Crno-beli su na otvaranju ubedljivo slavili protiv čačanskog Borca (96:66), dok je novajlija u regionalnom takmičenju upisao drugi poraz, pošto je prethodno izgubio od Studentskog centra (84:76).
Ekipi Željka Obradovića propisno se namučila i oznojila u Dudovoj šumi i na prav način se zagrejala za za nastup u Evroligi, koji počinju 3. oktobra gostovanjem Baskoniji.
Crno-beli su imali ozbiljan zadatak u Subotici, gde ih je domaći Spartak prilično namučio, imao je kontrolu meča sve do treće deonice.
ABA/Dragana Stjepanović
Tada su Balša Korpivica i Ife Lundberg povukli crno-bele, kreirali seriju od 9:0, kojom se Partizan vratio, a tačku na ovaj meč stavili su Isak Bonga i Tajrik Džons, koji su trojkama rešili pitanje pobednika.
Velika pomoć u tome bio im je i Sterling Braun, koji je sa 21 poenom završio susret kao najefikasniji.
Karlik Džons je dodao 15 poena, Isak Bonga 13, a Balša Koprivica 11.
Kod domaćih, najbolji je bio Dušan Miletić sa 16 poena, koji je u prvom poluvremnu zadao najviše muke bivšem klubu.
Odlična pdorška bio mu je Rasir Bolton, koji je ubacio 15, a Luka Cerovina 12 koševa.
Spartak je bolje počeo utakmicu, tokom prve četvrtine imao je pet poena prednosti. Crno-beli su u nastavku zaigrali bolje i preokrenuli na 30:27, posle toga se igralo koš za koš, a domaći su na poluvreme otišli uz prednost 44:41.
ABA/Dragana Stjepanović
U drugom poluvremenu razigrali su se Miletić i Gordić pa je Spartak stekao i devet razlike, 50:41.
Partizan je uzvratio poenima Lundberga, Brauna i Koprivice i izjednačio na 50:50. Trojkom Brauna iz kontranapada, posle blokade Koprivice na drugoj strani, crno-beli su poveli 55:52, a košem Koprivice stekli su pet razlike.
Spartak se vratio i preko Mateja Rudana i Bolotna izjednačio na 59:59 na kraju treće deonice.
Domaći su poveli 63:61 na početku četvrte četvrtine, a zatim je dve uzastopne trojke postigao Bonga. Miletić i Devon Denijels su uzvratili, ali su crno-beli ponovo trojkama Džonsa i Bonge poveli 75:68.
Beogradska ekipa je čuvala prednost, Spartak je zapretio kada je trojku postigao Cerovina (76:82), ali je kapiten Partizana Vanja Marinković odmah vratio trojku za novih devet poena prednosti, čime je obezbedio pobedu.
Košarkaši Partizana će 6. oktobra u narednom kolu ABA lige dočekati Cibonu, dok će Spartak dan ranije gostovati Krki.
Sva dešavanja iz Subotice mogli ste pratiti u LIVE BLOG-u B92.sport:
Završeno
16:00
Semafor
25:24, 19:17, 15:18, 21:30
SPA
PAR
80
:
89
21:45
To bi bilo sve
Toliko o dešvanjima iz Subotice.
Ostanite uz B92.sport.
21:45
Jovanović: Pribojavali smo se Partizana
Mi smo se sigurno pribojavali ovog meča iz dva razloga, prvo zbog kvaliteta Partizana, koji je evroligaški, što sam napomenuo pred utakmicu, a drugi je što ne igramo u prepoznatljivom nivou. Mi smo posle te dve povrede koje su bile na uvodu u sezonu, koje su nas poremetile posle te predsezone, nekako je sve to iščezlo... To je možda najvažniji razlog. Atmosfera, protivnik, ljudi koji su došli da gledaju Spartak i Partizan su učinili svoje. Igrali smo jako dobru košarku, što protiv Partizana, znamo kakav je to tim, nije nimalo lako. Utakmice protiv ovakvih utakmica se lome u detaljima, pogotovo ta treća četvrtina, mi smo primili nepažnjom neke poene, posle kada smo na tim šutevima bili agresivni, oni su to davali.
21:16
Obradović: Zbog toga smo pobedili
"Hvala svima gostoprimstvu u Subotici, bila je lepa atmosfera u hali. Čestitam ekipi Spartaka na odličnoj pripremi meča i odličnoj utakmici. Imali smo problema u prvom delu i trećoj četvrtfini pokušali smo da odregaujemo na poluvremnu, da promenimo odbranu i mislim da smo u tome uspeli. Spartaku želim sve najbolje, mom kolegi koji odlično vodi tim, odigrali su izvanrednu utakmicu. Mi smo dobili zato što smo promeni odbranu i što smo konačno pogodili otvorene šuteve u drugom poluvremenu. Čestitke mojim igračima za važnu pobedu. Mnogima će ovde biti teško, Spartak je napravio konkurentnu ekipu", rekao je Obradović.
Crvena zvezda je eliminisana iz kvalifikacija za Ligu šampiona. Crveno-beli su u revanšu poraženi od Hapoela iz Ber Ševe sa 2:0, pa je izraelski tim posle dve utakmice slavio ukupnim rezultatom 3:0.
Dušan Vlahović je ovog leta napravio veliki transfer i karijeru nastavlja u Turskoj, a Bešiktaš je odmah nakon njegovog predstavljanja objavio i finansijske detalje saradnje sa srpskim napadačem.
Crvena zvezda je eliminisana iz kvalifikacija za Ligu šampiona. Crveno-beli su u revanšu poraženi od Hapoela iz Ber Ševe sa 2:0, pa je izraelski tim posle dve utakmice slavio ukupnim rezultatom 3:0.
Jovanović je potom postavio pitanje odgovornosti domaćih stručnjaka i razloga zbog kojih srpski treneri nisu uspeli da zadrže kontinuitet na klupama Partizana i Crvene zvezde.
Partizan je sezonu 2025/26 završio bez osvojenog trofeja. Od šokantnog odlaska Željka Obradovića u novembru, preko uspona i padova tokom godine, do poraza od Dubaija u finalu ABA lige – analiza sezone crno-belih.
Ozbiljan klub, koji u poslednjih 10-15 godina ima kontinuitet igranja najvećih takmičenja. Ovu sezonu nisu počeli baš najsjajnije, sa tek dva boda u prva tri kola češkog prvenstva.
Drugi mandat u voljenom klubu Dejan Stanković završio je sa 24 pobede, tri remija i pet poraza. Kao glavni trener radio je još u Sampdoriji, Ferencvarošu i moskovskom Spartaku.
Možemo ovako unedogled i sada je kasno, bar za Ligu šampiona. Ostaje borba za Ligu Evrope. Nimalo lak protivnik, Viktorija Plzenj, u Beograd stiže već narednog četvrtka.
Službe hitne pomoći u Evropskoj uniji upozoravaju da bi novi obavezni bezbednosni sistemi u vozilima mogli da predstavljaju ozbiljan problem tokom njihovih intervencija.
Porsche će tokom 2026. i 2027. godine svoje emisije CO2 u Evropi obračunavati zajedno sa kineskim proizvođačem automobila Xpeng, umesto sa Volkswagen grupom.
U zoni Pančevačkog mosta je pojačana kontrola saobraćaja jer se ne poštuje zabrana kretanja vozila ukupne mase veće od 12 tona, saopšteno je danas iz Puteva Srbije.
Tesla je objavila opoziv za više od 20.000 vozila u SAD zbog problema sa farovima koji bi mogao da smanji vidljivost vozača, ali i zaslepi druge učesnike u saobraćaju.
Komentari 150
Pogledaj komentare Pošalji komentar