Nova vest
Vesti 0

17.1.2025.

20:14

Ruski premijerligaš pod istragom zbog saradnje sa kriminalcima

Protiv fudbalskog kluba Krila Sovjetov iz Samare pokrenuta je istraga zbog sumnje u koruptivne radnje, saopštio je šef Sudijske komisije FS Rusije Pavel Kamancev.

Izvor:B92.Sport

Autor:B92.sport

B92.sport
Ruski premijerligaš pod istragom zbog saradnje sa kriminalcima
Alexey Kudenko / Sputnik / Profimedia

On je potvrdio da je sav prikupljeni dokazni materijal o nelegalnim aktivnostima kluba predat državnim istražnim organima. 

"Materijal prikupljen nakon inspekcije u klubu prosleđeni su državnim organima. U ovoj fazi, sadržaj prikupljene dokumentacijenećemo otkrivati u interesu istrage", rekao je Kamancev.

Završetak istrage najavljen je u decembru.

Istraga koju je inicirao Savez bila je reakcija na izjave guvernera Samarske oblasti Vjačeslava Fedoriščeva, koji je u novembru rekao da mu je neimenovana osoba rekla da klub duguje 36 miliona rubalja (350.000 evra) neimenovanim kriminalcima koji su se bavili korupcijom u sudijskoj organizaciji ruskog fudbala.

Kao rezultat toga, pokrenut je krivični postupak na osnovu izjave guvernera.

Podeli:

Komentari 0

Podeli:

Badminton

Teodora i Aleksa bronzani u Dubrovniku

Teodora Latas i Aleksa Radovanović osvojili su treće mesto na "Dubrovnik Valamar Junior Open 2026", turniru Svetske badminton federacije za igrače do 19 godina, koji je održan od 1. do 3. maja.

Badminton savez Srbije

15:28

51 min

U fokusu

Vidi sve
Najnovije Novo Sport Sport B92 Video Video Meni Menu