Plavšić je protiv ekipe iz Aleksandrovca proveo najduže na terenu ove sezone, odigrao je 11 minuta i najblaže rečeno, nije oduševio. Za vreme provedeno na parketu u statističke kolone upisao je jedan poen (0/2 za dva, 1/4 za jedan), dva skoka, jednu asistenciju, jednu ukradenu i čak pet izgubljenih lopti.
Zbirno, u tri utakmice ABA lige ove sezone igrao je 9,7 minuta i beležio jedan poen i dva skoka u proseku po utakmici. U Evroligi Sferopulos mu je dao dva i po minuta protiv Pariza i Plavšić je i u tom meču upisao jedan poen.
Dakle, na sve četiri utakmice na kojima je igrao ove sezone Plavšić je beležio identičan učinak - jedan poen.
Zaista nesvakidašnji poenterski bilans.
Starsport
U Megi je to bila savim druga priča, neki drugi Plavšić, sa više minuta, više slobode i bez previše opterećenja, otuda je i njegov nesumnjiv dar za košarku više dolazio do izražaja.
U jačoj konkurenciji, sa većom odgovornošču u igri došle su i poteškoće za ovog centra koji je doveden da bude "bekap" opcija za Džoela Bolomboja, ali sa njim na terenu Zvezda i nema baš mnogo koristi.
U nekom trenutku nedostatak prave rezervne centarske opcije može postati problem za Zvezdu, sezona je duga, a Bolomboj će neminovno imati padove, pre svega fizičke, i potreban je neko ko bi ga bolje rasteretio na dva fronta.
Mitrović nije sporan, ali za borbu sa evroligaškim gorostasima Zvezdi je jednostavno potrebna upotrebljivija rezervna "petica" kako bi igra u reketu što manje trpela.
Plavšić do sada nije pokazao da je igrač za ovakvu vrstu izazova.
Sezona je tek počela i prerano je proglasiti ga za promašaj iako sve što je dosad pokazao ne navodi na bilo koji drugi zaključak o njegovoj ulozi u timu.
Generalni sekretar Rukometnog saveza Srbije Ivan Milivojević kaže da je Međunarodna rukometna federacija (IHF) priznala grešku sudija na meču između naše selekcije i Farskih Ostrva.
Košarkaška reprezentacija Srbije savladala je Bosnu i Hercegovinu u Sarajevu rezultatom 74:72 u utakmici drugog kola grupe C kvalifikacija za plasman na Svetsko prvenstvo 2027. godine.
Utakmica Partizana i Bajerna u Evroligi ostaće upamćena kao jedan od najneobičnijih mečeva koji su se ikada odigrali u beogradskom hramu košarke – a možda i mnogo šire.
I u osmini finala Kupa Srbije nije bio kraj iznenađenjima. Motivisano su delovali klubovi iz Prve lige Srbije, te su pred njima na kolena padali superligaši.
Jedna od najboljih košarkašica Evrope svih vremana i reprezentativka Jugoslavije Razija Mujanović najavila je meč BiH i Srbije u kvalifikacijama za SP 2027.
Toyota je konačno otkrila svoj novi V8 superautomobil, koji bi trebalo da se pojavi u prodaji za oko dve godine kao moćan rival modelima Mercedes-AMG GT i Aston Martin Vantage.
Start-stop sistem u automobilima postao je standard u poslednjoj deceniji, naročito kod vozila sa manjom potrošnjom goriva i strožim ekološkim normama. Koliko je zapravo koristan?
Ekstremni luksuz izgleda da prkosi svim svetskim krizama - Bugatti je već rasprodao sve planirane primerke Tourbillon modela vrednog čak 3,8 miliona evra.
Dvotaktni motori pružaju znatno veću specifičnu snagu od četvorotaktnih, a uz to su lakši i mnogo jednostavniji. Zbog svega ovoga, General Motors planira da ih vrati u život.
Komentari 126
Pogledaj komentare Pošalji komentar