Nova vest
Logo
Košarka 0

21.4.2024.

10:20

Mega spremila metlu za "Stožice"

Košarkaši Mege od 20 sati igraju u Ljubljani protiv Cedevite Olimpije drugi meč četvrtfinala plej-ofa ABA lige.

Autor:B92.sport

B92.sport
Mega spremila metlu za "Stožice"
Pedja Milosavljevic / STARSPORT

Izabranici Marka Baraća u Hali sportova Ranko Žeravica savladali Cedevitu Olimpiju, uz rekordnih 119 postignutih poena.

Sada je na programu revanš u Ljubljani, gde bi se u slučaju trijumfa u "Stožicamam" plasirali u polufinale.

Trener Mege Marko Barać izneo je očekivanja pred drugi susret četvrtfinalne serije sa slovenačkim šampionom.

"Očekuje nas drugačija utakmica, ali pristup mora da bude isti. Imaćemo protiv sebe veoma motivisanu ekipu. Uz određene korekcije, potrebno nam je mnogo energije i fokusa kako bismo došli u priliku da pobedimo i završimo seriju", rekao je Barać.

Kapiten Uroš Plavšić se nada da bi Mega mogla da završi posao na gostovanju.

"Spremni putujemo u Ljubljanu. Ne treba previše pričati o kvalitetu ekipe protiv koje igramo koja ima dosta dobrih i iskusnih igrača. Na nama je da damo sve od sebe i budemo maksimalno fokusirani svih 40 minuta. Izuzetno smo motivisani, nadamo se pozitivnom ishodu i plasmanu u polufinale plej-ofa", dodao je Plavšić.

Mega  je zaključno sa trijumfom na startu plej-ofa dobila tri od četiri duela sa Ljubljančanima ove sezone.

U slučaju četvrte pobede, plasiraće se u polufinale doigravanja, ali ukoliko bude potrebe za majstoricom, odigraće se u subotu, 27. aprila, u Hali sportova Ranko Žeravica.

Podeli:

loader

Komentari 0

Podeli:

U fokusu

Vidi sve
Aktuelno

Kina zahteva

Proizvođači čipova iz Kine će morati da koriste najmanje 50 odsto domaće opreme.

Tanjug

18:49

24 min

Aktuelno

Da li HDMI kablovi mogu da se pokvare?

Kratak odgovor na pitanje iz naslova glasi: da, HDMI kablovi mogu i te kako da se pokvare tokom vremena. Ako prepoznate simptome na vreme, uštedećete sate bespotrebnog traženja kvara.

BGR

12:54

6 h

Latest Novo Sport Sport b92 Video Video Menu Menu