Fudbal 58

30.3.2024.

20:25

Partizan "porodio" pobedu – gol Baždara za ostanak u šampionskoj trci

Fudbaleri Partizana savladali su subotički Spartak u okviru 27. kola Superlige rezultatom 1:0 golom Sameda Baždara u 22. minutu.

Izvor: B92.net

Autor: B92

B92
B92
Starsport

Crno-beli nisu imali kud pred ovaj meč - pobeda je jedino što ih je ostavljalo u šampionskoj trci sa prvoplasiranom Zvezdom, koja je ranije danas savladala Javor u Ivanjici (3:0).

Pobede večitih ostavili su ih na istom odstojanju koje je bilo i pre ovog kola - četiri boda.

Strelac jedinog gola bio je Samed Baždar u 22. minutu kada je ispred nosa golmana gostiju Vulića pokupiuo loptu i poslao je u mrežu.

To je bilo sve vredno pomena sa Partizanovog napadačkog repertoara što dovoljno govori o tome kako je drugoplasirani tim Superlige danas igrao.

Starsport

Istina, Duljaj je u drugom poluvremenu ostao bez dvojice najkreativnijih igrača, prvo Natha, potom i Zahida zbog povreda, pa je njegovom timu zbog toga dodatno bio otežan posao danas.

Kod Zahida je zapravo u pitanju grč zbog izmorenosti organizma koji je u posebnom režimu zbog Ramazana, kako je to posle meča objasnio Duljaj.

Starsport

Partizan u drugom poluvremenu, osim dva-tri pokušaja kontri, nije praktično zapretio Spartakovom golu.

Gosti su poslednjih dvadesetak minuta bili bolji, imali su i dve-tri vrlo dobre šanse, čak 12 kornera naspram jednog Partizanovog su izveli Subotičani, no ni to im nije bilo dovoljno da savladaju i danas odličnog, sigurnog i hladnokrvnog Jovanovića.

Golman crno-belih bio je na najvećem iskušenju u 84. minutu kada ga je Mudrinski testirao udarcem glavom posle kornera.

Malo posle toga spasilac Partizana bio je Kovačević - možda i najbolji akter kod domaćih danas - kada je u poslednji čas stigao da blokira Atulea u prodoru pred golom Jovanovića.

Na kraju, Partizan piše pobedu, prvu posle tri meča, tešku, i nastavlja borbu sa Zvezdom za titulu.

Meč iz Humske, iz minuta u minut, mogli ste pratiti uživo uz LIVE BLOG na B2.sport.

Kraj - pobeda Partizana

Teška, vrlo teška, iz jednog udarca ka golu Spartaka.

Baždarov gol je sve što su crno-beli danas uspeli da naprave.

20:19

90' Igraće se još pet minuta

Još toliko vremena za Spartak da izbegne poraz i za Partizan da eventualnim drugom golom prekine agoniju.

20:18

89' Nova uzbuđenja

Domaći su tražili penal posle igranja rukom igrača gostiju kojeg je lopta pogodila (u lakat) nakon udarca igrača Partizana.

Nije se oglašavao Ostraćanin.

Odmah na drugoj strani novi korner za Spartak posle intervencije Jovanovića posle šuta Prijovića. Gosti su ubrzo izveli i 12. korner.

20:17

87' Velika prilika za goste

Atule je izbegao ofsajd zamku, dobio je pas kroz odbranu Partizana koja je stajala "visoko", jurnuo je ka golu iskosa međutim dao je nešto jači "for" i Kovačević ga je u psoeldnji čas osujetio.

20:13

84' Jovanović spasilac Partizana

Posle desetog kornera, Mudrinski je glavom zahvatio loptu, bio je slabo markiran, ali je Jovanović bio na mestu i spasio crno-bele.

20:11

83' Partizan se grčevito brani

Gosti su izborili deseti korner, Partizan ima samo jedan.

I ovaj podatak dovoljno govori o odnosu snaga večeras, posebno u drugom poluvremenu.

20:09

80' Pritisak Spartaka

Bolji, konkretniji Subotičani u poslednjih nekoliko minuta, krenuli su na sve ili ništa.

Partizan bled, bez energije, bez ideje i prave kombinatorike.

Imaće mnogo problema crno-beli da odbrane prednost, kako se čini.

20:05

76' Kraj i za Zahida

Povredio se Partizanov kreativac, deluje da je butni mišić u pitanju, nije mogao da nastavi, ukazivala mu se i pomoć, i na kraju je mesto prepustio mladom Trifunoviću.

T je i poslednja izmena danas kod Partizana.

Starsport

20:01

73' Loše drugo poluvreme

Slaba, nesadržajna partija i jednih i drugih u nastavku. Partizan vreba kontre koje i kada mu se ukažu traljavo sprovede, dok Subotičani praktično nisu pretnja golu domaćih.

19:50

66' Pet izmena – Mudrinski na terenu

Mudrinski je ušao umesto Ubiparipa kod Spartaka, Tomović i Atule su takođe na terenu. Umesto njih Lalatović je na klupu poslao Đurasovića i Mijailovića.

Izmena i kod Partizana.

Kalulu izlazi, Severina na terenu.

19:47

59' Povreda Natha

Ne može dalje Izrealeac, deluje da je ponovo povredio desni skočni zglob, pa će umesto njega na teren Kastiljo. Duljaj je izveo i Baždara, a uveo Nikolića.

Starsport

19:45

57' Kontra udar Partizana

Kroz razređenu odbranu gostiju napali su crno-beli, loptu je u sredini dobio Goh, pokušao je da proigra Stojkovića kome lopta išla iza leđa, pa na kraju ni završnica akcije nije bila najbolja.

19:39

53' Savršena kombinatorika Partizana

Gosti su dugo pokušavali da probiju na polovini Partizana, izgubili su loptu a potom je usledila brzopotezna, precizna akcija crno-belih, do noge koja umalo da je za rezultat imala gol-šansu.

Natho je sa svoje polovine "izbacio" Zahida, ovaj je bio sam, ali je golman gostiju "namirisao" opasnost i pre Zahida stigao da interveniše.

19:38

48' Subotičani prvi napali

Mijailović je šutirao sa dvadesetak metara, ipak daleko od gola Partizana je završila ta lopta.

19:35

Počelo je drugo poluvreme

Partizan posle prvih 45 minuta ima prednost od 1:0.

19:30

Dvostruka izmena Lalatovića - izveo oba Kerkeza

Dvostruka izmena u taboru gostiju - Vladimir Prijović će u igru, Dejan Kerkez je izašao, kao i njegov brat Marko Kerkez, umesto koga će na teren Jug Stanojev.

19:28

Trenutna tabela

19:23

"Minimalac" Partizana za poluvreme

Kraj poluvremena u kojem je Partizan, uz sporadične poteškoće, ali i uz punu kontrolu igre, uspeo da materijalizuje bolju partiju na polovoni rivala.

Baždar je nastavio sa golgeterskom serijom.

19:13

44' Partizan kontroliše igru

Udaljili su crno-beli Subotičane daleko od svog gola i mirno privode prvo poluvreme kraju.

Osovina Kalulu, Natho, Zahid pravi najviše problema gostima.

19:11

40' Umalo 2:0

Antić je izveo slobodan udarac sa desne strane, gađao je Kovačevića koji se prišunjao na prvu stativu, uspeo i da zahvati loptu glavom - ipak ona ide pored gola.

Precizna i umalo produktivna kombinacija Partizanovih defanzivaca.

19:07

Gol Baždara

19:04

33' Ćalasan preti

Novi napad Spartaka.

Stojković se u poslednji čas telom isprečio ispred Ćalasana koji je uspeo da zahvati loptu glavom, doduše više je to bilo ramenom, pa je lopta bila sporija posle njegovog pokušaja.

19:02

31' Babić je problem Partizana

Ilija Babić je dosad najbolji igrač gostiju, sada je dugo vukao loptu po levoj strani, sve vreme na leđima je imao Stojkovića.

Ovaj je na kraju prekršajem morao da zaustavi prodornog ofanzivca gostiju.

19:01

29' Subotičani se oslobodili

Sada se već nekoliko minuta igra na polovini Partizana gde gosti grade akcije, imali su i jdan opasan centaršut koji je odbila odbrana domaćih.

18:58

Baždar matira Vulića
Starsport

18:53

22' Baždar pogodio - Partizan vodi

Samed Baždar je bio najbliži golu posle udarca Natha i odbrane Vulića, uklizao je u pravom trenutku i poslao loptu u mrežu.

Prethodno, Zahid je proigrao Kalulua, ovaj centrirao, Natho šutirao, a Baždar bio u pravo vreme na pravom mestu a završi posao.

18:52

20' Lalatović sve glasniji

Nije zadovoljan kako se dosad odvija meč trener gostiju - Partizan je preneo težište igre na polovinu rivala u poslednjih nekoliko minuta.

18:47

15' Najbolja akcija Partizana

Pokrenuo je Zahid, poslužio Kalulua na desnom krilu, ovaj ubacio u kazneni prostor gde je Natho šutirao. Nije to bio najbolje izveden udarac, ni najjači, ali je Vulić tek paradom uspeo da sačuva svoj gol.

18:39

9' Sporna situacija

Natho je izveo korner, loptu je glavom zahvatio Marković, navodno je jedna igrač gostiju igrao rukom, no sudija Ostraćanin nije video ništa sporno.

Igrači Partizana tražili su da se situacija proveri međutim ništa od toga, lopta je pripala Spartaku.

18:38

6' Slaba poseta u Humskoj

Mali broj ljudi sabrao se na tribine stadiona u Humskoj, ne više od 2.500 prati meč.

18:36

Starsport

18:35

3' Odgovor Baždara

Novopečeni reprezentativac Srbije Baždar u šansi.

Dobio je loptu na svoju levu nogu, odmah je šutirao sa ivice kaznenog prostora, međutim tukao je preko gola.

18:33

1' Pretnja Spartaka

Već u prvom napadu prete gosti, Babić je šutirao, defanziva Partizana blokirala udarac a Jovanović potom stigao da uhvati loptu.

18:32

Meč je počeo!

18:31

Ostraćanin deli pravdu

Glavni sudija meča je Ostraćanin Stanko, pomažu mu mahači Stefan Vojnić i Nikola Antić, četvrti sudija je Nikola Đorđević.

U VAR sobi sede Živković Aleksandar sa asistentom Milanom Minićem.

18:28

Kraj u Ivanjici - Zvezda na +7

Lider na tabeli pratiće dešavanja iz Humske sa sedam bodova viška naspram Partizana.

Zvezda je slavila u Ivanjici 3:0.

17:53

Nenad Lalatović o utakmici

"Igramo u Humskoj, domaćin je apsolutni favorit, ako bilo šta napravimo to biće iznenađenje. Mnogi ljudi očekuju pobedu Partizana. Verujem u svoj tim, da može da priredi iznenađenje, iako očekujem da će biti mnogo ljudi koji će doći da podrže Partizan, ali i da mene napadaju. Na sve to sam spreman. Ne bi trebalo trošiti reči o "crno-belima", o njima sve govori kako igraju u poslednjih godinu dana, otkako je došao Igor Duljaj, moj veliki prijatelj. Znamo se još iz igračkih dana u Šahtjoru, bili smo komšije, viđali se svakodnevno. Drago mi je što beleži dobre rezultate, do pre dva kola je bio prvi na tabeli i to govori o snazi tima"

17:52

Sastavi ekipa

Partizan: Jovanović – Stojković, Kovačević, Marković, Antić – Ovusu, Zahid – Kalulu, Natho, Goh – Baždar.

Spartak: Vulić – Mijailović, Bogićević, D. Kerkez, Ćalasan, M. Kerkez – Đurasović, Lukić, Mijić - Babić, Ubiparip.

17:23

Duljaj pozvao navijače da ne vređaju Lalatovića

"Želeo bih da kažem jednu stvar, a to je da publika koja sutra dođe - moramo da budemo posebni. To znači da budemo drugačiji od drugih. A to je da svu svoju energiju prenesemo na igrače, i da se Nenad Lalatović i njegova porodica ne uzimaju u usta. On je moj prijatelj i kolega, bez obzira što je igrao u Zvezdi. Samo nemojte da uzimate porodicu u neki loš kontekst. Mi smo drugačiji od drugih", poručio je trener Partizana Igor Duljaj dan pred meč.

17:22

Meč u Humskoj poslednji ovog kola

U nedelju se neće igrati mečevi Superlige.

Deo je odigran u petak, ostatak u subotu, a duel u Humskoj zatvoriće 27. rundu nacionalnog šampionata.

17:21

Loše vesti za Partizan iz Ivanjice

Tamo Zvezda vodi (na poluvremenu 2:0) i ide ka pobedi koja bi je udaljila od Partizana sedam bodova, ukoliko zadrži prednost.