Fudbal 58

30.3.2024.

20:25

Partizan "porodio" pobedu – gol Baždara za ostanak u šampionskoj trci

Fudbaleri Partizana savladali su subotički Spartak u okviru 27. kola Superlige rezultatom 1:0 golom Sameda Baždara u 22. minutu.

Izvor: B92.net

Autor: B92

B92
B92
Starsport

Crno-beli nisu imali kud pred ovaj meč - pobeda je jedino što ih je ostavljalo u šampionskoj trci sa prvoplasiranom Zvezdom, koja je ranije danas savladala Javor u Ivanjici (3:0).

Pobede večitih ostavili su ih na istom odstojanju koje je bilo i pre ovog kola - četiri boda.

Strelac jedinog gola bio je Samed Baždar u 22. minutu kada je ispred nosa golmana gostiju Vulića pokupiuo loptu i poslao je u mrežu.

To je bilo sve vredno pomena sa Partizanovog napadačkog repertoara što dovoljno govori o tome kako je drugoplasirani tim Superlige danas igrao.

Starsport

Istina, Duljaj je u drugom poluvremenu ostao bez dvojice najkreativnijih igrača, prvo Natha, potom i Zahida zbog povreda, pa je njegovom timu zbog toga dodatno bio otežan posao danas.

Kod Zahida je zapravo u pitanju grč zbog izmorenosti organizma koji je u posebnom režimu zbog Ramazana, kako je to posle meča objasnio Duljaj.

Starsport

Partizan u drugom poluvremenu, osim dva-tri pokušaja kontri, nije praktično zapretio Spartakovom golu.

Gosti su poslednjih dvadesetak minuta bili bolji, imali su i dve-tri vrlo dobre šanse, čak 12 kornera naspram jednog Partizanovog su izveli Subotičani, no ni to im nije bilo dovoljno da savladaju i danas odličnog, sigurnog i hladnokrvnog Jovanovića.

Golman crno-belih bio je na najvećem iskušenju u 84. minutu kada ga je Mudrinski testirao udarcem glavom posle kornera.

Malo posle toga spasilac Partizana bio je Kovačević - možda i najbolji akter kod domaćih danas - kada je u poslednji čas stigao da blokira Atulea u prodoru pred golom Jovanovića.

Na kraju, Partizan piše pobedu, prvu posle tri meča, tešku, i nastavlja borbu sa Zvezdom za titulu.

Meč iz Humske, iz minuta u minut, mogli ste pratiti uživo uz LIVE BLOG na B2.sport.

Kraj - pobeda Partizana

Teška, vrlo teška, iz jednog udarca ka golu Spartaka.

Baždarov gol je sve što su crno-beli danas uspeli da naprave.

20:19

90' Igraće se još pet minuta

Još toliko vremena za Spartak da izbegne poraz i za Partizan da eventualnim drugom golom prekine agoniju.

20:18

89' Nova uzbuđenja

Domaći su tražili penal posle igranja rukom igrača gostiju kojeg je lopta pogodila (u lakat) nakon udarca igrača Partizana.

Nije se oglašavao Ostraćanin.

Odmah na drugoj strani novi korner za Spartak posle intervencije Jovanovića posle šuta Prijovića. Gosti su ubrzo izveli i 12. korner.

20:17

87' Velika prilika za goste

Atule je izbegao ofsajd zamku, dobio je pas kroz odbranu Partizana koja je stajala "visoko", jurnuo je ka golu iskosa međutim dao je nešto jači "for" i Kovačević ga je u psoeldnji čas osujetio.

20:13

84' Jovanović spasilac Partizana

Posle desetog kornera, Mudrinski je glavom zahvatio loptu, bio je slabo markiran, ali je Jovanović bio na mestu i spasio crno-bele.

20:11

83' Partizan se grčevito brani

Gosti su izborili deseti korner, Partizan ima samo jedan.

I ovaj podatak dovoljno govori o odnosu snaga večeras, posebno u drugom poluvremenu.

20:09

80' Pritisak Spartaka

Bolji, konkretniji Subotičani u poslednjih nekoliko minuta, krenuli su na sve ili ništa.

Partizan bled, bez energije, bez ideje i prave kombinatorike.

Imaće mnogo problema crno-beli da odbrane prednost, kako se čini.

20:05

76' Kraj i za Zahida

Povredio se Partizanov kreativac, deluje da je butni mišić u pitanju, nije mogao da nastavi, ukazivala mu se i pomoć, i na kraju je mesto prepustio mladom Trifunoviću.

T je i poslednja izmena danas kod Partizana.

Starsport

20:01

73' Loše drugo poluvreme

Slaba, nesadržajna partija i jednih i drugih u nastavku. Partizan vreba kontre koje i kada mu se ukažu traljavo sprovede, dok Subotičani praktično nisu pretnja golu domaćih.