Fudbal 3

26.3.2024.

23:55

Spektakl na "Bernabeu", Paketa u 97. sprečio poraz Brazila od Španije VIDEO

Reprezentacije Španije i Brazila odigrale su odličnu utakmicu na stadionu "Santjago Bernabeu" u Madridu.

Autor: Zoran Kecman

Zoran Kecman
Profimedia

Bio je to pravi spektakl sa obiljem šansi, tri penala i šest golova, a na kraju Brazilci su u poslednji čas izbegli poraz i stigli do 3:3 (2:1).

Bila je to prilika da selektori De la Fuente i Dorival Žunior provere formu svojih zabranika i svakako mogu da budu zadovoljni.

Španije je povela u 12. minutu iz penala koji je skrivio Žoao Gomeš, precizan sa bele tačke bio je Rodri.

U 36. minutu, "furija" je duplirala prednost i to posle sjajne solo akcije Danija Olma.

Preciznim udarcem završio je lepu akciju i tako obradovao navijače, ali Brazil je ubrzo smanjio na 2:1.

U 40. minutu, Rodrigo je sjajno uočio da je golman istrčao i preciznim lob udarcem pogodio za 2:1.

Igrao se 50. minut kada je posle kornera, lopta prošla kroz kazneni prostor Španije, dočekao je Endrik i posleo u mrežu za 2:2.

Novi penal Špancima je dosuđen u 85. minutu, odgovornost je opet preuzeo Rodri i pogodio za 3:2.

Kada se očekivalo da se meč završi tim rezultatom, u šestom minutu nadoknade, sudija je uočio prekršaj Danija Karvahala, a Luksa Paketa je iskoristio najstrožu kaznu da postavi na konačnih 3:3.