3 Komentari

Sortiraj po:

Dule

pre 18 godina

Lep tekst, romatnicno-nostalgican, rekao bih. Posto sam ja generacijski tu negde i moja secanja na pomenute dogadjaje su slicna. Hteo bih da upitam da li je Moka na tom Prvenstvu 75 u Beogradu dao kos preko glave. Ako se neko seca nek me podseti. Mislim da je bilo protiv Spanaca ali moguce da glesim (ne zamerite, bio sam mali). Ni ja naravno ne zameram autoru sto se ne seca da li je na BAPS-u Ristic bio u finalu (a jeste), sto nije spomenuo Slobodana kacara koji je osvojio bronzu tada - a dve godine kasnije zlato na Olimpijadi, i sto misli da je legendarni Vujke izgubio borbu na poene, a nije jer je predao Stivensonu posle jednog udarca u pleskus.
Jedino moram priznati da sam ocekivao ipak malo vise detalja o PE u basketu u Beogradu 1975.

mcvc

Srebrne medalje na BAPS-u 1978 su osvojili Sacirovic, Ristic, Bogujevci, Perunovic, Tadija Kacar i Vujkovic, dok je Slobodan Kacar osvoji bronzanu medalju. Ace Rusevski je eliminisan u kvalifikacijama zbog prekida usled povrede arkade u duelu sa buducim svetskim prvakom Andehom Davidsonom iz Nigerije iako je do tog momenta bio bolji u borbi.