Košarka 10

Ponedeljak, 17.02.2020.

11:30

Preminuo jedan od heroja minhenske tragedije

Nekadašnji golman Mančester junajteda, jedan od heroja minhenske tragedije, Hari Greg preminuo je u 87. godini.

Preminuo jedan od heroja minhenske tragedije IMAGE SOURCE
IMAGE DESCRIPTION

10 Komentari

Sortiraj po:

Baticca

pre 4 godine

Pogledati pricu o minhenskoj nesreci ,spasavanju prezivelih medju kojima je trudnica sa dvogodisnjim detetom u krilu. Veliki heroj ,Irac i veliki covek.Vecna slava

Matori

Jedan sam od malobrojnih koji je sada pokojnog Grega gledao 5. februara, 1958. na stadionu JNA. Bio sam tada student. Igrala je Zvezda protiv Mančester Junajteeda. Tomi Tejlor, njihov centarfor, u zubima je nosio Ljubu Spajića. Laza Tasić bio je pravi žgoljavko prema kršnim Englezima. Junajted je očas posla poveo sa 3:0! Svi smo pomislili da je sve gotovo! Ali u drugom poluvremenu Bora Kostić sa dva gola i Laza Tasić iz penala u roku u 12 minuta izjednačili su rezultat. Nastao je haos. Jova Cokić je imao idealnu šansu da reši utakmicu: prodor po levom krilu, neki Junajtedovi igrači su popadali na klizavom terenu. Umesto da "zavrne" loptu u peterac gde su čekali Bora i Laza, Jova je pucao iz "mrtvog ugla" i pogodio spoljni deo mreže. Tada se "jug", na kome sam bio, zaljuljao i "provalio" i publika je popadala sa trbina na travu i atletsku stazu. Da je pao gol igrala bi se treća utakmica u Atini.Prva se završila sa 2.1 za Junajted. Sudbinski, Jova Cokić "presudio" je Junajtedu. Greg je spasao Junajted poraza! Sutradan, kada sam čuo za tragediju, malo sam i proplakao. I tada su novine pisale kako je Greg spasavao putnike. Neka mu je slava i počivao u miru!