Vodila se velika broba u "Pioniru", imao je Kodi Miler-Mekintajer šansu da presudi podgoričkoj ekipi sa penala na sekunudu pre kraja, ali je izborio samo produžetak.
Budućnost je kontrolisala igru gotov čitav meč, Zvezda je prvo vođstvo stekla tek u 42. minutu, ali je na kraju pala posle sjajne završnice Mekinlija Rajta, koji je u produžetku postigao 10 poena.
Kod Zvezde se istakao Filip Petrušev sa 17 poena i četiri skoka, pratio ga je Kodi Miler-Mekintajer sa 16 poena, dva skoka i četiri asistencije.
Dvocifreni su bili još Džoel Bolomboj sa 12 poena, pet skokova i četiri asistencije, kao i Nikola Kalinić sa 11 poena, pet skokova i četiri asistencije.
Kod Budućnosti se istakao upravo Rajt sa 19 poena, tri skoka i šest asistencija, pratio ga je Rašid Sulajmon sa 17 poena i tri skoka.
Dvocifren je bio i Nikola Tanasković sa 16 poena, sedam skokova i dve asistencije, kao i Jogi Ferel sa 13 poena.
Sofascore
Budućnost je bolje otvorila meč, tek posle dva i po minuta došla je do poena kada je Kodi Miler-Mekintajer pogodio za tri poena, potom je pogodio još jednu za izjednačenje (6:6).
Izjednačena borba se vodila do šestog minuta, a onda je Budućnost napravila seriju 9:0. Zvezda je tek posle četiri minuta došla do novih poena, pošto je Davidovac pogodio trojku u završnici prve četvrtine (11:19).
Počelo je dobro za Zvezdu u drugoj četvrtini, Jago je pogodio dva puta, a onda i Teodosić za tri poena za -4 (18:22).
Crveno-beli su dobro igrali u drugoj četvrtini koju su i dobili sa 25:23 i smanjili zaostatak na -6 (36:42).
Zvezda se dobro držalai u trećoj četvrtini, dominirao je Filip Petrušev za kojeg nisu imali rešenja, prišla je na pola poseda zaostatka u završnici, ali je Megi sa dve trojke vratio prednost sa poluvremena – 57:63.
Đorđe Kostić/KK Crvena zvezda
Usledila je poslednja četvrtina, gde je Budućnost došla i do dvocifrene prednosti sredinom poslednje četvrtine (68:78), a onda je usledila serija Zvezde.
Crveno-beli su sa 12:2 serijom u poslednja četiri minuta izborili produžetak. Mogla je da bude i pobeda, ali je Kodi promašio penal za pobedu – 80:80.
Usledio je produžetak, gde se prva dva minuta igralo poen za poenom, a onda je Mekinli Rajt napravio seriju zajedno sa Rašidom Sulajmonom i doneo pobedu Budućnosti – 96:87.
Crveno-beli se nalaze na trećem mestu ABA lige sa 16 pobeda i četiri poraza, dok je Budućnost druga sa skorom 18-2, koliko ima i prvoplasirani Partizan.
Nekadašnji švedski reprezentativac Zlatan Ibrahimović pohvalio je nastupe Maroka na Svetskom prvenstvu i ocenio da afrički tim više ne može da se smatra autsajderom na velikoj sceni.
Džordan Nvora odigrao je sezonu za pamćenje u dresu Crvene zvezde i potvrdio status jednog od najefikasnijih košarkaša u Evroligi, što je odmah privuklo pažnju brojnih klubova širom Evrope i šire.
Golman Kurasaa Eloj Rum odigrao je jednu od najboljih utakmica u istoriji Svetskih prvenstava i sa 15 odbrana doneo svojoj zemlji prvi bod na Mundijalu.
Kurasao je osvojio prvi bod u istoriji na Svetskom prvenstvu, pošto je u Kanzasu odigrao 0:0 protiv Ekvadora, a junak meča bio je golman Eloj Rum sa čak 15 odbrana.
Prvo poluvreme duela drugog kola Grupe E donelo je iznenađenje, a zadovoljnija na odmor odlazi selekcija Obale Slonovače, koja protiv Nemačke vodi sa 1:0 zahvaljujući pogotku Franka Kesija.
Fudbalska reprezentacija Nemačke je silovito otvorila Mundijal pošto je u Hjustonu ubedljivo savladala selekciju Kurasaoa rezultatom 7:1 (3:1) u prvom kolu grupe E.
KK Crvena zvezda suočava se sa ozbiljnim kadrovskim problemima pred početak četvrtfinalne serije plej-ofa ABA lige, pošto trener Saša Obradović neće moći da računa na nekoliko važnih igrača.
Košarkaš Crvene zvezde Kodi Miler-Mekintajer najkorisniji je igrač drugog kola TOP 8 faze ABA lige, saopšteno je na zvaničnom sajtu regionalnog takmičenja.
Golman Kurasaa Eloj Rum odigrao je jednu od najboljih utakmica u istoriji Svetskih prvenstava i sa 15 odbrana doneo svojoj zemlji prvi bod na Mundijalu.
Kurasao je osvojio prvi bod u istoriji na Svetskom prvenstvu, pošto je u Kanzasu odigrao 0:0 protiv Ekvadora, a junak meča bio je golman Eloj Rum sa čak 15 odbrana.
Ako je suditi po uvodnih 90 minuta za većinu reprezentacija, pred nama je Svetsko prvenstvo koje bi moglo da ostane upamćeno kao jedno od najdramatičnijih i najneizvesnijih u istoriji.
Aleksa Amanović sa dosta uspeha godinama nastupa u Kazahstanu, a posle skoro polovine sezone se nalazi na dobrom putu da sa Ordabasijem skine Kairat sa trona.
Partizan je sezonu 2025/26 završio bez osvojenog trofeja. Od šokantnog odlaska Željka Obradovića u novembru, preko uspona i padova tokom godine, do poraza od Dubaija u finalu ABA lige – analiza sezone crno-belih.
Četvrta utakmica finala ABA lige donosi duel Partizana i Dubaija u Beogradu. Dubai vodi 2:1 u seriji, a crno-beli pred svojim navijačima traže pobedu i izjednačenje u borbi za titulu.
Povod za ovu odluku bile su teške saobraćajne nesreće sa smrtnim ishodom. Novi sistem koristiće termalne senzore postavljene na prilazima auto-putevima.
Federalni istražni biro (FBI) prikazao je repliku grada površine oko 2.040 kvadratnih metara u svom kampusu u Hantsvilu, u Alabami, koju je izgradio kako bi obučavao organe reda da simuliraju i istražuju sajber napade iz stvarnog sveta.
Komentari 390
Pogledaj komentare Pošalji komentar