Košarka 21

Četvrtak, 21.10.2021.

22:55

Đorđevićev Fener vodio do finiša, pa pao uz zvuk sirene

Košarkaši Real Madrida pobedili su posle drame Fenerbahče 70:69 u 5. kolu Evrolige.

Ðorðeviæev Fener vodio do finiša, pa pao uz zvuk sirene IMAGE SOURCE
IMAGE DESCRIPTION

21 Komentari

Sortiraj po:

Demar Derozan

pre 2 godine

Sudijska pomoc nije potrebna Realu, bilo je ocigledno sta sudije rade u zadnjih par minuta. Fener je zasluzio pobedu, ali vratice im se negde drugde.

SrbEUin

Isto potpuno kao protiv PAO u Atini. Nameran tamo Gudure a sada Mamutoglua u poslednjem minutu, za minijaturan faul. Čak na istoj poziciji. Po pravilima jeste, nisu išli na loptu, već na igrača, ali kao da su sudije jedva čekale tako nešto. Plus tehničke u oba slučaja. Oba meča izgubljena na čistu glupost igrača.
Loše organizovan napad za pobedu, blokiran ulaz Nanda i isiljen šut za 3 umesto lagano iz reketa na koš-faul Veselog.

ipak

Kakva kradja!
Koji obraz imaju igraci reala kada mogu da stanu iza ovakvih pobeda.
Znam dosta Spanaca i svi su jako fini i posteni ljudi ali kada je sport u pitanju prezirem sve sto dolazi iz Spanije, lopove iz reala posebno.

celinc

Sale je bio veliki igrac da zadnjim napadom resi utakmicu,kao trener svaki zadnji napad gubitnicki,Real u zadnjem napadu na kraju prvr cetvrtine,prvog poluvremena i trece cetvrtine zabija trojku,jer trener taj zadnji napad brani bez faula,totalni takticki promasaj,mesto da se pravi brzi faul,saljes protivnika na liniju slobodnih bacanja,pa onda tvoja ekipa ima zadnji napad,ali covek tvrdoglavo onako sablonski gura i u zadnjoj sekundi prima trojku i to tri puta,Polonaru zakucao na klupu,a ekipa mu nije u stanju zabiti kos iz tri napada,a tek kaubojska odbrana,Realovi vanjski igraci non-stop sami na trojci,da su pogodili samo svaki treci sut davno bi utakmica bila resena,jest da su sudije kad je bilo tesko gurali Real,ali je Sale tako takticki lose amaterski gresio u presudnim momentima,ekipa mu nema discipline,u napadu se solira i srlja,u odbrani jos i gore,bez skoka,udvajanje sporo,pokrivanje vanjskog suta na nivou kadeta,tako da je pravo cudo kako su stigli na jednu loptu za pobedu

Re

Kraljevski klub je, uz nekoliko čudnih sudijskih odluka koja su razbesnele Đorđevića, preokrenuo na 30 sekundi pre kraja preko Fabijena Kozera i Vensana Poarijea sa penala.

Ključni pasus. Poslednja 3 minuta sudije su napravile cirkus.

Rafa30

Klasika.. Igro na Fener po velikoj kofi..
Vode 11 razlike i kad su na pocetku 3.cetvrtine bili u ranom bonusu uz 5 faulova Reala a nijedan Fenera, kad to nisu kapitalizirali, znao sam da ce bit ruganje..
Onaj da je imao 5 lopti zaredom iz kuta, ne bi nijednu dao..
To tako mora bit i nema tu price..

sovin huk

Treneri imaju čelendž, i umesto na neku odluku sudija da ga traži i tako i ako nije u pravu smiri i sebe i igrače i sudije , on gubi živce i unosi nervozu u igrače.

Pall Mall

Nije pao Fener sudije su kumovale preokretu u finišu na celu sa Javorom. Ko je gledao zna o čemu pričam. Fener je vodio konstantno tokom meča onda na minut ipo pre kraja svira se namerna lična Mahmutoglu za nista. Trideset sekundi kasnije svira se Djordjevicu tehnička sve bacanja za Real. A kljuc svega Huertel gazi igrača Fenera 20 sekundi do kraja i gubi loptu Javor svira faul igracu Fenera. Cirkus od suđenja Velika pljačka Fenera. Retko viđena.

lupa

(celinc, 21. oktobar 2021 23:28)

Da li si ti normalan???
Da praviš nameran faul i šalješ protivnika na liniju slobodnih bacanja na kraju prve, druge i treće četvrtine samo da bi imao poslednji napad u tim četvrtinama???
Poeni sa slobodnih bacanja su gotovo sigurni poeni, a može se reći da je veća šansa da se odbraniš nego da primiš koš, a pogotovo trojku.
Nijedan trener neće tražiti da se pravi faul na kraju neke od prve tri četvrtine ako to protivniku daje slobodna bacanja i to iz razloga da bi imali poslednji napad u tim četvrtinama. Tražiće da se napravi faul samo ako imaju još "malih" faulova, odnosno da nece poslati protivnika na liniju bacanja.