još od prve četvrtine. 41:42

17:52

17:47

20' Promašaji

Upao je Partizan u seriju promašaja, prvo Doužer pa onda Naneli, da bi to prekinuo Kevin Panter pogotkom za dva na 27 sekundi do kraja. Pogodio je Panter i dodatno bacanje.

U poslednjem napadu u prvom poluvremenu Obri Doukins je zakucao, tako da Studentski centar na poluvreme ide sa tri poena prednosti 41:38

17:44

18' Smailagić izjednačuje

Poeni Alena Smailagića za novo izjednačenje, potom slede dva dobra napada Studentskog centra za prednost domaćih od četiri poena prednsoti 39:35

17:41

17' Partizan nije poveo

Prekinuo je Ivišić seriju Partizana od 9:0. Pre toga Ponitka nije iskoristio to što je bio ispod koša, a onda je u kontri posle alej-upa centar domaćih došao do poena i tako vratio svoj tim u vođstvo. 35:33

17:39

16' Vraća se Partizan

Jaka odbrana Partizana i crno-beli su uspeli da istope prednost Studentskog centra, sada je Ponjitka posle poena Nanelija došao do poena i tako izjednačio rezultat. 33:33

17:34

15' Kakva odbrana Partizana

17:32

14' Serija poena Partizana

Posle tajm-auta Partizana, crno-beli su ušli u seriju poena, prvo preko Smailagića, a onda i preko Doužera, crno-beli su smanjili prednost Studentskog centra na pet poena 33:28.

17:29

13' Lep potez Baćovića

Sjajno je Vasilije Baćović položio loptu na drugi obruč i posle ovih poena Željko Obradović traži i drugi tajm-aut na ovom meču. 33:24

17:27

12' Agresivni domaći

Umalo da opet Jaramaz izgubi loptu, potom Ognjen nije pogodio za tri, ali se za loptu izborio Alen Smailagić, koji je iznudio faul Baćovića. Nije na kraju Partizan poentirao iz ovog napada. 31:24

17:23

11' Trojka Bogavca

Krenula je druga četvrtina trojkom Bogavca.

Naneli iz okreta pogađa za dva 29:22

Jaramaz pravi prekršaj nad Mirkovićem, brza kontra Jaramaza koji je pogodio za dva 29:24.

17:18

10' Vode domaći

Faul Džejmsa Nanelija, koji je poslao Mirkovića na liniju slobodnih bacanja, oba puta je bio precizan. Jaramaz gubi lotu, Bogavac ne može da pogodi ispod koša, dok je potom dosuđena mrtva lopta za koju će skakati Smailagić i Bogavac.

Kaminski je uspeo da četiri sekunde pre kraja prve deonice izbori faul, tako da je stao na liniju penala, gde je bio oba puta precizan, 26:20

17:16

9' Studentski centar dobar u napadu

Drežnjak lako prolazi do koša , Panter iz teške pozicije pogađa za dva.

Nije prošao alej-up Baćovića i Drežnjaka, potom domaći izlaze iz bonusa. 24:18

17:14

8' Raste prednost domaćih

Sada je ponovo Borna Kapusta napravio problem u napadu Partizana, dobar pas ka Baćoviću koji je podogio za dva uz faul. i posle dodatnog bacanja koji je pogodio, domaći su na osam poena prednosti 22:14

17:12

7' Partizan u problemu

Rastrčali su se domaći, stali su u napadu, to su domaći iskoristili i sada Studentski centar ima prednost od pet poena prednosti, Obradović traži tajm-aut.

17:07

5' Doukins za tri

Nije pogodio Trifunović, ali zato jeste Doukins za tri za novu prednost domaćih. Trenutno se igra u visookom ritmu. Sjajno je Danilo Anđušić nadmudrio svog čuvara, gde je iznudio kontakt i uz to je pogodio za dva. Košarkaš Partizana je pogom dodatno bacanje.

17:04

4' Agresivan Hadžibegović

Fauliran je košarkaš Studentskog centra, koji će imati tri slobodna bacanja. i bio je precizan dva puta. I sada su domaćini prvi put u prednosti, ali samo za kratko jer je Doužer prvi put pogodio za tri. 10:12

17:02

2' Dobar ritam

U dobrom ritmu je Parizan krenuo u ovaj meč. Crno-beli su došli do novih poena, dok Obri Doukins je bio precizan za tri i tako smanjuje prednost crno-belih na samo poen prednosti, dok na drugoj strani odgovara Uroš Trifunović 6:9.

17:00

17:00

1' Start utakmice

Krenuli smo sa snažnim zakucavanjem Bruna Kabokla. SC Derbi nije iskoristio prvi napad, dok Partizan i drugi napad koristi, sada je Doužer izbacio pas ka Anđušiću koji je pogodio za tri iz desnog kornera. 5:0

16:32

Za drugo mesto

Crno-beli bi pobedom u Podgorici skočili na drugo mesto, jer je u ovom kolu Budućnost izgubila na svom terenu od FMP.

16:13

Neugodna tradicija

Partizan se dosta mučio na gostovanju ekipi Studentskog centra. Na poslenjem duelu su slavili domaći, koji su u finalu ABA Superkupa.

Crno-beli nikada lako nisu slavili u Podgorici. Kako će biti ovoga puta videćemo od 17 časova.

15:31

Tabela ABA lige

15:30

Željko Obradović, trener Partizana

Ritam utakmica se nastavlja, na redu je ABA liga. Menjamo čip kao i uvek, uz maksimalno poštovanje prema Studentskom centru. O njima se sve zna, u pitanju je ekipa koja zaista igra veoma dobro, napravili su podvig osvajanjem Kupa Crne Gore i zaslužuju maksimalno poštovanje.

15:29

15:26

Dejan Jakara, trener SC

Vrlo bitna utakmica za nas, ali takođe i za Partizan. Gledajući naše preostale tri utakmice u ABA ligi neko bi rekao da smo već otpisani. Međutim, mi se nećemo predati dok god imamo šanše za plej-of. Svi znamo ko je Partizan i da su oni jedni od favorita za naslov prvaka ABA lige. Veoma je teško igrati protiv njih jer se odlično kreću bez lopte, u napadu imaju vrhunski spejsing i ako napraviš grešku u odbrani jako brzo te kazne. Partizan je jedna od boljih ako ne najbolja šuterska ekipa u Evroligi i naravno taj talenat kad sklopiš sa trenerom Obradovićem dobiješ najbolji napad. Moramo da se borimo za svaku loptu ako želimo da iznenadimo. Ne smemo njima pustiti lagane poene iz tranzicije i svaki defanzivni skok mora biti kao da je skok za pobedu.

15:25

15:18

Dobro došli u LIVE BLOG B92. sport

Pred nama je meč košarkaša Partizana, koji kao gosti igraju protiv Studentskog centra u Podgorici.

Sve dešavanja iz "Moraće" biće ispraćena na našem sajtu.