Nova vest
Logo
Košarka 0

19.9.2025.

20:00

Gegić pred potpisom za ABA klub

Košarkaški reprezentativac Bosne i Hercegovine Amar Gegić u narednoj sezoni će, kako stvari stoje, igrati za Split.

Izvor:B92.Sport

Autor:B92.sport

B92.sport
Gegić pred potpisom za ABA klub
ABA liga/KK Cibona/Ivana Dergez

Iako su mnogi navijači Bosne priželjkivali Gegića u sarajevskom klubu, od naredne sezone novom članu ABA družine, to se ipak neće desiti.

Naime, kako javljaju hrvatske Sportske novosti, 27-godišnji Gegić bi uskoro trebalo da postane novi košarkaš Splita.

Gegić je prethodnu sezonu igrao za Zadar, i to veoma dobro, no nakon teške povrede početkom godine ranije je završio sezonu i sporazumno napustio klub.

Nakon što se u potpunosti oporavio, na Evrobasketu je u dresu reprezentacije BiH u proseku po meču beležio osam poena, tri skoka i tri asistencije a njegovim dobrim igrama su, očito, bili zadovoljni u Splitu, te su se zainteresovali za saradnju.

S obzirom na to da ABA liga počinje 3. oktobra, očekuje se da Gegić potpiše ugovor u narednih nekoliko dana sa Splićanima.

Podeli:

loader

Komentari 0

Podeli:

Euroleague

Evroliga kaznila Makabi

Disciplinska komisija košarkaške Evrolige novčano je kaznila Makabi iz Tel Aviva sa 10.000 evra zbog incidenata navijača tokom meča 17. kola protiv Valensije, saopšteno je na zvaničnom sajtu takmičenja.

Tanjug

13:28

15 min

U fokusu

Vidi sve
Latest Novo Sport Sport b92 Video Video Menu Menu